środa, 26 listopada 2014

Czy Jan Fryc odrobił zadanie domowe?


 Ciekawe czy Jan Fryc- prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Kultury Fizycznej i Sportu, zastanowił się dobrze, zanim wystartował w wyborach do samorządu.

Najważniejsze sprawy, jakie trzeba było rozważyć, to:
Czy kandydat/kandydatka na radnego/radną jest członkiem/członkinią zarządu organizacji?
Jeśli tak, to czy organizacja ta prowadzi działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia gminy? Osoba spełniająca te warunki, jeśli zostanie wybrana na radną/radnego na terenie danej gminy, powinna zrezygnować z jednej z funkcji. Na przykład jeśli stowarzyszenie posiada lokal użyczony lub wynajmowany przez gminę i prowadzi w nim działalność gospodarczą, to prezes tego stowarzyszenia nie może być jednocześnie radnym. Nie ma tu znaczenia, czy za zarządzanie organizacją pobiera wynagrodzenie (np. w fundacji), czy jest to praca społeczna (np. w stowarzyszeniu).
Czyli pan Fryc, wraz z przyjęciem mandatu radnego musi zrezygnować ze stanowiska prezesa fundacji.
Może zrobić odwrotnie, zyskując dozgonną wdzięczność burmistrza Zuby- wtedy radnym zostaje pan Wlazło z PiS.

Najprawdopodobniej na stanowisku prezesa mamy więc wakat.Kto nim teraz zostanie? Plotki mówią o radnym (powiatowym) Romaniuku.


zdjęcie- blog Kazimierza Grdenia

To by było dobre rozwiązanie, bo jako właściciel dobrze prosperującego biznesu mógłby pełnić tę funkcję społecznie.Jest jeszcze inna opcja, ale nawet ja boję się  ją tutaj wyjawić.
22 komentarze:

 1. kolejne leśne dziadki

  OdpowiedzUsuń
 2. Zrezygnować z prawie 4 kawałków na rzecz prawie tysiąca?

  OdpowiedzUsuń
 3. Niejednokrotnie wykazywales sie Maglu pelna wiedza na ten temat.Znowu prowadzisz jakies gierki i mydlisz oczy.Frycyjesz cy co?

  OdpowiedzUsuń
 4. Romaniuk dobrym gospodarzem? phi... A ta rozwalająca się rudera na Mickiewicza? Jak tak gospodarzy własnym majątkiem, to ciekawe co się tu z fundacją.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem Grzesiek chciałby to wyremontować,jednak przeszkodą jest tu konserwator zabytków, który robi pod górkę.

   Usuń
  2. niech popyta u pani Draus jak to sie robi zresztą uczył Morcin Morcina

   Usuń
  3. Złej baletnicy...

   Usuń
  4. Grzesiek jak Dralusowa.Konserwator im przeszkadza wyremontowac za gminna kase! Nie osmieszaj sie!

   Usuń
 5. Na giełdzie nazwisk był Wójcicki, Jan Fryc, Pik, Romaniuk ale zostaje ten ostatni za koalicję z Zubą, Kardysiem (!!!) i Wilkiem a do tego będzie v-ce rady powiatu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Yhy Pik i Wójcicki byli na giełdzie rolnej chyba. Ale masz informacje niech cie gęś kopnie :)

   Usuń
 6. Fryc powinien zrezygnować inaczej utraci mandat.Jaki jest jednak dla niego sens bycie radnym gdy straci robotę?

  OdpowiedzUsuń
 7. maglu nie odrobiłeś lekcji z ordynacji wyborczej Art. 385. § 1. W przypadku nieobsadzenia mandatów lub wygaśnięcia mandatu radnego rady w gminie niebędącej miastem na prawach powiatu wojewoda zarządza wybory uzupełniające.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zatrudniony jest w fundacji wiec bedzie pracownikiem geniusze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. straci stanowisko prezesa, prace dalej będzie miał. Poza tym nawet jeśli zrezygnowałby z bycia radnym, to i tak go zwolnią... więc po co rezygnowac z jednego i z drugiego.

   Usuń
 9. Mam nadzieję maglu że opiszesz również takie przypadki z Gminy Niwiska, a mianowicie osoby Pana Adama Chlebowskiego, który we wrześniu wygrał przetarg na dowożenie dzieci do gimnazjum, a został radnym

  OdpowiedzUsuń
 10. Skąd wiesz czy Wlazło zostałby radnym gdyby Fryc złożył mandat?
  Wybory uzupełniające rozstrzygnęłyby to.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakie wybory uzupełniające, jeśli jeszcze nie złożył przysięgi. Jeżeli jej nie złoży to po prostu wejdzie następny (względem ilości uzyskanych głosów) z listy czy osoba z drugą ilością głosów w okręgach jednomandatowych.

  A co do sytuacji z Niwisk to chyba chodzi o to, żeby radny nie wygrywał przetargów organizowanych przez organy gminy, których jest członkiem. Jeżeli wówczas radnym nie był to uczciwie wygrał przetarg w standardowej procedurze. Ale nie chce mi się przeglądać ustaw więc mówię tak na logikę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeśli radny go gminy rezygnuję, muszą odbyć się kolejne wybory. do gminy nie było list, więc nie wchodzi kolejna osoba... dlatego gil nie startował do gmin tylko do powiatu, bo w powiecie można robić matactwa.

   Usuń
 12. Art. 24d.
  Wójt nie może powierzyć radnemu gminy, w której radny uzyskał mandat, wykonywania
  pracy na podstawie umowy cywilnoprawnej.

  OdpowiedzUsuń
 13. a propos przypadk Pana Fryca kłaniaja się następujące artykły:Art. 24f.
  1. Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przed-stawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności.
  1a. Jeżeli radny przed rozpoczęciem wykonywania mandatu prowadził działalność gospodarczą, o której mowa w ust. 1, jest obowiązany do zaprzestania prowa-dzenia tej działalności gospodarczej w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia ślubo-wania. Niewypełnienie obowiązku, o którym mowa w zdaniu pierwszym, sta-nowi podstawę do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego w trybie art. 383 ustawy, o której mowa w art. 24b ust. 6.
  Następnym razem myslę, że warto najpeirw się zapoznać z treścią ustawy bo czasami myślenie na logikę może być mylne;)

  OdpowiedzUsuń
 14. KOKOKO EUROSPOKO

  OdpowiedzUsuń
 15. Wyglada na to,ze Fryc Fryca zfrycowal.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.