czwartek, 17 listopada 2016

Pytanie do starosty Kardysia


Czy Pan Sobieszczański,współwłaściciel Pro-Familia,zamknąłby kolbuszowska porodówkę tylko dlatego że jest tam (teraz) zbyt mało urodzin?

Założę się o dobry obiad w Galicji, że zwolniłby dyrektora szpitala, zmienił ordynatora, zatrudniłby kilku dobrych fachowców . Do tego otworzyłby przychodnię ginekologiczną z prawdziwego zdarzenia.W ciągu roku wykosiłby wszelką konkurencję.

Dlaczego starosta Kardyś nie może tego zrobić?

Czasu jest niewiele. proponuję od razu przystąpić do zbierania podpisów pod petycją .

116 komentarzy:

 1. Drogi Maglu!Zacznij myśleć logicznie a nie zyczeniowo.Udzielanie rad "zatrudnic dobrych fachowcow" brzmi prosto ale jest niewykonalne.Zapewniam Cie ze nie ma fachowcow którzy marza o pracy w Kolbuszowej.To tak jakbys udzielal rad bankrutowi ze moze miec rezydencje z basenem wystarczy tylko zdobyc pieniadze.Ale jak tego juz nie mowi.Dobrymi radami pieklo jest wybrukowane!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma się co dziwić ,nikt na własne życzenie do bagna włąził nie będzie.

   Usuń
 2. Chętnie podpiszę się pod petycją obligującą radnych do odwołania starosty oraz całego zarządu powiatu. Nie chodzi tylko o szpital.

  OdpowiedzUsuń
 3. Agrest jest pyszny i trudno go kupić. Moze to jest bardzo dobry pomysł na biznes i wcale nie trzeba likwidować do tego miasteczka. Na pewno latwiej uprawiac agrest niz znalezć dobrych specjalistów. Moze niech kazdy zajmie się tym na czym się zna. Chociaz zapomniałem ze na medycynie i doradztwie znają się wszyscy.Gorzej z realizacją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Są w Polsce oddziały gdzie rodzi się rocznie niewiele ponad 100 dzieci i nikt tych porodówek nie zamyka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niedługo ktoś wpadnie na pomysł że jak kobieta zaciązy w jakimś przysiółku to trzeba tam stworzyć położnictwo. Przecież nie będzie jechać do szpitala kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów.A pozniej może żłobek .....? I karuzela absurdu się kręci.

   Usuń
  2. A co domaga się ktoś położnictwa w każdym przysiółku?
   jakiś ty inteligentny ,szkoda tylko ,że inaczej

   Usuń
  3. To nie o to loto. Mogą rodzić bez problemu w Mielcu, Rzeszowie, a nawet w Nowym Jorku. Jednak obowiązkiem powiatu jest zapewnienie opieki ginekologiczno- położniczej kobitom.Ja chcę wiedzieć dokładnie w jaki sposób "powiat" chce to zorganizować? Kto ? Gdzie? Kiedy ? I za ile? Kardyś ze Strzelczykiem ma pomysła żeby zamknąc - co jednak w zamian?

   Usuń
  4. Gratuluję poczucia humoru,pewnie myślisz ,że Ci odpiszą.

   Usuń
  5. "Kobity" mogą rodzic w Mielcu lub Rzeszowie i już to robią.A to ze nie będzie oddzialu w Kolbuszowej nie oznacza ze kobiety będą pozbawione opieki. Idąc tym tokiem rozumowania chorzy np. z zawałem też są pozbawieni opieki bo muszą trafić do Mielca lub Rzeszowa.A chyba wszyscy wiedzą że zawał to zagrożenie życia.

   Usuń
  6. To że nie korzystam ze wszystkich sklepów w Kolbuszowej bo np jeżdżę do GALERII RZESZOWSKIEJ Lub nie korzystam z opieki medycznej tutejszej bo jeżdżę do Warszawy nie znaczy że MAJA ZAMYKAC ODDZIALY.Szpital jest publiczny nie PRYWATNY.

   Usuń
  7. Dokładnie. Trafiłeś/trafiłaś w punkt.Szpitale publiczne mają zabezpieczać nasze potencjalne potrzeby a nie tylko to co się "opłaci".

   Usuń
 5. A czy Sedziszów nie jest przykładem ze mozna sie rozwijac i tworzyc miejsca pracy bez oddziału położniczo ginekologicznego?Nie widzę nierozerwalnego związku między istnieniem oddziału i miasteczka. Pora skonczyc ze straszeniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a to w Sędziszowie zlikwidowano szpital by miasto mogło się rozwijać ?
   A co w Kolbuszowej stoi na przeszkodzie by był i szpital i zakłady pracy ?

