środa, 5 lipca 2017

Kolbuszowskie kwiatki

Nie było mnie w Kolbie tylko miesiąc, a już nie mogę połapać się w miejcowych niuansach.

Nasz Jakże Umiłowany Poseł chwali się, że załatwił to i tamto, a nawet łącznik do S19 w Sokołowie Małopolskim.Zapomniał (tak jakoś) że jest to jednak jego największa parlamentarna porażka.Miał walczyć o obwodnicę na DK9  i poszerzenie tej drogi  jej aż do samej Warszawy.

Nasz Ukochany Burmistrz chce kupować mieszkania komunalne w... najbardziej luksusowych blokach w naszym miasteczku.Żeby to zrobić musi jednak sprzedać działke budowlaną na której.... miał być wybudowany blok z mieszkaniami komunalnymi.Na oko,  jako tako to wygląda tylko... wpakowano już 100 tysięcy złotych w projekt tego bloku.Wygląda na to, że będa to najdroższe komunalki w całej Polsce.
Dlaczego jednak, Nasz Jakże Umiłowany Poseł który wszystko może, nie "załatwi" dotacji na mieszkania 500 + w tym miejscu?

Wiceburmistrz Marek Gil- prywatnie miłośnik  kwiatów,  toleruje chwasty na kolbuszowskich trawnikach i rabatach.Dba tylko o swoje?

W Weryni huczy od plotek, że ktosik przejmuje miejscowy pałac.Może to być prawdą, bo przeciwstawić przejęciu miał się sam starosta Kardyś.Wiadomo jednak, że udała mu się tylko służbowa wycieczka do Afryki.

Mateusz Cetnarski poszedł po rozum do głowy i zamiast grać ogony w czołowych polskich (przereklamowanych) klubach, będzie gwiazdą w solidnej Sandecji Nowy Sącz.Pieniądze (czasami) też się liczą.
Gratulacje!

Powstał nowy (wcale nie głupi) pomysł zagospodarowania Kolbuszowskiej Strefy Ekonomicznej.
Podobno ma tam powstać ... ogromna łąka z typowymi polskimi kwiatami, co ma przyciągnąć fotagrafów ślubnych z całej Polski.


Aliści...
Coś jest chyba na  rzeczy, ponieważ już po Kolbie kręcą się filmowcy z TVP i ma powstać film o naszym miasteczku.

16 komentarzy:

 1. Żeby tam zakwitły polskie kwiaty ,to trzeba jeszcze włożyć dużo pracy bo na razie rośnie tam tylko nawłoć kanadyjska ,która pochodzi z Ameryki Północnej,ale na zdjeciach też ładnie wygląda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może król starostwa na dachu urzędu będzie stawiał ule. Wybory coraz bliżej, a miodzik z nawłoci super- słodki,trzeba ludowi słodzić i kadzić.

   Usuń
 2. Poseł Chmielowiec to najskuteczniejszy poseł z Podkarpacia. Załatwia wszystkim wszystko. W Sokolowie bez jego pomocy(tak o tym mówi) nie wybudowano by nawet kilometra drogi.

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie ma co owijac w bawełne to całe towarzystwo,jak naszybciej do wymiany .Wypadało by jeszcze aby ktoś sprawdził oświadczenia majatkowe to nie są BIDOKI.

  OdpowiedzUsuń
 4. To nie ma co owijac w bawełne to całe towarzystwo,jak naszybciej do wymiany .Wypadało by jeszcze aby ktoś sprawdził oświadczenia majatkowe to nie są BIDOKI.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chmielowiec zaczął juz kampanie wyborcza. Mówi bzdury na użytek ludzi spoza powiatu kolbuszowskiego. Myśli, ze głosy uzyska poza nim? Kpi sobie z Ozoga, któremu nie dorasta do pięt, chce tylko przypodobać sie Porebie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nasz umiłowany poseł załatwił łącznik z S-19 w Sokolowie? Panie pośle, czy pan juz nie przesadza? Przeciez nikt w to nie uwierzy. Ośmiesza sie pan.

  OdpowiedzUsuń
 7. Widać po t-schirt'cie- prościej koszulce, że zastępca jest fanem przewodniczącego rady miejskiej a zarazem kierownika ceramiki. Może z tej górki będzie glina na cegłę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Marek realizuj się w ogrodnictwie, zostaw samorząd. Dla dobra nas wszystkich!

  OdpowiedzUsuń
 9. "...Nasz Jakże Umiłowany Poseł chwali się, że załatwił to i tamto, a nawet łącznik do S19 w Sokołowie Małopolskim.Zapomniał (tak jakoś) że jest to jednak jego największa parlamentarna porażka.Miał walczyć o obwodnicę na DK9 i poszerzenie tej drogi jej aż do samej Warszawy...."
  - celnie jak zawsze, w zakresie prawdziwej obwodnicy gówno zrobił podobnie jak Zuba i cała banda udająca że coś robi (pamiętacie wspaniały pean w Korso - artykuł pisany na zamówienie - na temat "zaangażowania" Zuby w budowę obwodnicy, ile to on zrobił w tej sprawie.... itp itd?)
  gówno zrobił Chmielowiec, gówno zrobił Zuba, gówno zrobili radni
  a ja musze stać w korkach i marnować benzynę i truć wszystkich stojących w korkach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak niesie wieść gminna podobno załatwił Górniokom chodnik po drugiej stronie drogi do stacji paliw w Kupnie. Ciekawe czy teraz ludziska będą z niego korzystać czy dalej chodzić poboczem. No to teraz powinni zwiększyć prędkość na odcinkowym do 70-ciu, to i prędzej mieszkańcy wyjadą ze swoich posesji i mniej będzie spalin. Jednak czy ktoś się odezwie???

   Usuń
  2. Pozazdrościć i pogratulować skuteczności!
   Wjazd do stacji paliw Korzępom też załatwił czy jeszcze w trakcie sprawa?

   Usuń
  3. Chwalenie sie Chmielowca jest po prostu nieprzyzwoite. Jako burmistrz praktycznie nic nie zrobił a teraz oprócz obietnic i kłamstew niczego nie ma konkretnego. Panie Zbigniewie, czas sie opamiętać.

   Usuń
  4. To że napisał 3 pisma do GDDKiA nie znaczy że załatwił chodnik. Był on wpisany na listę inwestycji kilka lat temu i czekał na realizację. Ale dziękować mu będą za to i całować chyba z 10 lat!

   Usuń
  5. Chmielowiec jako burmistrz i pozniej jako posel nic praktycznie dla Kolby i powiatu nic nie zrobil. wynika to chyba z jego lenistwa. Zawsze podpinal sie pod prace innych.Jego sposob bycia, sprawowania mandatu posla jest uragajacy dobremu smakowi.

   Usuń
 10. Napisał 3 pisma i chodnik jest a sam piszesz że czekał kilka lat na realizację i z tamtej strony mimo obietnic się nie doczekał. Czyli skuteczność tego co zabiegał - że tak powiem - jebucka!:)

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.