- Lokalne media
- Instytucje
- Kultura
- Sport
- Stowarzyszenia
- Ogłoszenia
niedziela, 30 grudnia 2018
sobota, 29 grudnia 2018
Miało być taniej, a wyszło jak zwykle...
Miarka przebrała się na ostatniej sesji gdzie klepnięto (nie bez dyskusji) w ostatniej chwili podwyżkę opłat o.... 50%. Dlaczego aż o tyle? Tego żaden z urzędników nie potrafił wytłumaczyć łącznie z prezesem komunalnej spółeczki.
Żonglowano liczbami niczym we wtorek na targu na zielonym rynku.Nikt jednak nie potrafił wykazać, dlaczego opłaty musiały aż tak wzrosnąć.
Radny Kaczmarczyk przytomnie zauważył , że w Rzeszowie podstawowa opłata wynosi 15 złotych. w Majdanie 9 ,to w Kolbuszowej powinna być średnia czyli 12 złotych . Zamiast tego, przyładowano nam kilka razy więcej.To jeszcze nie koniec.Jeśli mieszkańcy zmuszeni podwyżkami zaczną masowo sortować śmieci, to już w lutym szykuje nam się kolejny wzrost opłat.
Z boku wygląda na to, że miejska spółka nas ożyna i nikt z urzędników nad tym nie panuje.

piątek, 28 grudnia 2018
Romantyk Tomasz Buczek
Przewodniczący Burek nie dał mu i tym razem dojść do głosu.Skargi na postępowanie starosty Kardysia odrzucono więc w milczeniu.
Szkiełko, oko i piniądz, jeszcze raz wygrało z sercem i sprawiedliwością.
Pan Buczek przegrał jeszcze raz , ponieważ pozostał sam.
W Kolbuszowej nic się nie zmieni, jeśli dalej będziemy siedzieć na kanapach.

poniedziałek, 24 grudnia 2018
Choć tyle żalu w nas ....
Przekażmy sobie znak pokoju....
„Przekażmy sobie znak pokoju” słowa: Krzysztof Jaślar i Jan Kazimierz Łojan, muzyka: Zbigniew Górny
Śpiewa chór Zespołu Szkół nr 1 w Kolbuszowej
soliści:
Sara Augustyn, Sylwia Bogacz, Anna Król, Agata Kwaśnik, Wiktoria Lubach, Julia Lubera, Monika Margańska, Monika Opalińska, Ewa Stąpor,
gitara solowa – Tomasz Michalski
scenariusz: Janusz Radwański
przygotowanie chóru: Maciej Kosztyła i Jarosław Mazur
dźwięk: Jarosław Mazur
kamera: Mirosław Palczowski - SlicznyDzien.pl
„Przekażmy sobie znak pokoju” słowa: Krzysztof Jaślar i Jan Kazimierz Łojan, muzyka: Zbigniew Górny
Śpiewa chór Zespołu Szkół nr 1 w Kolbuszowej
soliści:
Sara Augustyn, Sylwia Bogacz, Anna Król, Agata Kwaśnik, Wiktoria Lubach, Julia Lubera, Monika Margańska, Monika Opalińska, Ewa Stąpor,
gitara solowa – Tomasz Michalski
scenariusz: Janusz Radwański
przygotowanie chóru: Maciej Kosztyła i Jarosław Mazur
dźwięk: Jarosław Mazur
kamera: Mirosław Palczowski - SlicznyDzien.pl
piątek, 21 grudnia 2018
Radny Fryc będzie edukował?
Pan Józef ma nawyki jeszcze z czasów słusznie minionych, kiedy pracował w drogówce.Może pójdzie jednak z duchem czasu i zamiast karać będzie - edukować?
Ten sam piec, ten sam opał, a jakże inne efekty.


czwartek, 20 grudnia 2018
Dlaczego w Kolbuszowej udusić się można?
Najmłodszy radny pan Piotr Panek, zapytał się burmistrza Zuby, jak Straż Miejska kontroluje zanieczyszczenie powietrza w naszej gminie.
Oto odpowiedź jaką otrzymał:
Cool!
Jest dobrze! Mieszkańcy palą w piecach czym należy.
Kamień spadł nam serca.
Jest jeszcze wresja, że strażnicy miejscy oczadziali smrodem, nic nie mogli zobaczyć.

Oto odpowiedź jaką otrzymał:
Cool!
Jest dobrze! Mieszkańcy palą w piecach czym należy.
Kamień spadł nam serca.
Jest jeszcze wresja, że strażnicy miejscy oczadziali smrodem, nic nie mogli zobaczyć.

wtorek, 18 grudnia 2018
Kolbuszowskie prowizorki
Problemem dla naszych drogich (900+) samorządowców jest jakieś 8 milionów, które trzeba wyłożyć w remont i rozbudowę szkoły na Dolnej.
