sobota, 17 stycznia 2015

Jakie są obowiązki radnego?

Radny Michno zagaił w internecie o konsultacjach społecznych.

Jestem za takimi konsultacjami, pytanie tylko, jak miałyby one wyglądać? Gdzie i kto miałby takie prowadzić? W jakich sprawach konkretnie? Znasz odpowiedź na pytanie czy chcą państwo podwyżek podatku, wody, śmieci. Odpowiedź jest jedna. Pytania i konsultacje powinny dotyczyć m. in. wyglądu miasta, ważnych inwestycji i priorytetu w ich przeprowadzeniu.To jest dowód na to że radni nie rozumieją swojej roli.
Celem konsultacji jest zapewnienie mieszkańcom  uczestnictwa w procesie decyzyjnym w ważnych dla miasta sprawach, w tym poprzez informowanie  mieszkańców o planowanych przedsięwzięciach i ich efektach oraz zbieranie opinii i propozycji do wykorzystania przy podejmowaniu decyzji dotyczących tych przedsięwzięć.

Za dwa tygodnie 30 stycznia będzie głosowany budżet naszego miasteczka na 2015 rok.Moim zdaniem kolbuszowscy radni mają obowiązek poinformować nas mieszkańców o najważniejszych kluczowych punktch tego dokumentu, jakie będą konsekwencje podjętych decyzji ,oraz przedstawić alternatywne rozwiązania.


Założę się o dobry obiad w Galicji że tego nie zrobią.


6 komentarzy:

 1. Po co radni będą się konsultować z mieszkańcami oni konsultują się,wiadomo z kim
  Informować mieszkańców wg nich o niczym nie muszą ,bo to co robią to jest samowola a nie samorzad

  OdpowiedzUsuń
 2. W N.Y. ilosc osob decydujacych o inwestycjach,bezpieczenstwie, infrastrukturze, jest zdecydowanie mniejsza niz w analogicznych samorzadach w Polsce. Czym wiecej niekompetetnych dyskutantow tym gorzej dla ludzi zyjacych w takim srodowisku. A Ty Magiel obzarciuchu tylko o obiadach,panienkach i gadu,gadu. Do roboty!

  OdpowiedzUsuń
 3. Konsultacje kosztuja! Jak sie nie chcesz uczyc sam, to plac! Biore % od efektu. Zamawiajacy nie zaluja. Niektorym radnym bym dołożył(kasy), a niektorych bym skopal!

  OdpowiedzUsuń
 4. Na Staniszewskim mają być we wtorek konsultacje w sprawie szkoły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a kto na tych konsultacjach będzie?

   Usuń
 5. no i coście tam wykonsultowali z radnymi ,wójtem i posłem?
  Radwański pewnie nie napisze ,bo chłopina zajety

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.