poniedziałek, 10 października 2016

Konkurs na projekt przebudowy dworca autobusowego

Powinien łączyć lokalizację kilkudziesięciu miejsc parkingowych z małą zielenią...

całość kliknij tutaj

Tak było w Pleszewie, tak było, jest w innych miastach. Niestety my żyjemy w Kolbuszowej,
a  tu wszystko jest na opak.

Zamiast konkursu na projekt, miasto wysłało zapytania ofertowe (do kogo?),  z prośbą o to, za ile taki projekt zrobią. Podobno odpowiedział tylko jeden oferent, co za niespodzianka z ... Kolbuszowej.

Jedyne pocieszenie,  że zarobią nasi i wydadzą pieniądze na miejscu.Może w Galicji?

Niepokoi jednak fakt, że urzędników miejskich z burmistrzem Zubą naczele , nie interesuje jak przyszły dworzec ma wyglądać. Ma być tanio, to że brzydko, niefunkcjonalnie naszych samorządowców już  nie interesuje.


9 komentarzy:

 1. Takie zapytania ofertowe bardzo łatwo ustawić pod konkretnego wykonawce. Dlatego ta procedura powinna się odbywać publicznie pod pełną kontrolą obywatelską.

  OdpowiedzUsuń
 2. tak tak, pod kontrolą obywatelską. Obywatele przyjdą kontrolować tak jak przychodzą na konsultacje w sprawie czegokolwiek.
  W jakim ty świecie człowieku żyjesz?????

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdzie obywatele się zbierają np. w sprawie notorycznego zanieczyszczania powietrza, wskazują na sprawców, proszą o interwencję - nie ma władzy, gazetka korso milczy. Władza nie pojawia się na jubileuszu szkoły bo nie zatrudnili znajomkowi córki. Nie przychodzi na spotkanie w sprawie likwidowanego oddziału w szpitalu, bo władza i ich rodzina i znajomki robote mają a jak nie mają, to sobie szybciutko załatwią. Poseł - to dopiero władza ma założone konto na fejsbuku (kto założył, kto prowadzi - pracownica?) i nie raczy odpowiedzieć wyborcom. Do czego jeszcze musi się posunąć w lekceważeniu wyborców każdy z nich żeby patrzeć na nich i nazywać jak trzeba?
  Jedynym z tego pewnie odzewem będzie polecenie żeby konto na fejsbuku zlikwidować bo jak ktoś śmie zapytać o podstawowe rzeczy, no jak ? I tak się rozwiązuje problemy i tak się wygrywa w takich miasteczkach wybory.

  OdpowiedzUsuń
 4. Maglu żyje w Świecie wirtualnym. Co widać, słychać i czuć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Przecież my wszyscy wiemy o co tu biega, tylko nie Moglu.

   Usuń
 5. http://www.korsokolbuszowskie.pl/data/articles/s4_dworzec_z_pokojem_przesluchan_390.jpg

  uważam, że wygląda bardzo estetycznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda "ok" ,bez rewelacji.Tu jednak chodzi o zasady. Takie projekty załatwia się przez konkursy, wtedy masz wybór, porównanie twego co można zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 7. A w szpitalu ze wzgledu na kiepski stan finansowy zakladu Strzelczyk obcina wypłaty. szykuje sie protest .pacjenci beda odsylani do Starosty i Posła na konsultacje. gratulujemy innowacyjnych rozwiązań ekonomicznych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dworzec powinien być dawno wyremontowany, dotyczy to również chodników obok (bo można się na nich w DZIEŃ przewrócić), czy braku zatoczki dla chociażby jednego samochodu dla pasażera. Dworce są wizytówką miast.Już 15 lat jeżdżę komunikacją publiczną z Kolbuszowej i aż wstyd, że tyle czasu ten niszczejący w oczach budynek nie został wyremontowany. W gminie powinny się znaleźć pieniądze i na remont dworca i na szpital. Basta.
   Oprócz mnie (osób pracujących) dzieci do szkół i studenci dojeżdżają, w zimie ciężko czasami o ogrzewanie, chociażby nawiew. Nie wymagam klimatyzacji w lecie, czy ogrzewania pompą ciepła w zimie! Ale wstawienie nowych okien, bo przez te aż świszczy wiatr. Nie przesadzam. Zatem na dworzec powinien być wyremontowany. A szpital powinien mieć kasę na utrzymanie.

   Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.