wtorek, 8 sierpnia 2017

Dlaczego Kolbuszowianka tonie?


Dziwi mnie przeraźliwa cisza, nad najdziwniejszym wydarzeniem w kolbuszowskim światku sportowym w 2017 roku (jak dotychczas).
Nikt nie chce sprawy wyjaśnić, opisać.

Oto moja wersja (na podstawie wróżenia z fusów).

Upadek zaczął się przed  2012 rokiem. Prezes Grzegorz Romaniuk zostawił klub z długiem. Niby niedużym ,  ale w kolbuszowskich warunkach to fortuna.Tak zaczęła się równia pochyła.

W 2014 Urząd Miasta zaczął ciąć koszty. Obniżono stypendia zawodników i kadry szkoleniowej z 600-1000 złotych miesięcznie na 500 złotych.

Trudno znaleźć dobrych zawodników chcących  za tę sumę biegać 15 treningów i grać 4-5 meczy miesięcznie.To nie jest wynagrodzenie,  tylko wyrównanie kosztów jakie ponoszą zawodnicy chcąc grać.

W 2015 miasto obniżyło tę sumę do 300 złotych, a w 2016 ustalono stypedium na 100 złotych.

W 2017 roku Urząd Miasta stwierdził, że nie trzeba zawodnikom płacić już stypendiów.W następnym kazali by pewnie dopłacać urzędowi z 200 złotych.

W tych warunkach nie dziwi, że poziom sportowy stopniowo się obniżał, a zarząd klubu postanowił rozwiązać drużynę seniorów.

---------------------------------------------


Płacąc co roku ponad 400 tysięcy na kolbuszowski sport, Urząd Miasta łaski nie robi.To są pieniądze z podatków od sprzedaży alkoholu i mają być wydane tylko i wyłącznie na prewencję.(Inna sprawa dlaczego nie na tomiki wierszy Dr Janusza Radwańskiego, książki Agnieszki Czachor, albo muzykowanie Anny Kwas).

Obniżanie stopniowo stypendium dla zawodników i kadry szkoleniowej było (według mojej opinni) świadomym niszczeniem drużyny seniorów.Dlaczego urzędnicy  (i radni) już w 2014 roku nie powiedzieli- nie interesuje nas piłka nożna na poziomie seniorów w  IV lidze.Wtedy musieliby  brać to na własną klatę,a tak niech się inni tłumaczą.

Może tu być też inny smaczek. Otóż burmistrz Zuba ma większość w radzie gminy (i robi co chce) dzięki zawarciu porozumienia z "Romaniukami". Za fotel prezesa "Fundacji..." i wiceprzewodniczącego rady powiatu, przepycha na sesjach co chce. Ma to też inne konsekwencje.

Urząd Miasta  wydaje (jak już wiemy) co roku "na sport" około 400 tysięcy (z podatków od alkoholu). Ta suma rozdzielana jest na zasadzie przetargów na kluby sportowe i.... "Fundację...".
Jak wieść gminna niesie, fundacja robi bokami, ma coraz większy deficyt i aby go załatać tnie się po wydatkach klubów.

Aby sprawdzić czy ta wersja wydarzeń jest prawdziwa, trzeba byłoby zobaczyć sprawozdania finansowe fundacji z 2014,2015, i 2016 roku.W kwietniu prezes Romaniuk na forum rady miejskiej miał przedstawić sprawozdanie ze swojewj działalności ,jednak do dziś tego nie zrobił.

Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu

ul.Wolska 3

36-100 Kolbuszowa

Prezes Zarządu Grzegorz Romaniuk


                    Szanowny Panie Prezesie!
Zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej wnoszę o udostępnienie:

1).Sprawozdania finansowego z działalności Fundacji w 2016 roku.
2).Jaki jest bilans finansowy Fundacji na dzień 1 sierpnia 2017 roku?Powyższe informacje proszę przesłać w dowolnym dostępnym w formacie (skan, jpg,pdf, itp) na adres kolbuszowskiMagiel@gmail.com

28 komentarzy:

 1. Tych członków z ramienia niech jeszcze wymienią żeby dokładnie było wiadomo komu dziękować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fatalnie to wygląda jeśli się spojrzy na osobę prezesa. Czy on przynosi pecha? Długi w Klubie no to hop do Fundacji. Tu też zaczynają się deficyty. Jeśli dorzucimy do tego szpital to pech chodzi prezesa ścieżkami...... A może przychody chodzą teraz bokami?

  OdpowiedzUsuń
 3. I znowu pierdoły piszesz. Jakie sprawozdanie za 2017 jak jeszcze połowa go została? Obudź się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ty może spróbuj przeczytać jeszcze z pięć razy, może zrozumiesz choć nadzieja niewielka

   Usuń
  2. Naucz się czytać. Przecież sprawozdanie dotyczy 2016 roku

   Usuń
  3. No nie... pomyłke zrobiłem jednak. Dzięki za zwrócenie uwagi.Naniosłem poprawki i list wysłałem jeszcze raz.

   Usuń
 4. Bardzo duzo brzydkich klamstw i pomowien, Maglu. Niszczysz ludziom zycia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli gdzieś się pomyliłem w swoich domniemaniach, to dlaczego ich nie sprostujesz?
   Chętnie opublikuję wersję drugiej, a nawet trzeciej strony.Najlepiej jednak niech wszyscy położą na stole papiery, do czego są zobowiązani prawem.

