piątek, 11 listopada 2016

Poręba kontra Ożóg z kolbuszowskim szpitalem w tle


W PiS trwają zakulisowe przepychanki przed wyborami w okręgach tej partii. Nie inaczej jest  na Podkarpaciu.Tutaj w szranki stanęły stronnictwa Kuchcińskiego, Ożoga i Ortyla. Nas najbardziej interesują te dwa ostatnie, które za zakładnika wzięły sobie kolbuszowski szpital.

Na urodzinach starosty Kardysia w Majdanie Królewskim, nie przypadkowo pojawia się europoseł Ożóg , coraz zwykły Nasz Umiłowany poseł  Chmielowiec. Nie jest więc dziwne, że obydwaj taktownie milczą w sprawie szpitala. Nie wychyla się też starosta mielecki -Zbigniew Tymuła, członek rady politycznej PiS. Co ciekawe w swoim powiatowym zespole ma... córkę starosty Kardysia. (więcej -kliknij tutaj)


Przyatakował za to Kardysia europoseł Poręba, który na stołku szefa podkarpackiego PiS widzi Ortyla. Sam marszałek woli pozostawać w cieniu, aby nie być kojarzonym z konfliktami.

Głos w tej sprawie powinni zabrać radni sejmiku Bogdan Romaniuk , oraz Ewa Draus. Sami jednak mają chrapkę na jaki stołek w strukturach regionalnych PiS, więc na wszelki wypadek głowy wychylać nie myślą.

To świecznik podkarpackiego PiS.Wszyscy razem, powinni pochylić się nad problemem kolbuszowskiego szpitala. Wygląda jednak na to, że prywatne interesy i osobiste animozje wzięły jednak górę.

Niczego dobrego, to nam nie wróży.

W Stanach Zjednoczonych zaczęła się rewolucja.Trump wstrząsnął całym politycznym  establishmentem.Jeszcze nie zaczął urzędowania, a już zaczęły się protesty przeciwko niemu.
To jest demokracja, wolność słowa.
W Kolbuszowej mamy dalej feudalizm i zamordyzm.
24 komentarze:

 1. Maglu, Maglu napisz wreszcie na jaki stołek czychasz. Wszyscy wiemy,że masz parcie, z PO -parciem trochę gorzej. Pewnie liczysz na PiS-dnięcie w stylu Romaniuków, ale zważywszy NATO,że oni wcześniej frycowali, Twe szanse na ochłapy spod stołu w Galicji są mierne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To żadna tajemnica. Chcę zostać komendantem OSP w Przedborzu z ładną 30-sto letnią sekretarką, umiejącą dobrze gotować.

   Usuń
  2. A cha,cha,cha,cha. Poczucie humoru, to Ty masz i za to Cię lubię Jasiu.

   Usuń
 2. Jedyne sluszne wyjście to wyrzucić farbowanego menagera Strzelczyka

  OdpowiedzUsuń
 3. Magiel pokręciło Cię

  Romanik do władzy!!

  Jeden objął Fundacje i doprowadza do bankructwa(wróbelki ćwierkają). A ten były Starosta taki sam działacz. Obaj robią się medialni, ale za cudze pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po przeczytaniu wcześniejszych komentarzy i wpisu Magla nasuwa się opowiastka o dobrym i złym policjancie.
  W rolę dobrego tym razem wcielił się europoseł a tym złym ostał się starosta.
  Finał jednak będzie taki ,jak morał bajki "Przyjaciele" Ignacego Krasickiego i dla tych co nie znają cytuję ;
  "Gdy więc wszystkie sposoby ratunku upadły,
  Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły"

  A teraz dla tych co nie chcą wysilić swojego mózgu.
  Przypomnę rozpaczliwe wołanie na Maglu jednego najprawdopodobniej z oficieli,że szkoda się szarpać ,bo i tak wszystko już jest ustalone.
  I myślę,że tak jest.
  A oto podział skóry na niedźwiedziu.
  -Dla biorących w tym działaniu prowity biznesowe
  -Dla europosła i partii rządzącej głosy w następnych wyborach za obronę słusznych postulatów nie umiejącego myśleć suwerena,czyli mieszkańca powiatu kolbuszowskiego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ma Pan głowę aby to wszystko rozszyfrować ,,,a może to wcale nie jest takie trudne jak Pan sądzi jak to się wszystko skończy,,, czy mapa potrzeb wysiedli porodówkę czy na odwrót