   Usuń
  2. W Sedziszowie nie ma poloznoctwa i nikt z tego powodu nie histeryzuje. Ciekawe ile glosow na forum pochpdzi od pacjentek a ile od personelu oddzialu.Pan Gryc oburza się ze starostą każe rodzic kobietom gdzie chcą. On zapewne jakby mógł zarzadzilby porodu w Kolbuszowej stając się idolem pracowników położnictwa.bĄdź teraz liczy ze jako ofiarą usunięcia z rady nadzorczej slizgnoe się w następnych wyborach.

   Usuń
  3. Fryc robi medialny show przed kolejnymi wyborami,ale to nie jest ślizganie.
   To jest frycowanie.
   W trakcie rady wypowiadał się za likwidacją porodówki, a na drugi dzień był nawet przeciw.

   Usuń
 6. A kiedy w Kolbuszowej było duzo urodzin ?

  OdpowiedzUsuń
 7. To juz jest w kompetencji Radnych Powiatowych ,i powinni zrobic z tym dyktatorem porzadek raz na zawsze ,a nastepnie dyrektorem szpitala.sw pamieci Krzaklewski sie w grobie przewraca.Atym Włodarzom to malo powiedziane że w glowach to i w D>>>>ch

  OdpowiedzUsuń
 8. Maglu czy Ty jesteś niedożywiony?
  Ciągle tylko o tym obiedzie,niczym PISeł.
  Sobuś, nota bene też Zbigniew (Szczelczyk też-o co tu chodzi?) zainteresowany jest tylko własnym bucnesem. Urdę, w zasadzie to każdy z nich kręci własny bucnes! Sprzedawczyki!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Dawniej rządziła szlachta chlopami a teraz. Pan Starosta rządzi nami. I dalej nie wyzwolimy się z rak niewoli...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak juz jest że ktoś kimś "rządzi" W tym przypadku według Ciebie rządza radni którzy podejmują decyzję nie po Twojej myśli. Barzdo uproszczone widzenie rzeczywistości. A jak radni zmieniliby zdanie i zagłosowali po twojej mysli?/ ale wbrew opinii innej części mieszkańców/to już by Toba nie rządzili tylko demokratycznie sprawowali mandat?Jak Kali ukraść to dobrze a odwrotnie juz nie?

   Usuń
  2. Podstawowym obowiązkiem radnych, jest utrzymywanie stałej więzi z wyborcami i informowanie ich o tym co dzieje się w samorządzie i konsultowanie podejmowanych przez siebie decyzji.
   Który z kolbuszowskich radnych to robi?

   Usuń
  3. Ale się zaroiło od nieprzychylnych oddziałowi komentarzy widać że starostwo wreszcie /spełnia /obietnice wyborczą na temat współpracy z wyborcą w rozwiązywaniu problemów .Gratulacje panowie.

   Usuń
  4. Czyli jak komentarz nie po myśli obrońców to sterowany przez starostwo?Nie dopuszczają myśli ze nie wszyscy są zwolennikami istnienia oddzialu położnictwa? Zapewniam Cię ze takich jest sporo a większość mieszkańców z różnych względów problem nie dotyczy bĄdź nie interesuje.

   Usuń
 10. A wiecie że Ja wierzę że jeszcze uda się uratować położnictwo ? I będzie świetnie hulalo....tylko zmieni się parę rzeczy i sukces gwarantowany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja wierze ze od jutra świat będzie piękny, dobry i sprawiedliwy dla wszystkich. Mniej więcej tak samo te dwie rzeczy są możliwe.

   Usuń
  2. Czy myślisz że gdyby położnictwo miało szansę na uratowanie nie zostałoby sprywatyzowane.Dlaczego nikt na wzór Profamilii nie stworzy położnictwa i nie zbija kasy? Bo jest to niemożliwe. I dlatego właśnie powstaje rehabilitacja.

   Usuń
  3. Reforma ochrony zdrowia wywróci do góry nogami obecny system. Nie ma więc sensu inwestować w coś co może nie mieć za poł roku sensu.z tego co mówi Radziwiłł ma to być sieć powiatowych szpitali świadczących usługi w wszystkich podstawowych oddziałach, w tym położniczym.to co? Za rok Kardyś będzie otwierał z powrotem porodówke?

   Usuń
  4. Żaden projekt Noe przewiduje ze szpital powiatowy ma mieć POLOZNICTWO.Jest natomiast projekt zamykania oddziałów gdzie odbywa się mniej niz600 porodow rocznie.Proszę nie uxuea nie prawdziwych argumentów.

   Usuń
  5. Do anonima z godz.06:23
   właśnie myślę,że położnictwo w Kolbuszowej będzie sprywatyzowane i ktoś będzie zbijał kasę
   Wcześniej jednak trzeba zlikwidować położnictwo w szpitalu i za grosze przejąć bardzo drogi sprzęt.
   I o to w tym wszystkim lata.
   i dlatego milczą,ci co już zyski liczą.

