sobota, 27 grudnia 2014

Co może Straż Miejska w Kolbuszowej?


Zaczyna się sezon grzewczy a z nim nasze kłopoty z oddychaniem.Kolbuszowa leży w małej kotlince i często dym nie mając gdzie się przemieścić zalega tu  całymi godzinami. Co gorsze niektórzy mieszkańcy chcąc podnieść wartość energetyczną tego czym tam  palą, wrzucają do pieców niebezpieczne odpady.Jest to karalne zanieczyszczenie środowiska.

Ostatnio kolbuszowska straż miejska zajęła się tym problemem,  poddając kontroli niektóre nieruchomości.
Reakcja mieszkańców jest różna, łącznie z wyproszeniem strażników  poza granice posesji.

Czy Straż miejska nie mogła by wydać jakiegoś poradnika, jak powinna wyglądać taka kontrola i jakie są jej i właścicieli posesji uprawnienia?Przecież nie chodzi oto aby ludzi karać mandatami ,wsadzać do więzienia tylko aby nasze powietrze było czystsze.14 komentarzy:

 1. Magiel przecie to twoja chalupa.

  A Ty dwulicowcu,masz tupet.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ma chałupę ma tupet nie ma poradnika Zostań jego ałłtorem i będziesz sławny nie tylko jako anonimowy malutki komentator z domu krytym czerwoną blachą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy straż miejska ma prawo wchodzić na teren prywatny?

  OdpowiedzUsuń
 4. Straż miejska to osobny rozdział. Gdyby miała prawo wchodzenia na pewno zostałoby ono nadużywane jak wszystko w tym bantustanie. Problemem jest absolutna obojętność kolbuszowskiego ludu na to, co wdycha. Typowe- lud Kolbuszowski zwraca uwagę na to co widać. Smrodu nie widać i jest ok. Spaliny wyrzucają "fabryki" produkcji folii, prywatni idioci wrzucający plastik do kotłów, smród wytwarzają inne zakładziki i na nie kary nie ma. A kolbuszowioki zadowolone że ich dzieci łykają ten syf. W zasadzie to dobrze homo kolbuszowiensis powinien ewolucyjnie zniknąć z powierzchni ziemi a producenci smrodu wydatnie w tym pomagają. Nagroda Darwina dla rkl!

  OdpowiedzUsuń
 5. Na zdjęciu widać prawdopodobnie rozpalanie przy pomocy węgla i drewna w normalnym kotle węglowym, czy tez miałowym. Tak to wygląda na początku. Truciciele prawdziwi są raczej niewidoczni. Czuć smród ale nie widać skąd idzie. Zwłaszcza, że puszczają po ciemku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak jesli jest wlascicielem terenu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Konstruktywny opozycjonista zajmie sie tym problemem. Zfrycuje palacych gumioki wodo, palo i maczeto. Wejdzie tam,gdzie straz miejska nie wejdzie. Oswiate tyz przeswietli! Bo za malo mu placo za ochrone!

  OdpowiedzUsuń
 8. A mieszkańcy mają prawo palić śmieciami,bo są drogie?
  O truciu siebie i innych nie wspomnę
  Ato można by podciągnąc nawet pod grzech,ale na cmentarzach tyż polą

  OdpowiedzUsuń
 9. Dysputanci nie macie pojecia w jakiej Tuskolandii żyjecie. A pali sie tym i owym z bidy!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Sprzedajcie Lasy Panstwowe to bedzie opal dla PO!

  OdpowiedzUsuń
 11. lasy już sprzedane

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.