Gmina tych pieniędzy nie ma i przez najbliższe 5 lat mieć nie będzie.Wystarczy ślipnąć w prognozę budżetową.Teoretycznie można gdzieś je tam wydrzeć z innych niezbędnych "potrzeb", w praktyce jest to jednak niewykonalne.Trzeba szukać innych rozwiązań.
Ten bajzel zaczął się w 2009 roku kiedy to miejscy radni z burmistrzem Zubą na czele podpisali umowę na przejęcie zadania powiatu prowadzenia specjalnej szkoły ponad gimnazjalnej.
Miało być pięknie, bo rząd niby dopłaca tyle że starczy na wszystko.Zuba się zgodził, radni ( jak głosowali wtedy: Michno, Fryc, Pik ?) klepnęli i w praktyce gmina do tego interesu dopłaca.Ile? Tego nawet Matejek nie wie, bo ginie to w gąszczu statystyk i tabelek.
Minimum przyzwoitości jest więc takie, żeby starostwo zwracało tą różnicę i dołożyło się do remontu/rozbudowy.Starosta jednak pokazuje tylko gdzie jego babcia koszyk nosiła, bo on też nie ma pieniędzy (dlatego pewnie przeszedł na emeryturę).
Teraz wszyscy na wszystkich wieszają psy.Najbardziej dostało się... mediom, bo opisują wszystko nie tak jakby chcieli tego samorządowcy.
Azaliż.... nikt nie zastanawia się, czy ta szkoła spełnia swoje zadania w zakresie kształcenia ponad gimnazjalnego.
Z całym szacunkiem dla kadry, ale nie da się łączyć podstawówki z ośrodkiem kształcenia dla młodzieży i dorosłych.Tutaj powiat z gmina dały ciała. i tym młodym ludziom specjalnej troski robi się krzywdę. Przynajmniej nie robimy tego, co w tych warunkach możemy zrobić.
Nasze zdanie w tej sprawie jest takie.
Placówki te należy jak najszybciej rozdzielić. Podstawową Szkołę Specjalną przenieść do Kupna, a ośrodek kształcenia dla młodzieży i dorosłych niech powiat prowadzi w Weryni.

niedziela, 16 grudnia 2018
Zbiórka na burmistrza Zubę
Koszt zakupu jednego takiego tabletu wraz z oprogramowaniem wynosi 1280 zł. Aby z zajęć mogła korzystać jednocześnie jedna grupa, potrzeba pięć takich urządzeń, co daje w sumie 6400 zł.
– Nasza szkoła jest niewielką placówką i nie możemy pozwolić sobie na tak duży wydatek – podkreślają rodzice. – Uruchamiamy więc tę zrzutkę, aby pomóc dzieciom a jednocześnie umożliwić i wspomóc pracę nauczycieli, którzy wkładają wiele serca w wychowanie podopiecznych. Wierzymy w ludzi, którzy potrafią okazać swoje wielkie serce i którym dobro drugiego człowieka nie jest obojętne. Cool!Azaliż...
Te tablety, to nieodzowna pomoc dydaktyczna, którą powinien zapewnić samorząd. To psi obowiązek burmistrza i pozostałych urzędników.Dopilnować powinni tego radni.
Zamiast uczestniczyć w tej zbiórce, należy dzwonić pisać, zaczepiać na ulicy,w kościele przed ołtarzem wszystkich i pytać się dlaczego nie robią tego, za co biorą pieniądze.
Jeśli radni nie potrafią wymusić na burmistrzu, aby wyłożył na te tablety pieniądze z budżetu miasta, to niech sami się zrzucą ze swoich diet, nie muszą wszyscy, wystarczą członkowie Komisji Oświaty.
- Paweł Michno - Przewodniczący Komisji
- Barbara Szafraniec - Z-ca Przewodniczącego Komisji
- Józef Fryc
- Krzysztof Kluza
- Piotr Panek
- Dorian Pik
- Krzysztof Wójcicki
Swoją drogą dlaczego radny Dorian Pik nie ogłosi zbiórki internetowej na Szpinak?
Dlaczego radny Paweł Michno nie chodzi z czapką po mieście i nie szuka pieniędzy na występy turystycznych szarpidrutów?
.
piątek, 14 grudnia 2018
Burmistrz Zuba rżnie....
W Maglu nawet się poświęciliśmy i sami spisaliśmy te pytania. Wystarczyło podpisać i położyć na biurko pani Eli.
więcej- kliknij tutaj
A było tam pytanie doktora poety, kierownika działu zieleni ze skansenu:
Za każdym razem magistrat tłumaczy wycinkę drzew w mieście ,że są „stare" albo ,”chore" i oczywiście, „stwarzają zagrożenie". Jakie inne metody pielęgnacji i leczenia podejmuje się przed wycinką? Kto ocenia stan miejskiej zieleni? Na jakiej podstawie?
