wtorek, 27 lutego 2018

Starosta Kardyś w telewizji


Prezydent podpisał ustawę o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.
Uff...

Z polskiego na nasze. Od 31 grudnia tego roku, starostwo oraz gminy będą zobowiązane przeprowadzać transmisję z obrad zawierających obraz i dźwięk. Starosta Józef Kardyś będzie musiał więc uważać, aby czegoś po migowemu nie palnąć.

W gminach, będzie musiał być wyodrębniony budżet obywatelski  i mieszkańcy będą sami decydować, na co tam sobie wydadzą.Widzę tu sporą szansę dla dofinansowania wieczorów poetyckich w miejscowej bibliotece, oraz Kolbuszowskiego Magla, bo mi się już za darmo nie chce kopać po kostkach przedstawicieli władzy.

Będą musiały być też udostępnione imienne listy głosowań. Tak więc Józef Fryc nie będzie mógł mówić, że powstanie basenu to jego zasługa.

Radni będą mieć też prawo do kontroli,  i wstępu gdzie im tam się zachce.

Azaliż... zmiany mają  wejść od przyszłego roku a burmistrz Zuba, przewodniczący Wilk oraz nowy sekretarz Matejek, przebierają nóżkami aby wprowadzać już teraz zmiany w Statucie miasta i gminy.

Najbardziej interesuje ich innowacja pisemnych interpelacji i zapytań do burmistrza.Raz, że to grubo za wcześnie. Dwa odpowiedź musi być udzielona na piśmie w ciągu 14 dni i... opublikowana na stronie BiP urzędu.Naprawdę dacie panowie radę od przyszłej sesji?

Swoją drogą, to dobra innowacja. Radny regionalista Paweł  Michno, nie będzie już musiał opowiadać na sesji, jak to widział miesiąc temu, papier walający się po ścieżce. Zamiast tego zadzwoni od razu do do Straży Miejskiej albo innego Kreta.A może wpadnie na pomysł, żeby samemu posprzątać? Kto wie?

Z drugiej strony, burmistrz Zuba nie będzie mógł dać na piśmie, że wysepki na Jana Pawła II są wyśmienite , tylko ludzie nie umieją powozić furmankami. Wtedy bowiem byle doktor poeta, zaskarży go za obrazę osobistą.


Zapowiiada się, że nie bedziemy się nudzić.17 komentarzy:

 1. Maglu opanuj konia i nie pisz głupot. Selfi zrobiłeś sobie ładne.szacun dla konia (Radwańskiego??)

  OdpowiedzUsuń
 2. Magiel nie pij więcej. Nie pierwszy raz zwracamy uwagę. Kolejnym działaniem będzie skierowanie wniosku na odwyk.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znam wielu co by zapłacili żeby Magiel w końcu się zamknął. Zwłaszcza w roku wyborczym z pomysłami na hasło i nawet ono jest o d.u.p.e. rozbić.Dlatego pisz pisz kop kop i daj ci Bozia zdrowia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Furmanka powozi nasz tak bardzo umilowany posel?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Furmanką nikt nie powozi widać,że lejce puszczone.

   Usuń
 5. Szanowny Pan Fryc przecież był przeciwnikiem budowy basenu w Kolbuszowej więc o co tu chodzi. Zbliża się kampania wyborcza więc teraz chce pokazać co zrobił. Zawsze robił ale dla siebie a nie dla społeczeństwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko dureń dziś chwali się basenem do którego tyle się dokłada kasy. I do tych pustych lokali.

   Usuń
  2. Dlatego też po raz nie wiem który ludzie go wybierają i nawet pełni jakąś funkcje a łyse kiedyś Młodzi chodzili u niego na postonku.I dobrze!

   Usuń
  3. Ale gdzie się chwali tym basenem bo szukam i nic nie znajduję? Podajcie namiary bo to chyba kolejna manipulacja.

   Usuń
  4. Basen jako swój sukces, dopisał sobie w ulotce w poprzednich wyborach.

   Usuń
  5. Teraz będzie budował skocznie na Górnej.Ty skocz tu a ty tam pokaże swoim a oni hyc hyc jak od lat.Ekstrrra!

   Usuń
  6. Tu hyc tam Fryc.Hycu Frycu? Tego jeszcze nie grali.
   Ludzie dużo wiedzą.

   Usuń
 6. Magla to może przed wyborami by dofinansowali,ale pod warunkiem ,że zamiast" kopać po kostkach"zacznie głaskać po czuprynach i łysinach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten gośc na zdjęciu to nie jest starosta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Starosta"- osoba odpowiadająca i dbająca o odpowiedni przebieg uroczystości.
   Jak widać na załączonym obrazku, impreza była nadzwyczaj udana.

   Usuń
 8. Jak bedą transmitować obrady z sesji ,to kto bedzie ogladał TVP, jak kabaret bedzie bez abonamentu?

  OdpowiedzUsuń
 9. Tę furmanką to pod szpital na parking, błoto i dziury po ktorych jadą karetki za grube setki tysiecy. Ale przeciez strzelczyk bidny i nigdy na nic nima

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.