wtorek, 11 listopada 2014

11 listopada w Kolbuszowej


Nadesłane.

Po 1945 roku obowiązywał w Polsce pogląd, że niepodległość w 1918 roku  została nam podarowana przez Rosję Radziecką.Tak nauczono w szkołach.Nie inaczej było w kolbuszowskim liceum, gdzie historię wykładała (także) żona radnego Józefa Rybickiego ( wtedy) I sekretarza Miejskiego i Gminnego komitetu PZPR.W stanie wojennym gdy trwała w najlepsze nagonka na wszelką opozycję 11 listopada na szkolny apel w LO wpadł jak zwykle zdyszany Karol Grodecki .Z plikiem kartek w ręku  (do których nawet nie zaglądał) zrobił półgodzinny wykład.

Obywatele! Ludu uczący się miast i wiosek.Zapamiętnijcie sobie raz na jutro, że wolności nikt nam nie podarował.Wolność wywalczyliśmy sobie sami...

Wykład zakończył swoim sakramentalnym: "ciąg dalszy nastąpi" i pobiegł załatwiać biurowe sprawy.

My jeszcze dobrą chwilę staliśmy na korytarzu zszokowani.W Kolbuszowej działał jeszcze komisarz wojskowy i różne pomysły przychodziły mu do głowy.




Kolbuszowianie komentują:

Spostrzeżenia z dzisiejszej uroczystości obchodów 11 Listopada:
1. W uroczystościach biorą udział głównie strażacy, władze samorządowe, przedstawiciele instytucji związanych z gminą i powiatem (czyli głownie dyrektorzy szkół i młodzież) z obowiązku, aby nie podpaść władzy. Ponadto strzelcy i o dziwo są jeszcze harcerze.
2. Obowiązkowe uściski dłoni, przywitania, udawanie uprzejmości.
3. Na cmentarzu przy składaniu wiązanek kwiatów musi być zdjęcie, bo będzie co zamieścić na portalach (moim zdaniem wiocha).
4. Co do uroczystości kościelnych nie wypowiadam się przez szacunek dla wiary.
5. Później składanie wiązanek kwiatów, bo szacunek się należy (nad tym się nie dyskutuje).
6. Na koniec krótka mowa burmistrza i występ orkiestry (bardzo dobrze grali)
7. Podsumowanie: czy w całej Polsce w takiej wielkości miejscowościach obchody świąt narodowych wyglądają tak samo? Z kandydatów na radnych pojawiła się tylko Nowa Prawica, a gdzie inni? Czy uważają, że już mają mandat? Do rozsądnych mieszkańców gminy - dajcie szansę młodym niech się wykażą, bo ci obecni radni są już za długo. Może warto przewietrzyć naszą radę.








9 komentarzy:

  1. idz to powiedz w kołach gospodyń wiejskich, w remizach, pod kosciołami - czyli tym którzy nie czytają internetu - a tych jest wbrew pozorom większość
    dla nich uśmiechnięty Zuba i cała śmietanka radnych który pojawiają się na każdym festynie, otwarciu sezonu koła gospodyń wiejskich, dożynkach są gospodarzami pełna gębą i chłopcami do Tańca i różańca...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. zgadzam się. dlatego wygramy dopiero następne wybory.

      Usuń
    2. Jest pewna prawidłowość w tym naszym świecie. Jeśli ktoś nie może już realizować się w łóżku, to próbuje w polityce (mężczyźni), lub w KGW (kobiety). Irytują mnie te podstarzałe panie przebierające się za kolędników i odgrywające jasełka...

      Usuń
    3. Jeśli stawiasz znak równości między paniami które realizują coś jako hobby a tymi którzy bezczelnie to wykorzystują tylko i wyłącznie dla profitów to gratuluję stanu umysłu. Młodość wiecznym przywilejem i nigdy nie będziesz podstarzały

      Usuń
  2. mnie ciekawi, ile za rok będzie imprez niepodległościowych, w tym roku to chyba sama Niepodległa tym rzyga

    OdpowiedzUsuń
  3. Przewietrzyć trzeba przede wszystkim Wiejską, siedlisko patologii, ale od czegoś trzeba zacząć... Nic się nie zmieni, nic nowi radni nie zrobią, dopóki w radzie zasiadać będą osoby debiutujące w polityce w czasie PRL-u. Widać to na przykładzie młodych gniewnych z poprzednich wyborów. Bardzo szybko starsi koledzy pokazali im miejsce w szyku. Dziś, albo nie mają planu na swoją działalność w radzie, albo bardzo minimalistyczne plany: powstanie placu zabaw, parkingu i boiska przy szkole w Kolbuszowej Górnej... Tylko tyle? Wstyd Panowie, wstyd!
    Dlatego jedynym rozwiązaniem na zmianę czegokolwiek jest wymiana wszystkich radnych. Głosujmy na młodych, niech służą społeczeństwu a nie są oderwaną od rzeczywistości, zasiedziałą władzą, której należą się pokłony tylko za coś, co należy do ich obowiązków wobec wyborców.

    OdpowiedzUsuń
  4. "dajcie szansę młodym" po czym reklamujesz Widelaka - czyli FRYCOWĄ świtę.

    OdpowiedzUsuń
  5. nowa prawica również składała wieniec - wiocha!?

    OdpowiedzUsuń
  6. "O dziwo - są jeszcze harcerze." I to cieszy. Mimo, że nie kryją się pod sutanny, jak Strzelcy, i nie uzależniają się, ani nie są pod wpływem rządzących. Nikt o ZHP na terenie Powiatu nie pisze, ale instruktorzy Hufca ciężko pracują na odrodzenie drużyn w Kolbuszowej. Nie wszyscy dyrektorzy są temu przychylni. Działają wspaniałe drużyny w Trześni, Niwiskach, Kupnie, Kolbuszowej Dolnej itp. Dlaczego o tym piszę? Samorządowcy przypominają sobie o nich tylko w okolicach 3 Maja i 11 Listopada. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.