A burmistrz rżnie .
![]() |
zdjęcie - Karol Wesołowski- Facebook |
Ile kosztowała nas wygrana burmistrza Zuby?
W roku wyborczym 2018, gdzie na łeb na szyję budowano wszystko, czy miało to sens czy nie , mamy już deficyt 6.5 miliona, w roku 2019 będzie to aż 10.3 milionów.
Dzięki temu dorobimy się pod koniec 2019 roku 41 milionów długu.
Z wieloletniej prognozy finansowej Gminy Kolbuszowa wynika że zaciskanie pasa zacznie się w 2021 kiedy już będzie po wyborach do parlamentu europejskiego i krajowego.
więcej - kliknij tutaj
Wtedy podniosą podatki od wszystkiego, okroją wiejskie szkółki. Nie powstanie ani metr chodnika i kanalizacji , a w dziury na drogach będziemy sypać kamienie z pobliskich rowów.
czwartek, 13 grudnia 2018
Poziom oświaty w Kolbuszowej
Radny Paweł Michno z koleżanką po fachu Barbarą Szafraniec pochylą się z troską nad jakimś takim nie takim poziomem kolbuszowskiej oświaty.
Azaliż... w tym czasie ich uczniowie umilać będą sobie czas w ramach zajęć własnych, bo nauczyciele wyszli na komisję.
Czy naprawdę nie można organizować tych samorządowych spotkań po południu?
środa, 12 grudnia 2018
A jednak można...
I stał się cud..
W całym mieście w biały dzień rozświetliły się lampy i elektrycy sami osobiście sprawdzili która się nie świeci.
Cool!
A jednak można...
Azaliż...
My w Maglu, wolelibyśmy jednak, aby było bardziej normalnie.Żeby można było gdzieś zadzwonić i po podaniu numeru słupa na drugi dzień lampa się świeciła.
Nie świeci bo... nie świeci
Radny Józef Fryc, wypisał był pytanie do burmistrza Zuby w ramach nowej formuły funkcjonowania Rady Miejskiej.Był pierwszy, pewnie dlatego, że ma rękę wyrobioną jeszcze z czasów pracy w organach.
Zainteresowały pana Józefa (to chyba jego hobby) nieświęcące lampy na ulicy Mickiewicza i Placu Wolności.
Odpisał mu wiceburmistrz Marek Gil.Trochę tam namotał , że zgłaszać nieświecące lampy mogą tylko sołtysi i przewodniczaćy osiedli, ale informacje przekazać mogą też szeregowi mieszkańcy pod warunkiem że ... znają numer słupa.
Najlepsze jednak zostawił na koniec (i się pod tym podpisał).
Z polskiego na nasze. Urząd Miasta podpisał z kimś umowę na naprawę nie działającego oświetlenia do końca roku i ten ktoś tego nie zrobi i można mu skoczyć. Burmistrz zamiast skoczyć, podpisze z nim nową umowę.
Czy ktoś w kolbuszowskim samorządzie myśli?
Odpisał mu wiceburmistrz Marek Gil.Trochę tam namotał , że zgłaszać nieświecące lampy mogą tylko sołtysi i przewodniczaćy osiedli, ale informacje przekazać mogą też szeregowi mieszkańcy pod warunkiem że ... znają numer słupa.
Najlepsze jednak zostawił na koniec (i się pod tym podpisał).
Z polskiego na nasze. Urząd Miasta podpisał z kimś umowę na naprawę nie działającego oświetlenia do końca roku i ten ktoś tego nie zrobi i można mu skoczyć. Burmistrz zamiast skoczyć, podpisze z nim nową umowę.
Czy ktoś w kolbuszowskim samorządzie myśli?
wtorek, 11 grudnia 2018
Zorba w kolbuszowskim starostwie?
Dzisiaj na sesji rady powiatu, radni będą obradować nad pensją jaka się należy naszemu ukochanemu staroście. Bohater mediów w całej Polsce, ma na razie 5 tysięcy z groszami (w spadku po "staroście Sukienniku).Kto da Kardysiowi więcej i z jakim uzasadnieniem?
Wato przyjść i zobaczyć te cyrki. Mile widziani są, pracownicy miejscowego komisariatu (na urlopie).
(Jakimś) honorowym wyjściem z tej afery, byłoby obniżenie starej pensji o wysokość emerytury.Wtedy zostałoby jakieś 8 tysięcy.W to jednak, chyba tylko pan Tomasz Buczek (jeszcze) wierzy.
Cokolwiek się stanie, dzisiaj otrzymamy odpowiedzi na wiele pytań.
