poniedziałek, 17 lipca 2017

Wesołe miasteczko Kolbuszowa

W 2014 roku trwały przepychanki w Radzie Miejskiej czy rozbudować: Szkołę Specjalną w Kolbuszowej Dolnej czy Szkołę Podstawową wraz z przedszkolem w Weryni.

Wygrała Werynia bo taki był jeden z warunków powstania koalicji Frycowych. Przy okazji Pan Józef zapewnił, że ma serce, a nawet obiecał, że budowa szkoły na Dolnej rozpocznie się w 2016.Jak jest każden (mądry) widzi.


Rozbudowę w Weryni miano ukończyć w czerwcu zeszłego roku.Do dziś, nie wiadomo dlaczego ciągnęło się to ponad pół roku dłużej (i ile naprawdę kosztowało). W każdym bądź razie uroczyste otwarcie i poświecenie przez (a jakże) biskupa odbyło się 28 lutego tego roku.

Radny z Weryni wybudował sobie pomnik, burmistrz przeciął, ksiądz pokropił i wszyscy (byli) zadowoleni.

Aliści...

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej przegłosowano uchwałę zamykającą przedszkole w Weryni.
Tak  mało dzieci, że nie opłaca się prowadzić?

Po co więc rozbudowano to przedszkole wraz ze szkołą?

13 komentarzy:

 1. Po co rozbudowano? A po co gmina utrzymuje szkoły gdzie jest po kilkoro uczniów w klasie? Cel jest jeden: stołek, stołeczek, pensyjka, układzik, dietka. A brzuchy rosną. Zaprawdę powiadam wam zapłacicie kiedyś za marnotrawienie nieswoich pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Serio Maglu?;) Nie wierze ze Magiel taki niedoinformowany, przedszkole istnieje i ma sie dobrze, zmienil sie tylko budynek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magiel prawdę gaga, tylko niepełną. Przedszkole rozwiązano i na jego miejsce powstanie oddział szkolno-przedszkolny.

   Usuń
 3. Od września 2017 roku samorządy mają obowiązek zapewnić miejsca w przedszkolu 3,4,5,6-latkom.
  Ciekawe gdzie radnym będzie się opłacało dowozić te małe dzieci?

  OdpowiedzUsuń
 4. I tak z tymi wszystkimi małymi szkółkami będzie (tylko po wyborach).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko kwestia czasu jak powstanie w Weryni stowarzyszenie i przejmie przedszkole, szkołę i co tam jeszcze zostanie.

   Usuń
  2. Tam powinni przenieść szkołę specjalną żeby te biedne dzieci przebywały w przyzwoitych warunkach. Ej, jest tam w gminie choć jeden mądry żeby to zrobić? Nie ma bo jeszcze kolejny warunek trzeba spełnić mianowicie trzeba.mieć jaja. A takiego już nie znajdziecie.

   Usuń
  3. Niech powstanie stowarzyszenie dlaczego nie. Tak samo i ci sami uczą tu i tu więc o co biega. To że istnieją takie malutkie szkoły to największa krzywda dla dzieci, którzy rodzice mądrzy to wysyłają swoje do Kolbuszowej, ci co myślą jak 50 lat temu zostawiają je na miejscu zamykając drogę na świat. W sumie dobrze, prędzej fizyczny znajdzie leciutką robote i to za całe 10 złotych na godzine.

   Usuń
  4. a jak powstanie stowarzyszenie ,to Wam raptem dzieci przybedzie ,ciekawe skąd?

   Usuń
  5. Dlatego do Weryni szkoła specjalna a garstkę dzieci co się tam w tej chwili uczą w szkole na tysiąc uczniów (brawo władze brawo) dowozić do miasta. Oszczędności to malutki plus, a korzyść dla dzieci i tych niepełnosprawnych i tych zdrowych ogromna.

   Usuń
 5. Gimnazja likwidują to pustych budynków w powiecie nie powinno brakować.
  Po drugie jak szkoła na 1000 uczniów to zmieszczą się i chore i zdrowe.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sorbonę werynską też likwidują. Dziura,to dziura . Batem strzelać i pamułe pić.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.