niedziela, 11 stycznia 2015

Wielka Orkiestra Ślepców


Właśnie przeczytałem wyjaśnienie Owsiaka dlaczego jeździ Land Roverem Discovery 4.Jak sobie przypominam, podobnie (lata temu) tłumaczył się z używania  mercedesa Ojciec Rydzyk.
Obaj Panowie krytykowani są ( z grubsza) za to samo.Za żadne skarby w  świecie nie pokażą też ksiąg finansowych.My  zaś skaczemy sobie do łbów któren z nich jest bardziej święty.

W tym szaleństwie jest jednak metoda.

Dlaczego wszyscy nie zaprotestujemy przeciwko temu co się dzieje w Służbie Zdrowia?Dlaczego nie zażądamy głębokich reform tego systemu i podniesienia składki o dajmy na to 3%?
Wtedy starczy na wszystko i dla wszystkich.


15 komentarzy:

 1. nie ma szans - choćby dlatego, że ten naród poza wiecznym malkontenctwem uwielbia również być podzielonym pod każdym możliwym pozorem

  OdpowiedzUsuń
 2. No to się naraziłeś.
  Ale swoja drogą, to działania tej" orkiestry" to swego rodzaju "terror".

  OdpowiedzUsuń
 3. albowiem wtedy stracilibyśmy to cudowne poczucie świeckiej świętości za piątala wrzuconego do skarbonki z serduszkiem

  OdpowiedzUsuń
 4. Choćby była podwyżka nawet o 5% to i tak bez zmiany systemu służby zdrowia , pieniądze wsiąkną jak woda w gąbkę a poprawy usług i tak nie będzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o to to, dokładnie.

   Usuń
  2. To dlaczego zbieramy do puszek Owsiaka zamiast żądać reform?

   Usuń
 5. Słuszna uwaga Magla. Powszechny jest pogląd, że bez Owsiaka służba zdrowia by się zawaliła ale 50 mln zbierane przez WOŚP to mniej niż 1/1000 budżetu NFZ. Po uwzględnieniu wszystkich kosztów publicznych organizacji Orkiestry bilans może nawet jest ujemny. Owsiak od lat popiera (ze wzajemnością) władze, które odpowiadają za zły stan służby zdrowia a z pomocy szpitalom zrobił intratny business rodzinny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jasne... a przy podatkach w wysokości 150%..200% wszyscy obywatele mieliby opiekę medyczna jak rodzina królewska i ogólny dobrobyt!

  OdpowiedzUsuń
 7. Polscy politycy chetnie pomagają krajom w kryzysie ,krajom gdzie wojna ,a dlaczego nie pomogą Polakom
  Co to jest 50 milionów dla Polski,jej mieszkańców
  To obcy i bogatsi więcej dostają od nas

  OdpowiedzUsuń
 8. Nawet przy 10 % składce nic nie będzie zwiększy sie tylko marnotrawstwo,
  sprawa jest od dawna znana i przebadana wszechstronnie na stronach wolnościowych omawiana a MAGIEL PRACUJE JAK SIE WYDAJE JAKO BUFOR DLA SYSTEMU , kanalizacja niezadowolenia społecznego w ślepe tory :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz płacimy 9% , w Niemczech 15.5%.Jest z kogo brać przykład.

   Usuń
 9. idziecie do jakiegokolwiek szpitala lub ośrodka zdrowia i przynajmniej widzicie serduszko na sprzęcie- a ile macie naklejek z nfz??
  w Paryżu było 4 miśków z nfz na szkoleniu- nie dość, że przyjechali ch... na 3 samochody to w dodatku młode roczniki bmw x3, lexus i toyka - nie dałoby rady przyjechać jednym?? i w dodatku jakiejś średniej klasy bum-bumem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc co radzisz? Lobbować za Owsiakiem czy za reformą służby zdrowia?

   Usuń
  2. żeby zrobić reformę trzeba by zlikwidować dużo stołków,a na stołkach sami zasłużeni dla władzy i nikogo ruszyć nie można,to i reformy nie będzie

   Usuń
 10. Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 357: Podatek Owsiaka https://www.youtube.com/watch?v=_QhglClJaQI

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.