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę nie wiem czy te koniugacje i koligacje rodzinno znajomościowe nigdy sie nie skończą wypirzają jednych aby dać prace swoim niech se prace znajdą sami jak większość społeczeństwa a nie protekcja goni protekcję to samo w szpitalu ile stanowisk powstało przez protekcję stanowisko reni męża naczelnej ,żółtego,i wielu po różnych fakultetach gdzie tu logika jeden toruje drogę drugiemu i tak stale bez żadnej kontroli

  OdpowiedzUsuń
 7. Na imieninach to zawsze był Ortyl a nie zawsze Ozog, którego juz żadne stanowiska nie interesują. Ten człowiek od zwykłego geodety zaczynającego prace zawodowa w Kolbie(jeszcze do dzisiaj go niektórzy pamietają jako mądrego człowieka) pnąc sie w w droga awansu społecznego (nie świniac sie po drodze) doszedł do funkcji europosła. Za tym człowiekiem stoją konkretne dokonania, szkoda, ze nie mieliśmy kogoś takiego w Kolbuszowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pracowałam wtedy z Ozogiem. Był dopiero co po studiach a był skromnym i mądrym człowiekiem

   Usuń
  2. Mieszkańcy Sokołowa mają posła na swoim poziomie ,a mieszkańcy Kolbuszowej na swoim ,co zresztą ostatnio bardzo jest widoczne.
   W Kolbuszowej mądrego by nie wybrali to szkoda żałować

   Usuń
  3. Starosta tez kiedyś Fergusonem skiby odwracał ale jak od buraka kupił jepa to pan american .

   Usuń
 8. Ortyla marszałkiem zrobił Ozog ale ten w podzięce szybko Ozoga zdradził na rzecz Poręby. Ale ci o takiej karnacji tak to maja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ortyl zdradził, Ortyla zdradzają - taki to ich światek bez szczerości za to z zawiścią, strachem o stołek i wpływy i numerek na liście.
   Zero przyjaciół, zero pewności, interesowne otoczenie.
   Mimo to nawet mi was nie żal bo zasługujecie na to. Tak jak my na was.

   Usuń
 9. Magiel trafił w 10,tylko mały kłopot mają,bo wymagania ma za wysokie .
  Sekretarka młoda,ładna i jeszcze umiejaca dobrze gotować.
  Może dadzą mu dwie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeszcze chyba oficjalnego odwarcia Rancza Staosty w Porebacz nie bylo,ale może bedzie bo Majdan jużledwo zipie to pasowalo by zrobić bo ładnie wygląda ale musi Sarosta zadbać Bo jak dziki wpadną to przeorają trawnik razem ze Starosta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ranczo stoi i dobrze się ma jak i jego właściciel z całą dobrze ustawioną rodziną.
   Nie martw się o nich nie odpłacą ci tym samym jak widzisz.

   Usuń
  2. ale Cię zazdrość w.....ala
   Wybuduj sobie sam i nie zazdrość nikomu.

   Usuń
  3. Trzeba uważać bo Starosta jest myśliwym, lepiej się nie kręcić przy jego obejściach. Bo na kogo naboje trzyma to nie wiadomo poniewa koło jego rancha dziczyzna przeorała stadion sportowy a zapachu wędzonej kiełbasy nie było czuć.

   Usuń
 11. Do tej pory bogacenie się na majątku państwowym nazywało się prywatyzacją lub reprywatyzacją, teraz ma się to nazywać Mapa Potrzeb.
  Powinni jeszcze podać nazwiska potrzebujących i zaznaczyć na mapie co który potrzebuje.

  OdpowiedzUsuń
 12. Super mapa potrzeb powiatu , jeszcze jedno mnie nurtuje w komisji zdrowia jest Ulatowski przyjaciel wspaniałego menadżera szpitala a córcia Pani radca w szpitalu i czy sprawidliwosc będzie na głosowaniu naprwno nie wszystko dla Zbycha i Josepha 😈

  OdpowiedzUsuń
 13. A pan JAgodziński czy on zna się na służbie zdrowia raczej chyba bardziej na książkach więc nie powinien działać na szkodę i śledzić cichutko nie zajmując żadnego stanowiska

  OdpowiedzUsuń
 14. A czy wszyscy wypowiadający się na blogu znają się na służbie zdrowia? Jakim prawem odbiera się prawo głosu komuś kto ma inne zdanie?

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.