poniedziałek, 31 lipca 2017

Nieuzasadnione żale

Kolbuszowską strefę internetową (znowu) załały żale miejscowego celebryty w obronie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Jurka Owsiaka.

"Przystanek Woodstock i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nasze narodowe dobro. To nasza największa wartość i to druzgocące, że tak piękne inicjatywy stały się przedmiotem politycznego sporu, z całą pewnością wbrew woli organizatora."Według mnie WOŚP to jedna wielka ściema. Dlaczego tak uważam?"Wystarczy " bowiem zrobić porządną reformę ochrony zdrowia , podnieść skałdkę na ubezpieczenie o 100% i istnienie tego stowarzyszenie straci rację bytu.To da się zrobić.


Aliści... zamiast tego wolimy wrzucić do puszki 5 złotych na rok i uważmy sprawę za załatwioną.

Niestety od tego nie ubywa prośb osób zbierających na swoje leczenie lub swoich bliskich.Ludzie wokół nas choruja , umierają mimo iż są  środki aby im pomóc.

Jeśli chcemy naprawdę coś zrobić, to musimy organizować się w społeczeństwo obywatelskie i działać na rynku lokalnym.To jednak dopiero pierwszy krok, ale trzeba go zrobić aby cokolwiek zmienić w Polsce na lepsze.

Nikt za nas tego nie zrobi.


12 komentarzy:

 1. Magiel znów niesiesz kaganek oświaty. Reformujesz wszystko i wszystkich. I co z tego? Purtosz,purtosz i nie jedziesz. Jak stara dekawka(czy Syrenka?) Pogadać,ponarzekać,to lubimy i na tym się znamy. Wyślij petycje do Ministra Zdrowia. Ja się podpiszę również.

  OdpowiedzUsuń
 2. Maglu to co napisałeś- popieram w 100%. Ale cóż niektórym tylko w głowach imprezy (koncyrty).

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niby po polsku ten wpis, ale nic nie rozumiem. :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sytuację w opiece zdrowotnej poprawić mogą tylko radykalne reformy.Wrzucanie do puszek WOŚP (w praktye ) nic nie zmienia.Dlaczego więc dotujemy wygodne życie rodziny Owsiaka zamiast zmusić polityków do zmian w systemie opieki zdrowotnej?Dlaczego tego nie zrobimy?

   Usuń
  2. Magiel na ministre. I to nie jednom.

   Usuń
  3. Bo by trzeba głowę mieć na karku. A tak wrzucisz piątkę powiesz że cie boli - to maści już nie ma na ból? - i jesteś boCHaterem.\
   Takie jaja po kolbuszowsku i nie tylko.

   Usuń
 5. Maglujący coraz częściej wpada w refleksję i zadumę. Czyżby uświadamiał sobie, że coraz bliżej do dołka?? Świata nie zmienisz z pozycji rkl. To tylko krzyk na puszczy. A Owsiak i tak będzie grał o jeden dzień dłużej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tysiace ludzi płaci podwójną składkę zdrowotną i nie widać by mieli lepszy dostep do leczenia,czy czas na leczenie
  Tyle ludzi żyje dostatnie z naszych podatków nie robiąc prawie nic ,a Owsiakowi Kto chce ten daje,nikt nikomu nie zabiera.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pieprzysz o społeczeństwie obywatelskim a jak ktoś robi coś aby pomóc innym to piszesz że robi to dla siebie i swojej rodziny. Karmisz trolli jakich akurat wśród swoich czytelników masz sporo. Wstyd.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiele jest sprzetu w szpitalach ktore ratuje zycie dzieki Orkiestrze jak sie komus nie podoba niech nie daje.Najlepiej siedziec nic nie robic i komentowac.Nie chce ktos pomoc niech nie pomaga i nie przeszkadza innym i tyle.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jest tyle miejsca w przestrzeni społecznej (sam magiel korzysta), no co to komu szkodzi. Akcja jest dobrowolna. Ten sposób (celowe zbiorki Pana Owsiaka i WOŚP) dofinansowania służby zdrowia jest optymalny, kasa w NFZ rozmywa się nikt nad tym nie panuje.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.