   Usuń
  6. Jeżeli istnieje szansa na sprywatyzowania położnictwa to tylko należy temu przyklasnac.Prywatyzacja nie oznacza że pacjent miałby płacić.Przecież w Profamilii czy Św.Rodzinie pacjenci nie płacą. Czyli dla pacjentek jeżeli powstał by oddział prywatny dobrze zarządzany niezależny od dyrektora wynikają same korzyści.Duzo pacjentow wie o tym doskonale i dlatego nie przestraszy się. Tylko niestety na prywatyzację nie ma szans.Obrońcy oddzialu co chwilę używają nowych nie prawdziwych argumentów które odnoszą odwrotny skutek.No i jakim cudem ktoś będzie zbijal kasę jak teraz oddział tonie w długach.

   Usuń
  7. To po co robią rehabilitację jak jest już chętny na oddział i sprzęt. Dlaczego nie można się z nim dogadać?Położne miałyby pracę a chetne miałyby gdzie rodzic.Problem w tym że nikt nie wierzy że będą te chętne .

   Usuń
  8. Do anonima z godz.12:01 - co za bzudry. Nie ma zadnego projektu zamykania oddziałow < 600 urodzen. Jedynie nie beda mogly one otrzymac srodkow z funduszy unijnych. Co do kryteriow znalezienia sie w podstawowej sieci szpitali - owszem, dla powiatowych szpitali (1 stopnia) wymagane bedzie posiadanie minimum dwoch oddzialow sposrod tych 5: chirurgia ogolna, choroby wewnetrzne, poloznictwo i ginekologia, neonatologia, pediatria. Jednak w uzasadnieniu do ustawy czytamy, ze do poziomu szpitali I stopnia beda nalezec szpitale o zasiegu powiatowym ktore bada realizowac najczestsze swiadczenia szpitalne o charakterze podstawowym. Wyrazne zatem intencja sztandarowej reformy MZ jaka jest utworzenie sieci szpitali jest zapewnianianie przez szpitale powiatowe calej podstawowej opieki szpitalnej, w tym ginekologii i poloznictwa, neonatologii, pediatrii, chorob wewnetrznych i chirurgii! Juz w kwietniu 2017 bedziemy wiedzieli ktore szpitale znalazly sie w sieci szpitali. Oczywiste jest, ze nasz, jako publiczny powiatowy sie w niej znajdzie (mniej szczescia beda mialy oczywiscie szpitale prywatne). I zeby wypelnic zalozenia reformy konieczne bedzie ponowne otwarcie oddzialu! Polecam radnym zapoznanie sie z planowanymi zmianami albo choc konsultacje z MZ przed taka decyzja bo potem bedzie trzeba odkrecac! W koncu PiS zawsze spelnia swoje obietnice :)

   Usuń
  9. No cóż okazuje się że nawet projekt ustawy można rozumieć tak jak to jest wygodne. Absolutnie nie ma wymogów zeby szpital miał połoznictwo i jest mnóstwo mallych szpitali ktoreznajdą się w sieci bez takiego oddziału. Prawdą jest natomiast że nie wiadomo jak będzie z finansowaniem niepublicznych szpitali. Prawdą jest też że położnictwo nie może istnieć bez neonatologii!!!

   Usuń
  10. Leczenie w każdym szpitalu ma się odbyać na oddziałach na które jest największe zapotrzebowanie. A kolbuszowskie połoznictwo przez wiele lat udowodniło ze nie jest priorytetem. Wszak pieniądz idzie za pacjentem, a jak pacjenta brak....

   Usuń
  11. Jakie długi oddział nie tonie to sa Bzury!!!!!!

   Usuń
 11. Szpital Kolbuszowski bez tych podstawowych oddziałów nie będzie spełniał funkcji holistycznej w opiece nad pacjentem.Ale nie ma odważnych żeby zawalczyć tylko wszyscy będą głosować za likwidacja bo przecież latwie płynąć z prądem niż pod prąd.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy ktoś myśli a może pomyśli ile jest kobiet w powiecie które potrzebowaly lub będą potrzebowaly opieki ginekologicznej?jest coraz więcej nowotworów/raków/schorzeń kobiecych ALE NIKT ZDROWY O TYM NIE MYSLI.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na kolbuszowskiej ginekologii nikt nie wyleczy pacjentki z nowotworu!Ludzie zacznijcie mysleć!

   Usuń
  2. No .. to pomyślmy.
   Są stany przednowotworowe, które nieleczone prowadzą do nowotworów.Czyli zamknięcie kolbuszowskiej ginekologii, polepszy stan zdrowia kobiet w naszym powiecie?

   Usuń
  3. CHODZI O WLASNIE WCZESNA DIAGNOSTYKE I WYKRYCIE ZMIAN KTORE BEDZIE MOZNA WYLECZYC.

   Usuń
  4. A Stany przednowotworowe wyleczy tylko słynny oddział kolbuszowski. Faktycznie pomyślmy zanim coś napiszemy.

