piątek, 25 listopada 2016

Precz z Reganem!


Radny  Michno słusznie się oburzył, ale   nie wiem jednak dlaczego, przypomniał mi się tu  stary dowcip,  ze stanu wojennego.

Amerykanin tłumaczy Ruskiemu na czym polega demokracja.
-U nas możesz stanąć przed Białym Domem i krzyczeć - "Precz z Reganem", i nic ci za to nie grozi.
Ruski patrzy na niego zdziwiony i odpowiada:
- U nas też możesz stać przed Kremlem i krzyczeć: "Precz z Reganem", i nic ci za to nie grozi.
Tak z ciekawości. Gdy burmistrz weźmie radnego Michnę przed głosowaniem do siebie do gabinetu, to też mu powie- Nie podskakuj bo za 2 lata wybory? Chciałbym to zobaczyć.
To samo robi "opozycja" w radzie powiatu, niby coś tam  gadają,  protestują, wymachują rekami, ale to jest wszystko na niby.Ot tak pod publiczkę.
Uchwała zostało podjęta z naruszeniem Statutu powiatu, podczas głosowania naruszono ustawę o samorządzie powiatowym, i nie widać aby to komuś przeszkadzało.
Mało tego, zwróciłem się do kilku radnych o udostępnienie materiałów jakie dostali w tej sprawie przed sesją i.... głucha cisza.

Starosta Kardyś, oraz burmistrz Zuba z Naszym Umiłowanym Posłem w tle robią, tu co chcą.
Dzięki temu Powiat Kolbuszowski w dalszym ciągu jest jednym z najbiedniejszych nie tylko w Polsce , ale w caluśkiej Unii Europejskiej.

Jesteśmy na dole wszystkich rankingów.

Całosc- kliknij tutaj


Nic się tu nie zmieni jeśli mieszkańcy sami się nie zmienią.48 komentarzy:

 1. Nic się nie zmieni bo jak ktoś zaczyna walczyć mówię o położnych to zaraz wylewa się na nie pomyje,bo jak można walczyć?Jak Pan Starosta ocenił pracę położnych?że tylko przychodzą do pracy.Jak tak można ponizac innych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co pan starosta robi ,co zrobił?
   Wysłał młodzież z powiatu za granicę za chlebem ,a nie za dobrobytem.
   Teraz likwiduje miejsca pracy i tym się chwali?
   Jedyne osiągnięcie to likwidacja oddziału
   Zna ktoś inne?

   Usuń
  2. http://lokalnie24.com/kolbuszowski/kolbuszowa/list-do-wojewody-radni-zlikwidowali-porodowke-niezgodnie-z-prawem/

   Usuń
  3. Brawo Kobiety walczyć do samego końca .
   Wy też macie prawo do pracy i godnego życia nie tylko dyrektory ,radne i starosta.

   Usuń
  4. Brawo brawo brawo! Nie dajecie się zastraszyć. Super kobietki jesteście. Bardzo chcę żeby Wam się udało.

   Usuń
  5. No coz cała odwaga super kobietek polega na wypisywniu bzdur na blogu. Faktycznie szczyt odwagi Teraz nawet dla dodania sobie odwagi zaczęły sie nawzajem wychwalać

   Usuń
  6. Walczyć do końca. Tylko warto zauważyć że ten koniec już nastapił.Może położne zauważyłyby to, ale genialny Magiel w trosce o własny interes mydli im oczy

   Usuń
  7. Tak samo jak nastąpi koniec takich jak ci co do tego doprowadzili i tych, co za tym podnieśli łapska w górę.

   Usuń
 2. Nie naruszono żadnego przepisu ustawy o samorządzie :)
  pisząc że głosowali lekarze-pracownicy ZOZu po prostu piszesz głupstwa :)
  po co to robisz?
  jaki masz interes w pisaniu kłamstw?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli Maziarz i Ragan nie są pracownikami ZOZ-u, to kim są?

   Usuń
  2. Mówią na mieście ale co to za miasto że to podnóżki starosty. Nie wierzy nikt przecież mają swoje z--danie :p

   Usuń
  3. Może pracują jako wolontariusze z Caritasu?
   O tym nie pomyslałes Maglu. ;)

   Usuń
 3. Przechandlowali oddzial na rzecz Rzeszowa ,bo tam w Rzeszowie jak cwierkają wrobelki Był warunek powstanie czwartego odzdziału rehabilitacyjnego niewiem. przy którym szpitalu czy innej placówce.Nie mnie to wyjasniac od tego są służby odpowiednie i powinny się tym zajac jak najszybciej.Tu jest odpowiedzialnych dwóch Starosta i Strzelczyk tu trzeba szukać jak to się dogadali.Niby wszystko było okej aż tu nagle straty .Wszystko szyte gróbymi nicmi.Ktos sie powinien zająć dla dobra powiatu a tym panom podziekować zostawiają Pustynie a jak obejmowali urzedy to takiego dziadostwa nie zastali ,.Ale wiadomo emerytura praktycznie juz w kieszeni u Starosty to mozna naświntuszyćbo to bez honoru urzędnikjak jak to można nazwać urzędnikiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a może "przeHandlowali"? :)

