poniedziałek, 24 lipca 2017

Magik z urzędu miasta


Od kilku dni, drążę temat luksusowych mieszkań socjalnych w naszym miasteczku i trafiłem na taki oto kwiatek z 2008 roku.

"Komisja Finansów i Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej zatwierdziła już ostateczną lokalizację bloku komunalnego, który ma powstać w Kolbuszowej. Budynek stanie przy ul. Wojska Polskiego. W 32 mieszkaniach zamieszkają głównie rodziny, które stać będzie na czynsz. Pierwsi mieszkańcy pojawią się w nim już w 2010 roku.

Budynek będzie miał cztery klatki. Z zewnątrz ma to być ładny i estetyczny blok – zapewnia Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej...."

całość -kliknij tutaj


Aliści ... minęło 10 lat i o bloku socjalnym ani słychu ani dychu.
Dlaczego?
To proste, kiedy miała rozpocząć się budowa , w dalszym ciągu trwało klecenie
zbyt drogiej, niefunkcjonalnej pływalni.Nie strarczyło pieniędzy.

To jednak powinien wiedzieć burmistrz Zuba (ze skarbnikiem Zuberem) już w 2007 roku kiedy rozwijał tak fantastyczne wizje  mieszkań socjalknych.W błoto poszło ze 100 tysięcy złotych w projekt bloku.

Później burmistrz mamił wizją sprowadzenia inwestora z zewnątrz, który partycypowałby w kosztach.
Też wyszły z tego nici, trudno bowiem znaleźć odważnego, który pchałby się w budowę bloku, gdzie mają być mieszkania socjalne.Kto to kupi?

Teraz burmistrz Zuba, wpadł na równie genialny pomysł, ale o tym jutro (albo w środę).
O sens transakcji wiązanej z Devkolem ktoś powinien się burmistrza dokładnie wypytać.

Tu przypomnają mi się (jeszcze) młodzi gniewni-Karol Wesołowski,Tomasz Buczek,Piotr Kaczkowski.Mieli oni chęć (nie tylko zresztą oni) na nową zmianę w naszym miasteczku.Może teraz razem  zrobimą  jaki przełom- wybory już za rok. ;)12 komentarzy:

 1. Zapierdzielam od świtu do zmroku i nie potrzebuję liczyć na to co mi kto da. Buduję małą chałupkę. Na wiosnę zamieszkam. Da się,wystarczy zakasać rękawy i do roboty ! Socjalne nieroby !

  OdpowiedzUsuń
 2. A gdzie jest kolbuszowska totalna opozycja? Józef F. od czasów transformacji: "za a nawet przeciw". Przeciw basenowi a jednak na ulotkach kampanijnych wpisał sobie basen jako swoje osiągniecie.
  Gdzie? Redakcjo magla.Tak jak Wy zawsze gotów przypier.... ale! Nadzieja to wg Was maglowcy on i młodzi obiecujący politycy jak Waldi Macheta. Brawo tak trzymaj(-cie) maglowcy a młodzi niech dalej wyjeżdżają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wrócą,nawet wirtualnie, aby prowadzić jakiego Magla . ;).

  P.s.Maczeta już w liceum był (za) "stary".

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeżeli Burmistrz taki dobry i chce rozdawać mieszkania to niech sobie wybuduje blok. Te mieszkania w devkol są bardzo drogie jak na Kolbuszowa. Ludzie pobrali kredyty na długie lata . Inny dostanie za darmo?!?! Burmistrz powinien wszystkim wobec tego zasponsorowac te mieszkania albo kredyty posplacac.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na prawdziwie dobrą zmianę. Niedoczekanie moje i nasze też.

  OdpowiedzUsuń
 6. Skończ z tym aliści. To żenujące

  OdpowiedzUsuń
 7. Dajcie wszystkim możliwość pracy i godziwą zapłatę za pracę,aby kazdy mógł dostać kredyt na mieszkanie i po kłopocie

  OdpowiedzUsuń
 8. Wnioskuję aby odebrać kilka tytułów zasłużony dla Kolbuszowej.
  Jaja kobyły milicjant stwierdzam,że J. Fryc nigdy nic dobrego dla KLB nie zrobił. Kolejne wnioski wkrótce udostepnię.
  Andrzej Kulig

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magiel ja wiem jaka nazwa tego bloga ale zlituj się i nie puszczaj komentarzy tego durnia co się mu zdaje że dowcipny jest. Niech sobie poczyta choć wniosków nie wyciągnie tylko niech nie dopowiada bo jak widzisz nawet ksywke ukradł więc widzisz na ile go stać.

   Usuń
  2. Wnioskuję o odebranie tytułu zasłużony dla KLB firmie PAKFOL.
   Firma już nie istnieje,a i wnioskodawcą był Jozin z bazin.
   Andrzej Kulig

   Usuń
  3. Dwaj przyjaciele nie z boiska bo to fizycznie patałachy raczej są Ale wyróżnić firmę co robi folie to trzeba być idiotą. Dotyczy tych co przyklasneli.

   Usuń
  4. Zafoliować foliantów,bo to tylko jeden ze sposobów frycowania. Śmieci z Europy zwożą do rklu i krzyczą ,Polacy nic się nie stało,dajemy ci pracę.

   Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.