   Usuń
  5. Tak się znasz na medycynie jak ja na kosmosie i nie pisz bzdur

   Usuń
 13. Maglu daj adres gdzie podpisujemy.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bo starosta Kardys nie powinien byc starostą ... i tak się kółko zamyka w naszym miasteczku.

  OdpowiedzUsuń
 15. pora, by wyjść na ulicę zbliża się...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Położne już raz wyszły i jakoś jakoś nie zrobiło to na nikim wielkiego wrażenia.raczej utwierdziło polityków w decyzji. Lepiej nie używać broni do strzelania sobie w kolano.

   Usuń
  2. Wstyd i jeszcze raz wstyd że KOLBUSZOWA NIE UMIE ZAWALCZYC O SWOJE.Położne to nic nie mogą zrobić ale gdyby ludzie się zebrali to by mogli.

   Usuń
  3. We wtorek już będzie tylko głosowanie na sesji o likwidację i zamianę oddziału GDZIE WSZYSCY JEDNOMYSLNIE ZAGLOSUJA ZA LIKWIDACJA 3EGO PIETRA.

   Usuń
  4. A ludzie się nie zbierają bo widocznie im nie zależy na istnieniu tego oddzialu.

   Usuń
  5. Ludzie się nie zbierają bo kazdy się boi ,ze jak coś powie to ,albo pracę ,albo zasiłek straci.

   Usuń
  6. Ludzie będą bronić paru rozdartvh kobit z Mielca!!!

   Usuń
  7. Czyli co strach coś zrobić, ale anonimowo można obrażać i pomawiać!Jak się walczy w słusznej sprawie i jest się o tym przekonanym to nie myśli się o strachu.

   Usuń
  8. To jak tak walczycie w słusznej wg was sprawie sprawie(likwidacja oddziału),to dlaczego tak przed ludźmi uciekacie?

   Usuń
  9. W kolano to sobie kardys strzela sam

   Usuń
 16. Pytanie-kiedy jest to glosowanie w starostwie o istnieniu porodowki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To będzie na pewno w nocy ,dobrze po północy.
   Posły już tam ich wyszkoliły.

   Usuń
  2. We wtorek zagłosują za likwidacja i już koniec walki.Amen

   Usuń
 17. czasu mało bo już 22 11 2016 g, 09 tj.wtorek sesja zagłosują za nowym statutem o skreśleniu oddziału gin- pol i zaraz zagłosują o likwidacji oddziału i personel zaraz dostanie wypowiedzenia z pracy. wszystko w rękach radnych wybrani przez ludzi!!!!!!!
  prośba do nich nie głosujcie za likwidacją ,

  OdpowiedzUsuń
 18. PYTANIE DO SOBIESZCZANSKIEGO, TO ŚMIESZNE, ODDZIAŁ SPRZEDANY !!!!!!!!!!!!!!!!! KOMU JEMU!!!!!! JAKIE STRATY ,JAKIE KOSZTY!!!!!!!, LUDZIE W JAKIM SWIECIE ŻYJECIE!!!!!! WIELKA PROŚBA DO RADNYCH NIE PODNOŚCIE RĘKI ZA LIKWIDACJĄ ODDZIAŁU NA BOGA ZASTANÓWCIE SIĘ ,SZPITAL DLA LUDZI NIE DLA ZYSKU.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chłopie nie jest za pozno, bierz ty oddzial we wlasne rece i trzep tyle kasy ile dasz rade!!!

   Usuń
 19. Szpital już był sprzedany gdy robiono remont za państwowe pieniądze .
  Gdzie są takie standardy jak w Kolbuszowej?,tylko w Pro-Familii w Rzeszowie.
  Kto Was poprze ci co kasę wzięli?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby zrzucać komuś ze wziął kasę trzeba mieć dowody.To ze piszesz jako anonimowy nie znaczy że nie można ustalić kim jestes.Walka o przetrwanie oddzialu jest brudna jak kampania polityczna. Tyle pada zarzutów pod adresem politykow S "obroncy" zachowują się mię lepiej używając kłamstw i pomówień.

   Usuń
  2. czekamy na konkrety tych co chcą zlikwidować oddział.

   Usuń
 20. Oj tam nie martwcie się... we wtorek do głosowania nie dojdzie. Kardyś podobno dostał wezwanie na dywanik do Radziwiłła i ma się wyspowiadać ze swoich grzechów. Pewnie i tak będzie udawał, że o niczym nie wie. A jak radni zagłosują przed decyzją samego Ministra to w PIS-ie miejsca dla nich nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kiedy Kardyś jedzie do Prezesa wszystkich Prezesów.Wszak do Niego też podobno poszedł protest? I co nie odpowiedział.A skoro jestes tak dobrze poinformowany to może napiszesz dlaczego Sobieszczański nie chce porodówki? Czy nie dlatego że umie liczyć?

