poniedziałek, 6 listopada 2017

Luksusowe mieszkania komunalneDzisiaj w ratuszu odbędzie się (być może)  wiekopomne wydarzenie.Magistrat sprzedaje w przetargu działkę przy ulicy Wojska Polskiego.

Jeśli rzeczywiście ktoś to kupi za tą cenę, to miasto zobowiązało się za tą kwotę nabyć 10 mieszkań na nowym osiedlu za basenem.Tak przynajmniej uzasadniono konieczność podjęcia takiej uchwały przez radę miejską.

Ma być tego 500 m2, czyli wychodzi 4674 złotych za metr. No... niezła sumka, ale raczej dla sprzedającego niż kupującego.

Co ciekawe, na wolnym rynku mieszkania te sprzedaje się od 3000 złotych do 4000 złotych za metr.
Czyli kupując hurtem zapłacimy więcej niż wynosi ogólnodostępna oferta.Zaprawdę nieszablonowy  pomysł.
A dlaczego na przykład burmistrz nie ogłosił przetargu na mieszkania komunalne?
Być może wygrałaby ta firma:


Niższa cena i mniejsze koszty użytkowania.
Miasto nie ma obowiązku w takich  wypadkach stosować ustawy o zamówieniach publicznych?
Naprawdę?Atoli... mnie zaciekawiło jeszcze co innego-cisza. Jeśli jest to rzeczywiście dobry dla nas mieszkańców interes, to burmistrz Jan Zuba tradycyjnie powinien piać o tym we wszystkich lokalnych mediach. O zaproszeniu redaktora Pawła Galka na kawę z sernikiem nie wspomnę.

Jeśli to jest niewypał, to dlaczego "opozycja" w radzie miejskiej o tym milczy?Ja się na tym nie znam. Jeśli jednak ten przetarg dojdzie do skutku, to  zapytam się gdzie trzeba.
21 komentarzy:

 1. Za 2 miliony miasto może zbudować blok na 25 mieszkań.Sprzedać 15 po 200 tysięcy i mieć 10 mieszkań komunalnych i milion zysku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Biednym też należą się porządne mieszkania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czegoś biedny boś głupi czegoś głupi boś biedny. Do roboty!

   Usuń
  2. Chyba sobie k*rwa żartujesz. Biedny ma dostać bo jest biedny, a ten co pracował całe życie, płacił podatki ma sobie kupić tak? Co to za logika? Nie chce Ci się to nie masz - proste jak drut.

   Ponadto ciekawa sprawa, nowe osiedle itp, ludzie wydają swoje ciężko zarobione pieniądze by kupić sobie mieszkanie, myślisz sobie -"Hmm, pewnie i sąsiedztwo będzie spoko, kulturka na osiedlu, ludzie pracy itp" a tu takiego wafla xD W pakiecie od miasta dostaniesz 10 rodzin z pogranicza patologii xD

   Usuń
  3. Pewnie, szampan do łóżka też...

   Usuń
  4. Finanse gminy są fatalne ciągle biorą kredyty, żadnych nie spłacają tylko płacą odsetki zobaczymy jak długo.

   Usuń
 3. Dokad te niby Włodarze beda rrznąc głupoli z ludzi.Ludziska trzeba pogonic to towarzystwo z Gminy Starostwa itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kogo proponujesz w zamian?Romaniuk? Karkut? Fryc? Alternatyway są jeszcze gorsze.

   Usuń
  2. Alternatywy są ale CZTERY!

   Usuń
 4. Wymagasz od jednych myślenia a od drugich odwagi. Oj naiwny naiwny naiwny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieda się tu normalnie żyć. Dlatego młodzi stąd uciekają. Zostają tylko ci co mają ułady, albo nie mają odwagi żeby nawet wyjechać.

   Usuń
 5. Jeśli to prawda o czym tu piszesz Maglu, to tym powinna zająć się prokuratura.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli prokuratura i sąd w Kolbuszowej pracują tak jak opisywali to niedawno ludzie podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem to każdy może spać spokojnie. Każdy z tych co lody kręcą.

   Usuń
  2. Na fejsbuku na profilu Nasza Kolbuszowa temat sądu kolbuszowskiego budził ogromne zainteresowanie. Ani jednego pochlebnego zdania o tej instytucji tam nie było. Dziwne?

   Usuń
  3. Może ktoś wie dlaczego parkingi koło biedronek są gminne? Czy gmina nie potrzebuje podatków? Pytań jest wiele - odpowiedzi można znaleść w jedny miejscu!!!

   Usuń
  4. Bardzo yntelygentne komenty. Od pierwszego po ostatni. Maglu tyż niczego sobie poziom. O take my Polske walczyli.

   Usuń
  5. Jaka Kolbuszowa taki Magiel, radni i burmistrz. Co w tym dziwnego?Sam też ani wiedzą ,ani inteligencją nie błysnąłeś.

   Usuń
  6. Jeżeli parkingi koło biedronki są gminne to dlaczego starosta nie ustali że pracownicy starostwa w części powinni parkować na tych parkingach np. nr. rej. parzysty dzisiaj a jutro nie parzysty łatwiej by było zaparkować petentom , a i na zdrowie urzędnikom po całym dniu pracy .

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jest obowiązek ogłoszenia przetargu, na kupno mieszkań z przeznaczeniem na cele komunalne.Ponieważ próbuje to ominąć, to powinna zająć się tym prokuratura.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.