niedziela, 13 maja 2018

Postępowa tolerancja po kolbuszowsku


Tak jakoś ostatnio uciąłem sobie internetowe pogawędki na temat tolerancji z uczonym i nie chcącym się uczyć. Dzieli ich przepaść zdobytej wiedzy, wykształcenia i to nie tylko formalnego.

Mają jednak podobnie błędne poglądy na temat wolności i tolerancji.Obydwaj są zwolennikami tolerancji postępowej. Czyli takiej w której większość, nie ma prawa wypowiadać się na temat ich poglądów i działalności. Morda w kubeł, bo inaczej jesteś katolickim betonem z podkarpacia (czy jakoś tak).
To jest terror psychiczny, którym próbuje się narzucić większości nowe wyzwolone od wszelkich zakazów i nakazów poglądy. Tak wiec można organizować koncerty "satanistów", wyć przez mikrofon  do pierwszej w nocy, oraz zapraszać neobanderowca do biblioteki. To normalne i większości nic do tego, bo etykietka "betonu" czeka.


Co  ciekawe, tę bolszewicką ideę stosuja w praktyce od lat lokalne władze. W ramch represji nie stosują jednak etykietek, tylko od razu kopią po kostkach.Dla zasady co by inni nie podskakiwali.

W ten sposób, wymusza się na pracującej, wytwarzajcej materialne dobra większości, milczące przyzwolenie na bezczelne jej okradanie .

12 komentarzy:

 1. Cytuje Magla... tę bolszewicką ideę stosuja od lat lokalne władze...
  Skoro wybierani są bolszewicy np. Rybicki,Fryc itp,itd. to nie dziw się , że realizują to co im nawkładano w szkole w Moskwie,lub pałą w milicji

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybierają też Chmilowca Gila i Michne. Strach się bać kogo teraz te cudaki wystawią a bezmyślne tłum wybierze?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak nic tym uczonym z którym gawędził Magiel był wójt Raniżowa.
  Wszystko jest dokładnie tak jak Magielek napisał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak nie lubisz satanistów, lubisz se pospać już o dwunastej w nocy bo jutro trza wstać do roboty to znaczy że nie lubisz Pikow i zawiść cie zżera i jakieś żarcie do ciebie wróci a może nawet jakiś neo .

  OdpowiedzUsuń
 5. Sprzeciw się nawet jakiemuś urzędniczkowi nawet w tej naszej gmince to jesteś utopiony, nie mówiąc o tych wyżej postawionych. Tak samo jak i niepasują innym twoje poglądy jesteś wrogiem na całego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie wracam z pływalni. Rewelka, że jest w KLB. Dzieciaków mnóstwo od rana,a tu o piertołkach piszecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rewelacją jest to, że za basen wart 15 milionów zapłaciliśmy ponad 20.

   Usuń
  2. Ile,ile to zaplaciles??

   Usuń
  3. a co mają dzieciaki do tego co piszą dorośli?
   Chodzisz obserwować dzieci na basenie?

   Usuń
  4. Za taki projekt i wybór właśnie tej maszkary powinien wiadomo kto zapłacić.O gustach się nie dyskutuje ale nad projektem basenu musiał się zachwycić ten sam co nad tym rynkowym koszmarem pod którym mają gdzie władze kwiatki składać.

   Usuń
 7. Czego się można spodziewać po takich "orłach" co są uwładzy?
  Staszenie,pokazywanie co urzędnik może zrobić,itp,itd.jest sposobem na to,by nikt niczego się nie domagał,o nic nie pytał i godził się na wszystko co urzednik głupiego wymyślił.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszyscy biegają do kościoła,a jeden drugiemu by nóż wsadził. Skąd my to znamy? A,to tylko takie przyjacielskie spostrzeżenia.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.