   Usuń
 21. no własnie remont za panstwowe pieniadze,nie za pieniadze sobieszczanskiego -na gotowe ,wiec ludzie z kolbuszowej działajcie

  OdpowiedzUsuń
 22. Szpital dostaje 2200zł -dwa tysiące dwieście złotych za jeden poród ze znieczuleniem.

  To co jest takie drogie nici i igła do szycia?
  łóżko w szpitalu?
  Mleko dla dziecka?
  Może jedzenie,którego stawka jest niższa niż na utrzymanie więznia.
  Tu są spece od szpitala to niech odpiszą
  Mogą tez odpisać radni,w końcu jak beda głosować to chyba wiedzą skąd te długi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A pensje dla personelu? Jak się policzy igły nici,łóżko, To nawet bez żarcia jest olbrzymia dziura.Zapomniałe/a/ś o największych kosztach czyli pensjach . Przy tej ilości porodów należaloby zredukować personel o 2/3. I znowu będzie oburzenie jak po wyliczeniu że na położną przypada 13 porodow Myśle że chodziło o porody po odliczeniu cesarek ktorych jest bardzo duzo.No i niby skad dyrektor ma brac na pensje jezeli oddzial nie bilansuje się?

   Usuń
  2. bierz oddzial we wlasne rece i bedzie ci sama kasa leciala !

   Usuń
  3. Anonimie napisałeś kilka komentarzy,to ci kasa za nie poleciała.
   A teraz zapytam za cesarki to wam NFZ nie płaci?
   Za pobyt w szpitalu pacjentów też wam nie płacą?
   W innych szpitalach płacą,a u Was nie?

   Usuń
  4. Dyrektor powinien szybko zmienić dostawcę igieł i nici na porodówkę.
   w sklepach medycznych opakowanie 12 sztuk igieł chirurgicznych kosztuje 20-30zł.
   Nici 12 szaszetek kosztuje od 30-60 zł.

   Usuń
  5. Proponuję iść dalej. W pasmanterii też są igły i nici i to duzo tańsze.Będą jak raz dostosowane do wysokiego poziomu położnictwa. Można nawet wybrać kolorowe dostosowane do wystroju oddziału.

   Usuń
  6. Idąc dalej to na chirurgi macie nie tylko dziurę ale jeszcze 100 metrów mułu.

   Usuń
  7. No i po tym wpisie jednoznacznie widać kto tak mocno zaangażowany jest w obronę oddziału. Zaangażowanie rozumiem,ale metody?!Liczysz że jak położnictwo przepadło uda się jeszcze pociągnąć chirurgię?Połowa kłopotów bierze się stąd że ludzie nie zajmują sie własnymi sprawami tylko patrzą czy "sąsiadowi już zdechła krowa". Gdyby personel przykładał się trochę więcej do pracy a nie szukał mułu , sytuacja dziś byłaby trochę inna.

   Usuń
  8. Szanowny panie dyrektorze nie dość,ze się nie znasz na szpitalu to jeszcze jasnowidzem też nie jestes i nie trafiles i fałszywie oskarżasz panie z połoznictwa że napisały to co one nie napisały ,bo napisał to mieszkaniec powiatu czyli ja.
   wszystko na temat cen za usługi cen igieł ,nici itp.można znaleźć w internecie jak się nie ma krewnych co pracują w innych szpitalach.
   Gdyby pan się przykładał do pracy,to mułu by nie było.
   isytuacja napewno byłaby inna

   Usuń
 23. sobieszczanki juz czuje sie wlascicielem szpitala co drugi dzien u szczelczka obraduja

  OdpowiedzUsuń
 24. Magiel czy możesz zerknąć do archiwum co mówili Ci obrażalscy jak remontowali szpital?

  OdpowiedzUsuń
 25. walka taka jest za sprawą rzadzących ,to oni ustalili takie reguły,to oni z nikim nie chcą rozmawiać
  żaden radny ,wójt ,czy starosta nie powiadomił mieszkańców powiatu co się dzieje ,wszystko robione jest w wielkiej tajemnicy .
  Ci co mają mieszkańców reprezentować ,normalnie ich olewają,więc na Maglu mieszkańcy wyrazają swoje zdanie.
  Nie po to walczyli i ginęli nasi przodkowie ,zeby w Wolnej Polsce ludzie nie mieli prawa głosu w waznych dla nich i następnych pokoleń sprawach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmień lekarstwa bo rozum Ci odbierają.
   Takie bzdury pisać

   Usuń
  2. Tobie to Już żadne lekarstwo nie pomoże.
   pójdziesz,po rozum jak będzie za późno,jak ktoś z rodziny bedzie czekał w kolejce na zabieg ,albo jak ktoś nie ubezpieczony urodzi w prywatnym szpitalu i potem wielkie oczy ,ze trzeba płacić.
   a tak z ciekawości co jest dla Ciebie bzdurą?