   Usuń
  2. Wiesz, kontrola nie będzie patrzeć na ortografię - na to nie licz. :)

   Usuń
  3. Najlepsze są komentarze tych dobrze poinformowanych. Ato Radziwiłł uratuje oddział a to prezes nas obroni likwidatorzy sa w zmowie ze wszystkimi. Teraz nowa wersja: list do Wojewody. Zapominacie chyba ze wszystko odbywa sie za jej przyzwoleniem.Ostatnio Magiel wyskoczył z prawnikiem az dziw ze przy jego intelekcie nie wpadl na to wczesniej dopiero po wpisie anonima. Skutek będzie taki jak poprzednich interwencji. Połozne chwile pozyja jeszcze w ułudzie, wyskoczą troche z kasy, ana koniec stwierdzą ze zostały bez pracy . Bo teraz właśnie powinny zaąc sie jej szukaniem. I gdyby Magiel był uczciwy to nie maciłby im w głowach.A swoją drogą gdyby wkładały tyle energii w pracę na oddziale być moze jego losy potoczyłyby się inaczej

   Usuń
 4. maglu pytanie od strony prawnej pismo jak ma wyglądąc żeby z kolei nie zarzucili że żle napisane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem (jeszcze). Najprościej napisać skargę do wojewodziny jako organu nadzorczego.

   Usuń
  2. O możliwości uchylania uchwał rady powiatu mówi art. 78 ustawy o samorządzie powiatowym. Stanowi on mianowicie: uchwała organu powiatu sprzeczna z prawem jest nieważna. O nieważności uchwały w całości lub w części orzeka organ nadzoru w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia jej doręczenia organowi nadzoru.

   Organami nadzorującymi prace powiatu są Prezes Rady Ministrów, właściwy miejscowo wojewoda oraz w zakresie spraw finansowych regionalna izba obrachunkowa. Tylko te organy mogą stwierdzać, w ramach nadzoru, o niezgodności uchwały z przepisami prawa.

   Organ nadzoru, wszczynając postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały lub w toku tego postępowania, może wstrzymać wykonanie uchwały. Rozstrzygnięcie nadzorcze powinno zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne oraz pouczenie o dopuszczalności wniesienia skargi do sądu administracyjnego.

   Usuń
  3. Chodzi o uchwały lub zarządzenia zaskarżane na podstawie art. 101 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym (usg). Przepis ten przewiduje, że jeśli interes prawny lub uprawnienie zostały naruszone uchwałą lub zarządzeniem podjętym przez organ gminy dotyczącym administracji publicznej można - po bezskutecznym wezwaniu do usunięcia naruszenia - zaskarżyć je do sądu administracyjnego. Odpowiednikami tego artykułu są art. 87 i 88 ustawy o samorządzie powiatowym oraz art. 90 i 91 ustawy o samorządzie województwa. Przed wniesieniem skargi do sądu administracyjnego skarżący ma obowiązek wezwać (na piśmie!) organ do usunięcia naruszenia, a to wezwanie musi się okazać bezskuteczne. A więc albo otrzyma odpowiedź odmowną, albo nie dostanie jej w ogóle. Skargi dotyczą różnych sfer życia, np. planowania przestrzennego, budownictwa, edukacji, ochrony zdrowia, handlu i usług.

   Usuń
  4. "maglu pytanie od strony prawnej pismo jak ma wyglądąc żeby z kolei nie zarzucili że żle napisane"
   hahahahahaaaaa co za geniusz :)

   Usuń
  5. Magiel jako radca prawny!Czy nie widzisz że jesteś śmieszny? Idź do dobrego prawnika ale nie takiego który chce wyciągnąć z Ciebie kasę to się szybciutko dowiesz. Mam pytanie do Magla o Jego wykształcenie?Prawnikiem i matematykiem na pewno nie jest.Gdyby opanował rachunki w zakresie dwudziestu wiedziały że dwa głosy na nie nic nie zmienia.Nie wiem czemu dajecie się manipulować.Magiel w swoim cwaniactwie przewyższa politykow i mógłby być ich szkoleniowcem.A może właśnie o to mu chodzi żeby się załapać na jakąś posadę.Przecież najłatwiej pozbyć się wroga dopuszczając go do koryta.

   Usuń
  6. Matematyka nie ma nic do tego, tu działa automat.
   Analiza wyników głosowania i ewentualne rozważanie, czy udział radnego miał bądź nie miał wpływu na ostateczny wynik i podjęcie uchwały nie mają znaczenia albowiem w tej sprawie powyższe okoliczności nie podlegają badaniu i ocenie (por. wyrok NSA z dnia 9 kwietnia 2013 r., sygn. akt I OSK 115/13).

   Usuń
 5. Dlatego należy ludzi uświadamiać- informować (tych co nie interesują się polityką oprócz wyborów) o tym co wyprawiają te ich kandydaci.
  Pokażmy tym przy korycie że potrafimy zagłosować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Głosowanie to za mało.Należy codziennie reagować na to robią samorządowcy.