   Usuń
 5. Dlaczego w KRSie Fundacji jest jeszcze stare Prezydium Rady ze Skowrońskim na czele. Przecież od 3 lat Prezydentem Fundacji jest Pan Kluza i on podpisuje wynagrodzenie Prezesowi co miesiąc i sprawozdania finansowe. Zgodnie z prawem podmiot ma 7 dni po wyborach na zgłoszenie zmian w KRS. Dlaczego Prezydium Fundacji od poczatku 2015r. działa więc nielegalnie i podejmuje nielegalne działania?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeszcze możliwa druga wersja. Administracja KRS mógła nie nanieść poprawek.
   W każdym bądź razie sprawa jest ciekawa bo prezes Romaniuk powinien oto zadbać.

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KKS i Fundację łączy torcik z Urzędu Miasta w postaci 400 tysięcy złotych i o tym piszę. Po drugie, misją fundacji jest :"FUNDACJA JEST POWOŁANA DO PODEJMOWANIA, PROWADZENIA I POPIERANIA WSZELKICH INICJATYW, DZIAŁAŃ NA RZECZ ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ I REKREACJI NA TERENIE MIASTA I GMINY KOLBUSZOWA, A TAKŻE DLA STWORZENIA MATERIALNYCH WARUNKÓW DO REALIZACJI TYCH CELÓW, W TYM DOFINANSOWANIA DIAŁALNOŚCI KLUBÓW I ZESPOŁÓW SPORTOWYCH. DLA REALIZACJI SWYCH CELÓW, FUNDACJA GROMADZI ŚRODKI FINANSOWE, W TYM TAKŻE POPRZEZ PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ, ORGANIZUJE WŁASNE ZAKŁADY WYTWÓRCZE, USŁUGOWE, HANDLOWE ORAZ INNE PRZEDSIĘWZIĘCIA."

   Czyli statutowym obowiązkiem fundacji jest finansowe wspieranie Kolbuszowianki.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  3. A Czemu Magiel sie nie podpisze imieniem i nazwiskiem? Bo wiekszosc jest glupia, wy jestescie glupi. Nie wyciagacie wnioskow, slepo wierzycie w slowo pisane w Korso,czy w innego Galka. Dlatego nikt nie chce oficjalnie tego komentowac, bo zostanie zmieszany z blotem przez kilku cymbalow, bez sredniego chocby wyksztalcenia,tylko dlatego ze sam potrafi myslec.
   W obu wpisach Magla jest duzo blednyc, krzywdzacych, nieprawdziwych pomowien, hejtu.
   A poza tym jak juz wrzucasz statut,widziales w nim slowo kks? Tam pisze zespoly sportowe!
   Nadinterpretujesz slowa, dopowiadasz wlasne.

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

   Usuń
  5. Pan Wróblewski faktycznie musi być kreatywnym księgowym skoro mimo ciągłego rzucania kłód pod nogi utrzymywał ten klub tyle lat i stawiał czoła tej licznej politycznej mafii kolbuszowskiej.

   Usuń
 7. no to po kolbuszowy. zostal wam sie jeno......albo, lub, badz Olek.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj,Magiel gdzie ty żyjesz ,ze nie wiesz jeszcze po co są fundacje i wszelkiej masci stowarzyszenia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wyciąłem wpisy osoby która wali z anonima, a oficjalnie walczy z anonimowością w internecie.Jeśli komuś bardzo zależy to prześlę skany tych komentarzy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Brawo Magiel, trzeba prać te brudy ile dasz radę, żeby wyprać wszystkie brudy potrzebny jest taki Magiel w każej gminie , a nie tylko w RKL.

  OdpowiedzUsuń
 11. tina jak tam program KLUB?

  OdpowiedzUsuń
 12. no to widac po ktorej stronie jestes, Magiel jest takze uwiklany w lokalne wojenki. Ale teraz ja wiem, ze Ty wiesz o tym, co ja wiem. Wiec zanim zaczniesz kogos oskarzac o brak reakcji, sam zareaguj.
  Jedynym dobrym Prezesem dla nowego klubu mimo takze swoich wad jest Olek. Dlaczego? Bo on wklada wlasne pieniadze w pilke, a nie jak Darek wyciaga publiczne pieniadze dla siebie. Jeden bardzo wazny szczegol.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wnioski od lat są te same. Tam gdzie Fryc ma swoje macki,wcześniej czy później jest destrukcja .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mnie wychodzi że tam gdzie burmiszcze mają swe macki to tak jest więc nazwisko Fryc zamień na swoich co destrukcje robią a na innych zwalają.

   Usuń
 14. Jak to w końcu jest? Burmiszcze frycujom Fryca,czy Fryc frycuje ? Kolbuszowski poker.

  OdpowiedzUsuń
 15. Olek wkłada własne pieniądze? Buhaha, większej głupoty dawno nie słyszałem.

  OdpowiedzUsuń
 16. To nie piłkarze mają korzyść że pracują u Olka. To Olek ma z nich korzyść bo blokuje im transfery ze względu na pracę. A pracują za najniższe pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 17. W czoraj cos napisalem a TU NIC NIE MA ???

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.