   Usuń
  3. Rozumiem że bronisz własnej sprawy.Ale używanie nieustająco kłamstw przynosi odwrotny skutek .Stajesz się całkowicie niewiarygodny.Od kiedy to pacjentki płacą w Profamilii?Jeżeli już to słyszałem że płacą w Kolbuszowej za"lepsza opieke".Z takim poziomem rzetelności nadajesz się tylko do polskiej polityki.A może Ty już prowadzisz swoją kampanię przedwyborcza?.

   Usuń
  4. Może warto sie zastanowić co się pisze i nie ulegać emocjom. Wtedy byś wiedział co jest bzdura. Otóż w Polsce wszystkie ciężarne niezależnie od tego czy są ubezpieczone są objęte bezpłatna opieka lekarska.A poza tym w Kolbuszowej nie będzie prywatnego położnictwa.W Rzeszowie oprócz Profamilii jest kilka oddziałów polozniczych. Tak więc ilość bzdur i kłamstw w Twoim wpisie poraża.Dla każdego myślącego jesteś niewiarygodny i robisz zła robotę w sprawie obrony oddzialu.A może Ty jesteś podstawiony przez dyrekcję.

   Usuń
  5. Tak kobieta w ciąży ma prawo do darmowej opieki w czasie ciąży i do 6-go tygodnia licząc od dnia porodu.
   Gdzie i co jej przysługuje poczytaj sobie na stronie ministerstwa.
   Nie od dziś kobiety wiedzą,że w Rzeszowie są szpitale i w Kolbuszowej też jest.
   Rehabilitacja też w Rzeszowie jest,możesz sobie pojechać
   Ciekawe czego Ty tak bronisz?
   Na pewno nie chodzi ci o dobro mieszkańców.

   Usuń
  6. Sądząc po wpisach mieszancy średnio sa zainteresowani czymś co nazywasz ich dobrem.Sami wiedzą co dla nich dobre i nie trzeba i wmawiać że bez położnictwa sa zagrożeni.Dotychczas większość pacjentek wybierała inneszpitale i nic się nie działo. A Tobie o czyje dobro chodzi.?Własne...Mam kontynuować. Przecież na tym blogu nie ma wpisów najbardziej zainteresowanych czyli pacjentek. Był chyba tylko jeden ale taki że lepiej żeby go w ogóle nie było.

   Usuń
  7. Trzeba być bardzo nieprzyzwoitym albo zaklamanym zeby walke o wolnosc i śmierć ludzka wykorzystywać w takim celu.

   Usuń
  8. Anonimie z 10:51i 10:46
   Piszesz nie na temat

   Usuń
  9. Byłam pacjentką w Rzeszowie i w Kolbuszowej i różnica miedzy szpitalami w tych dwóch miastach nie zależnie od oddziału polega na tym ,ze w Kolbuszowej pacjent jest traktowany jako "zło konieczne ",a w Rzeszowie jak "dobro konieczne" i to nie jest wina pacjentów ,ze trzeba ich karać niech jadą dalej i się tułają tylko całego personelu .
   Pacjenci nie wymagają cudów,ale zwykłego ludzkiego podejścia.

   Usuń
  10. To nie ja powoływałem się na"walkę o wolność'. Ja tylko próbuję uświadomić że powinny byc granice absurdu.Po niektórych wpisach widać że można wykorzystywać wszystko.

   Usuń
  11. Oj nie ładnie tak kłamać a jak tak to opisz dokładnie , co masz do stracenia jak takie jędze tam pracują podaj nawet nazwiska z uwagi na dobro innych kobiet .A jak nie to się nie wypowiadaj bo mam wrażenie że nie masz pojęcia jak tam jest .

   Usuń
  12. Z chirurgi czy wewnętrznego ?

   Usuń
 26. Ile jeszcze mogę znieść
  Niepewność obezwładnia mnie
  Czekam licząc każdy dzień
  W nadziei, że pojawisz się
  Byłam kiedyś już o krok
  Wyraźnie wyczuwałam Go
  Trafiłam jednak na Twój cień
  Mimo tego ciągle wiem

  Kiedyś Cię znajdę...znajdę Cię
  W końcu znajdę
  Jestem coraz bliżej wiem...

  Kiedyś Cię znajdę...znajdę Cię
  W końcu znajdę
  Jestem coraz bliżej....

