czwartek, 23 lutego 2012

Naucz babcię, dziadka internetu....

Kilka lat temu w Hiszpanii wnuczek swojej prawie 80 – letniej Babci postanowił kupić jej na kolejne urodziny komputer z dostępem do Internetu. Cała rodzina śmiała się z jego pomysłu, twierdząc, że ludzie z zaprzeszłej epoki nie umieją obsługiwać dzisiejszych środków komunikacji, że to dla nich narzędzie zbyt skomplikowane. Wnuczek a raczej wnuk bo miał już ponad 20 lat uparł się i zakupił prezent Babci, którą bardzo kochał i której opowieści o jej życiu uwielbiał.
Babcia też kochała swego wnuka i postanowiła nauczyć się obsługiwania Internetu ponieważ wiedziała, że dzięki temu będzie swego wnuka widziała dwa razy częściej w ciągu kilku miesięcy. A przecież mogła umrzeć każdego dnia i jego wizyty były dla niej życiem. Jak postanowili tak też oboje zrobili. Wnuk wytłumaczył Babci działanie Internetu a ona po miesiącu nauki  – miłość czyni cuda – postanowiła założyć blog z poradami miłosnymi dla dzisiejszych rozwydrzonych nastolatek.


.....
całość (nieco kontrowersyjna ;) )


Pomysł  jest niezły, ponieważ młodzież, oraz dzieci maja technologię a nasi seniorzy wiedzę z której warto  skorzystać.Trudno im czasami osobiście wiele spraw załatwić,ale internet otwiera nowe możliwości.Maja więcej czasu i z łatwością poprzez maile mogli by wymóc na naszych radnych bardziej sensowne gospodarowanie finansami publicznymi.


1 komentarz:

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.