czwartek, 18 sierpnia 2016

Kotlety z funduszu sołeckiego

Korso Kolbuszowskie z braku tematów, odgrzewa stary kotlet z funduszem sołeckim.
Sprawa rozegrała się w marcu i maju, a dopiero teraz redaktorki zauważyły problem.
Już wolno pisać? ;)

Poszło o to, że urzędnicy nie doczytali ustawy, i wyodrębnili fundusz sołecki tylko na rok 2017.
Gdyby ślipnęli uważniej zauważyliby, że tworzy się go raz na zawsze, chyba że się go kolejną uchwałą rady kasuje.Teraz fundusz sołecki, może powstać najwcześniej w 2018 roku, pod warunkiem że urzędnicy
znowu nie popełnia jakiegoś błędu.

Sprawa jest banalnie prosta pod warunkiem, że się umie czytać.Można było  też podpytać się Naszego Umiłowanego Posła, co miał na myśli ustawodawca z ulicy Matejki.

W Maglu udzielamy takich porad za dwudaniowy obiad w Galicji z butelką wina. To i tak znacznie taniej niż radca prawny, a i wstyd mniejszy.


5 komentarzy:

 1. W tym Korso to strasznie wolno piszą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Maglu zawsze pokazywałeś,że nie stronisz od butelki i od panienek, ale teraz to dałeś czadu. Szacun chłopie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fundusz sołecki, fundusz obywatelski to nic innego jak piertolenie kotka za pomocą młotka. Partyjny szum medialny i bicie piany.
  Rady sołeckie,Rady osiedlowe od lat wskazują potrzeby i oczekiwania mieszkańców. Inna sprawa to, ile kasy na inwestycje w danym roku budżetowym jest do dyspozycji i dlaczego nadal dużo pieniędzy przejada się na piertoły typu spinacz festiwal,czy dopłaty do pensji nauczycieli, itp,itd,et cetera....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie ośmieszaj się. upowszechnianie kultury również jest zadaniem własnym gminy. Czemu nie zorganizujesz swojego festiwalu. Gil ci udostępni scenę pod lasem w Kłapówce a jak ci dobrze z tym pójdzie to za rok może i stadion dostaniesz. powodzenia marudo.

   Usuń
  2. To się w końcu zdecyduj: albo festiwal jest SWÓJ - to po kase sam lataj do chętnych - może zechcą na coś tam trwonić albo jest NASZ - to nie przypisuj zasług. Trzysta tysięcy na kilka godzin dla 200 osób rodzina i swoi to jaja są.

   Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.