  Ile jeszcze mogę znieść
  Cierpliwość kiedyś kończy się

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie nie nie
   nie znajdą nas
   od zmierzchu aż po brzask
   wiele znam tajemnych przejść
   do całkiem innych miejsc
   W pustyni się zdołamy schronić
   tej z ziaren piasku w Twojej dłoni
   Schronimy się za oceanem
   we wnętrzu muszli rozbujanym
   Od zmierzchu aż po brzask
   Nikt nie odnajdzie nas
   Od zmierzchu aż po brzask
   Nikt nie odnajdzie nas

   Usuń
 27. Następne w kolejce do likwidacji powinny być szkoły i przedszkola. Też nie przynoszą zysku. Głosujcie dalej na oszołomstwo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw zlikwidować dotacje do Remiz Strażackich,bo też nie przynoszą zysku,a służą przeważnie do wieców przedwyborczych dla strażaków(polityków),którzy bardzo chętnie stają do zdjęć w strażackich mundurach.

   Usuń
  2. Bardzo trafny wpis, w gminie wystarczyło by 2 jednostki OSP (Górna i New Wieś)a po co reszta??? Chyba tylko od wystawiania klapy pod ordery i gaszenia- pragnienia nie generalizując. Ciekawe ile kasy rocznie w "powiecie Kardysia" idzie na tą formację, może by tak chociaż troszkę na szpital.

   Usuń
 28. Na co idą te nasze horrendalne
  daniny na rzecz państwa, skoro na podstawowe zadania, czyli opiekę zdrowotną ,edukację itp.które państwo ma wypełniać wobec obywateli brakuje pieniędzy.
  Można jednak zaobserwować,że na różne niezbyt ważne cele pieniądze sypią się bardzo szczodrze.
  Przy systemie,który mamy np. w opiece zdrowotnej czy oświacie,można w bardzo krótkim czasie doprowadzić wszystko co się chce do bankructwa i sprzedać prywaciarzom aby mogli później zarabiać.
  Mamy już przecież przykład prywatyzacji z innych działów gospodarki ,kiedy to były prywatyzowane nawet "kury znoszące złote jajka"np. banki.
  Robiono też prywatyzację gdzie np.Polską Telekomunikację sprzedano państwowej France Telecom.
  Kulisy prywatyzacji można przeczytać w internecie.
  Przykłady można mnożyć ,jak nas rolują,żebyśmy w końcowym efekcie skakali sobie do gardeł.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ciekawe jakie to horrendalne podatki płacisz? A pieniądze idą na pięćset plus i wystawne życie posłów.Podatki nie wystarczają na takie duperele jak służba zdrowia czy emerytury. Dlatego też nasi wybrańcy już majstrują przy podniesieniu podatków. Horrendalne podatki to Ty dopiero będziesz płacił. Wszak mamy "Dobrą zmianę"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiem Ci w ten sposób:
   2014 roku statystyczny Polak do 13 czerwca pracował na daniny,dopiero od 14czerwca zaczął pracować dla siebie
   a w 2015 dla siebie mógł zarabiać od11 czerwca
   Myślę,że nie trzeba więcej tłumaczyć w tym temacie.

   Usuń
  2. W 2017 roku będzie mógł dzięki "dobrej zmianie" popracować z miesiąc dluzej na daniny. Ale napewno będzie bardzo dumny że Jego pieniądze idą np. na szptale w których pacjenci nie chcą się leczyć. Przecież szpital jest dla personelu. Im mniej pacjentów zawraca głowę tym lepiej

   Usuń
 30. starosta może sobie podnosić obie ręce do góry i nic sam nie zrobi zależy od radnych ,myślę że panowie nie dadzą się zagnać do kąta parze bufonów o przerośniętym ego i zagłosują w obronie oddziału kierując się interesem swoich mieszkańców z pośród których zostali wybrani właśnie po to aby w takich sytuacjach bronić nawet najmniejszej i najsłabszej grupy mieszkańców .Pokazać że zaufanie jakim zostali obdarzeni nie zostanie zmarnowane aby mogli chodzić ulicami Kolbuszowej i bez zażenowania patrzeć mieszkańcom w twarz ,aby w najbliższych wyborach gdy będą przypominać o swoich osiągnięciach mogli powiedzieć uratowaliśmy oddział a nie zlikwidowaliśmy .Bo wszyscy wiedzą że zło jest jak bumerang i zawsze powraca tylko że ze zdwojoną siłą .ODWAGI PANOWIE.

  OdpowiedzUsuń
 31. ROZSĄDKU PANOWIE!Myśle że lepiej znacie sytuację szpitala,a przynajmniej powinniście znać i nie dacie się zwieść krzykaczowi z forum ,który nie przedstawia żadnych argumentów. A tak serio myślę że radni nie czytają tych bredni i przy podejmowaniu decyzji kierują się merytorycznymi przesłankami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja myślę że jak się nie da połknąć szpitala w całości,to żeby było łatwiej,to trzeba go połykać po kawałku.
   Jestem ciekaw DLACZEGO NIE ZAMYKAJĄ ŻADNYCH ODDZIAŁÓW np. w Rzeszowie ,a przybywa nowych prywatnych przychodni i szpitali, które nie przynoszą strat ich właścicielom.
   I to jest najlepszy dowód ,że LECZENIE LUDZI PRZYNOSI ZYSKI A NIE STRATY.