   Usuń
  2. Nie wiem co wyprawiaja"te ich kandydaci"ale to co wyprawiają obroncy przeraża i śmieszy. Szanujmy naszych radnych bo jak do władzy doszlyby położne z Maglem dopiero byłoby strasznie. Jedynym argumentem za przywróceniem oddzialu jest groźba ze położne na bezrobociu befa kandydować w wyborach lokalnych.No Ale jednak nie wierzę żeby naiwność wyborców była aż tak wielka. Poczekajmy dwa lata.

   Usuń
  3. Ale się radni boją konkurencji odważnych kobitek.

   Usuń
  4. Ty z 18:45 - a których to radnych mamy szanować i za co niby? nie osmieszaj się. Ale strach obleciał bo dietki po kolejnych wyborach nie będzie. Banda darmozjadów! Likwidować należy nierentowne i od zlikwidowania swoich diet powinna zacząć. Wtedy może resztki szacunku odzyskacie.

   Usuń
  5. Tylko powiedz jaki poziom większość radnych reprezentuje. Czym wyróżniają się od większości społeczeństwa- chyba jedynie tym że przed wyborami naobiecywali gruszek na wierzbie i że co miesiąc biorą dietę.

   Usuń
  6. To są radni wybrani przez społeczeństwo, być może też Ciebie. I nie ma się co obrażać na rzeczywistość, nawet największa agresja w stosunku do radnych niczego nie zmieni. To oni mają władzę, a w tym przypadku także rację . Decyzje zapadły i nic nie pomoże zaklinanie rzeczywistości.Chętnie przyjąłbym zakłady z Maglem o wysoką stawkę, a nie obiad w Galicji.No więc....

   Usuń
 6. Może radni nic nie dostali?

  OdpowiedzUsuń
 7. Daj spokoj to juz sie robi nudne!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak ci się nudzi to poczytaj sobie Przegląd Kolbuszowski.

   Usuń
 8. A gdzie jest zapisane że Michno musi startować od burmistrza, czy ten Jasiek jest jedyny? Wilku już wie co warta Kardyś.

  OdpowiedzUsuń
 9. Maglu znane Ci jest powiedzenie - ostatni będą pierwszymi.
  Ważne,że jest nadzieja w nas i robimy wielki krok naprzód -stojąc nad przepaścią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzygać się chce na tym forum.

   Usuń
  2. To wypuść sos ale mięsa nie marnuj a z tego forum przeskocz na radio ma ryja to zaspokoisz swoje podniebienie koneserze wiadomości .

   Usuń
  3. Kolejna merytoryczna wypowiedź,jakiegoś dziecka miejscowych kacyków.Czyli mamy włożyć "mordy w kubeł" i udawać że deszczyk pada?

   Usuń
  4. Może napisz zrozumialej bo nie do końca wiadomo o co Ci chodzi, do którego komentarza się odnosisz. Kto ma zamkąć te mordy.

   Usuń
  5. Jest jeszcze jedno powiedzenie :nadzieja jest matką głupich i pora się nad tym zastanowić, chyba że nadal chcecie żeby Magiel na Was żerował.

   Usuń
  6. Czy TY jesteś adwokatem od staROSTY czy StrzelCYKA.

   Usuń
  7. Jednego i drugiego - poziom wiedzy fatalny bo goście węża w kieszeni mają i stać ich tylko na takich niedouków jak produkujący się na maglu "adwokat".

   Usuń
 10. Jestem w szoku że nikt na to nie reaguje i nic się nie dzieje. W normalnym mieście jakieś protesty by się odbywały i władza musiałaby się z tym liczyć.Ale tu wszystko jest inaczej, starosta ze Strzelczykiem plują i mówią wszystkim że to deszcz pada, i wszyscy chyba w to uwierzyli.

  OdpowiedzUsuń
 11. W Kolbuszowej zmieni się na lepsze jak mieszkancy przestaną dawać się manipulować politykom i takim naciągaczom jak Magiel. Im szybciej zmądrzeją tym lepiej dla nich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście! od teraz dam się zmanipulować jak dwaj słynni ostatnio lekarze panu staroście - dobrze że nie wiecie jakie ma o was, doktory, zdanie .Ale rację ma w 100 procentach. Jeszcze pozwolę żeby mną manipulowali pozostali radni i ich wodzowie.
   buahahahahaha.

   Usuń
 12. Radzę wyjść z szoku bo zbyt dlugie przebywanie w tym stanie jest niebezpieczne. A po wyjściu z szoku proszę uprzejmie zauważyć że oprocz pani i koleżanek problem ten nie jest dla mieszkancow na tyle wazny żeby się w to zaangażować .

  OdpowiedzUsuń
 13. Starosta i radni działają na szkodę powiatu kolbuszowskiego za nasze pieniądze.
  Jak się tak troszczą o stworzenie miejsc pracy poza powiatem i skrócenie odleglości do służby zdrowia ,to niech się przeniosą do Mielca,niech im tam płacą

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.