sobota, 6 maja 2017

Kultura po kolbuszowsku

W kolbuszowskim kalendarzu kulturalnym nie ma zbyt wielu imprez. Wiadomo kanalizacja jest (teraz) priorytetem, a i nauczyciele wyciągają reszki z budżetu, trzeba więc oszczędzać.

Od kilkudziecięciu lat w pierwszy weekend w kolbuszowskim Skansenie prowadzone są  "Dni twórczości ludowej" . Duża poważna impreza organizowana bez wsparcia finansowego Urzędu Miasta.W drugi weekend mamy (ostatnio) "Dni Kolbuszowej"- coraz cieńsze.

Na początku lipca atrakcją jest "Szpinak" pod egidą Doriana Pika.

Aliści...

Ktoś w Urzędzie Miasta (?) wpadł na pomysł, aby te dwie ostatnie imprezy zorganizować w pierszy weekend czerwca wraz "Dniami  twórczości ludowej".Sensu w tym większego  nie ma, ale takie to już jest nasze wesołe miasteczko- był czas przywyknąć.

Dodając do tego Puchar Polski w łażeniu z kijakami i będziemy mieli kino za darmo.


Najśmieszniejsze jest to, że przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty w Radzie Miejskiej- Paweł Michno  nic o tym (jeszcze) nie wie.

Jak się dowiedzialem w Urzędzie Miasta, zrobiono to, aby chronić wizerunek Kolbuszowej jako sennego galicyjskoego miasteczka przez resztę lata.

14 komentarzy:

 1. Ale za to w Kolbuszowej mamy nowy kalendarz a w nim 31 listopada 2017 roku. Ustanowione przez p Burmistrza link http://www.kolbuszowa.pl/static/img/k02/ogloszenia/2017/rgkib/por_opis_techniczny.pdf

  OdpowiedzUsuń
 2. Magiel purtosz,purtosz i nie jedziesz ,jak nawiał Pyrkosz.
  Coś dzwoniło ale na hebździach i stąd te yntelygentne wnioski.
  Spinacz jest i będzie na poziomie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko będzie na poziomie, tylko że w ten jeden weekend wyprują wszystkie pieniądze i przez całe wakcje, będzie nic w tej dziurze nie będzie się działo.

   Usuń
  2. Za taką kase co gmina wywala od tylu lat na szpinak to g. tam pokazują a nie poziom - to znaczy : akurat ten poziom co grupa kolesia z kapeli.

   Usuń
 3. A dlczego Spinacz przeniesiono?Tak już zostanie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiam się czy Magiel to ten "stary" Magiel we własnej osobie czy jakaś podróba ,bo w każdym wpisie błędy w innym stylu niż wcześniej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magiel robi teraz w Rzeszowie drugi fakultet, to i stylizacja inna.

   Usuń
 5. Młody Maglu zanim się nauczy to błędów musi narobić ale najważniejsze, że krytykanctwo ma we krwi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedni krytykuja, drudzy klaszczą kacykom.Przyjaciele mówią ci co możesz, wrogowie to co powinieneś zrobić.

   Usuń
  2. A ja radzę. Maglu-Wiącku nic nie rób (tak jak do tej pory) tylko szczekaj i szczekaj.

   Usuń
  3. Niosę kaganek oświaty w Kolbuszowskie mroki.
   Tylko tyle mogę zrobić.Reszta należy do mieszkańców.

   Usuń
  4. I dobrze. Urzędasy przynajmniej mają jakiś bat nad głową a my wiemy co dzieje się w tej dziurze ale korso też potrzebne bo w piecu trzeba palić zimno jak cholera a to całkiem dobra podpałka.

   Usuń
  5. To już wiemy skąd ten smog

   Usuń
  6. Dobrze ,że Magiel słucha Słowackiego ,ale w Kolbuszowej to raczej by się kilkanaście pochodni w tych ciemnościach przydało

   Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.