   Usuń
 32. A jak będą patrzeć dumnie w twarze wyborców jak za rok do zamknięcia będzie szpital.!Rozsądku i umiejętności patrzenia w przyszłośc.

  OdpowiedzUsuń
 33. a dlaczego nie zacząć od likwidacji budynku starostwa, tam sie nic ciekawego nigdy nie urodziło i nie wykluło

  OdpowiedzUsuń
 34. Podobno jutro poslatko ma byc na pokojach u prezesa ..... i co dalej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem prawdopodobne. Oni bez prezesa to się nawet za przeproszeniem nie wysr. I będzie okazja pokazać się i buciki szefowi wyczyścić.
   Oddział w Kolbie sprawa wagi państwowej.

   Usuń
  2. Do anonima z20;36 właśnie rozsądek i umiejętność patrzenia w przyszłość da o sobie znać w dniu w którym zostanie dokonana zmiana dyrektora szpitala ktury regularnie doprowadza swoją nieumiejętnością zarządzania do ciągłych zawirowań jak nie na jednym oddziale to na drugim .Potrzebny jest człowiek z chęcią do działania a nie wypalony zawodowo co siedzi na stołku ponad ćwierć wieku .

   Usuń
 35. Chyba większy zaszczyt nie mógł Go spotkać. Wielu z Was dałoby się pokroić żeby być na Jego miejscu. A podobno Kardyś już wrócił ze zgodą Radziwiłła.

  OdpowiedzUsuń
 36. Polecam przeczytać sobie "Państwo Solidarne w Kolbuszowej"-Magiel Kolbuszowski.
  Pełny obraz o co troszczy się władza.

  OdpowiedzUsuń
 37. PANOWIE RADNI DONOSZĘ ŻE CAŁY SZPITAL WRAZ Z ADMINISTRACJĄ I MIESZKAŃCY POWIATU WE WTOREK LICZĄ NA WASZĄ ODWAGĘ I ROZSĄDNĄ DECYZJĘ , NIE PRZYKŁADAJCIE RĘKI ZA LIKWIDACJĄ ,LEPIEJ ŻYĆ Z CZYSTYM SUMIENIEM I BYĆ DUMNYM ŻE URATOWAŁEM ODDZIAŁ I CAŁY SZPITAL.MACIE PEWNE GŁOSY NA NASTĘPNE WYBORY , BĘDZIECIE NA ŁAMACH PRASY OTO CI CO NIE STCHÓRZYLI I NIE PODNIEŚLI RĘKI ZA ;KARĄ ŚMIERCI;.JESTEŚCIE KATOLIKAMI A KATOLIK CZYNI TYLKO DOBRO, SWIĘTA SIĘ ZBLIŻAJĄ I JAK TU ŻYĆ Z CZYSTYM SUMIENIEM. SZACUNEK DLA WAS UKOCHANI RADNI, RADNY JEST DLA LUDZI A NIE DLA STAROSTY.DZIĘKUJE WAM CAŁE SPOŁECZEŃSTWO JESTEŚCIE WIELCY.

  OdpowiedzUsuń
 38. Sądząc po wpisach to same panie polozne tu krzyczą. Same jesteście sobie winne. NIE traktujecie pacjentek tak po prostu po ludzku jak traktuje się ludzi w innych szpitalach. Teraz krzyczycie. Wylalyscie tyle pomyj na starostę i radnych a to tylko i wyłącznie wasza wina ze kobiety wybierają Rzeszów czy Mielec. Same zapracowalyscie na to. KONIEC,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie pisałam ,ze brakuje ludzkiego podejscia ze strony pielęgniarek ,a personelu ,do którego wliczają się taż lekarze
   wiadomo,ze pielegniarka czy połozna robi to co jej lekarz karze i nie ma nic do gadania
   Ale lekarze na wszystkich oddziałach (bo nie pisało ,ze poloznictwo) nie mają sobie nic do zarzucenia?
   Wybieram Rzeszów ze względu na lekarzy
   Wiec nie pisz głupot tylko czytaj ze zrozumieniem.

   Usuń
  2. pacjenci innych oddziałów omijają szpital wielkim łukiem i tylko dlatego,że ludzi dużo choruje cały szpital nie świeci pustkami
   Policzcie ilu wybrało inny?

   Usuń
 39. Władza najbardziej wrażliwa jest na prawdę o sobie.
  Ale na tą prawdę sama sobie zapracowuje.
  Koniec i nie pisze tego położna.

  OdpowiedzUsuń
 40. Już dawno w kuluarach wszystko zostało dokładnie ustalone.
  Teraz miłościwie nam rządzący próbują zwalić winę na położne ,bo to mieszkańcy są takimi idiotami ,ze nie wiedzą o co chodzi.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.