Wato przyjść i zobaczyć te cyrki. Mile widziani są, pracownicy miejscowego komisariatu (na urlopie).
(Jakimś) honorowym wyjściem z tej afery, byłoby obniżenie starej pensji o wysokość emerytury.Wtedy zostałoby jakieś 8 tysięcy.W to jednak, chyba tylko pan Tomasz Buczek (jeszcze) wierzy.
Cokolwiek się stanie, dzisiaj otrzymamy odpowiedzi na wiele pytań.
Maszynka do głosowania?
Przyjrzyjmy się więc temu, o czym obradowali radni wczoraj.
Dlaczego, te rzeczy nie mogły być poddane pod głosowanie tydzień temu, albo dlaczego nie mogą być na sesji 28 grudnia?
Wygląda na to, że jakiś urzędnik czegoś nie dopatrzył, nie ślipnał, nie policzył i aby naprawić te błędy, zwoływana jest na każde zawołanie sesja Rady Miejskiej.Dokumenty dostarczane są radnym w ostatniej chwili tuż przed głosowaniem Nie mają nawet czasu aby się z nimi zapoznać.
Do tego dodaje się byłle co do przegłosowania, żeby nie wyglądało podejrzanie.
Czas chyba skończyć z tą urzędniczą partyzantką.
Z kronikarskiego obowiązku, musimy odnotować, że redaktor Paweł Galek nie tylko przychodzi ostanio na sesje Rady Miejskiej, ale też zaczał się elegancko ubierać.Zapewne duża tu zasługa zawsze odszykowanej redaktor z Korso Kolbuszowskie- Anny Pocałuń.
poniedziałek, 10 grudnia 2018
Dlaczego po południu?
W odpowiedzi na pytanie radnego Michała Karkuta, dlaczego sesje rady miejskiej muszą
być po południu, przewodniczący Krzysztof Wilk zastrzelił wszystkich.
Są rano, ponieważ południu ma mniejszą percepcję (czy jakoś tak).
być po południu, przewodniczący Krzysztof Wilk zastrzelił wszystkich.
Są rano, ponieważ południu ma mniejszą percepcję (czy jakoś tak).
Kolbuszowa się pyta burmistrza Zuby
Na profilu Facebookowym grupy Nasza Kolbuszowa, jeden z uczestników - radny Dorian Pik zapytał się, na jakie pytania, chcielibyśmy usłyszeć odpowiedź od burmistrza Jana Zuby.
Niestety reguły gry w nowej Radzie Miejskiej w Kolbuszowej nieco się zmieniły. Wszystko trzeba załatwiać teraz na piśmie i to najlepiej drukowanym.
Ponieważ radny Dorian Pik jest zajęty pisaniem pozwu przeciwko redaktorowi Stanisławowi Gorzelanemu z Przeglądu Kolbuszowskiego, pozwoliłem więc sobie sam zebrać najważniejsze pytania jakie padły w jedno pismo do Burmistrza.
Wystarczy podpisać i wysłać do pani Eli.
Niestety reguły gry w nowej Radzie Miejskiej w Kolbuszowej nieco się zmieniły. Wszystko trzeba załatwiać teraz na piśmie i to najlepiej drukowanym.
Ponieważ radny Dorian Pik jest zajęty pisaniem pozwu przeciwko redaktorowi Stanisławowi Gorzelanemu z Przeglądu Kolbuszowskiego, pozwoliłem więc sobie sam zebrać najważniejsze pytania jakie padły w jedno pismo do Burmistrza.
Wystarczy podpisać i wysłać do pani Eli.
1.Za
każdym razem magistrat tłumaczy wycinkę drzew w mieście ,że są
„stare" albo ,”chore" i oczywiście, „stwarzają
zagrożenie". Jakie inne metody pielęgnacji i leczenia
podejmuje się przed wycinką? Kto ocenia stan miejskiej zieleni? Na
jakiej podstawie?
2.Jak wygląda na dzień dzisiejszy sprawa przebudowy kolbuszowskiego dworca i jego otoczenia?
3. Kiedy zostaną wyremontowane toalety w Zespole Szkół nr2?
4.Czy Urząd Miasta rozważa możliwość zniesienia podatku od nieruchomości od ZOZ Kolbuszowa, w zamian za ponowne otwarcie oddziału położniczego? Jakie byłyby to koszty?
5.Czy w związku z planowanymi podwyżkami cen energii elektrycznej, planowane są jakieś obniżenia kosztów przedsiębiorców w Naszej Gminie ? W jaki sposób gmina Kolbuszowa zamierza w najbliższych latach wspierać lokalnych przedsiębiorców?
6.W jaki sposób Urząd Miasta zamierza lobbować na rzecz przyspieszenia budowy dużej obwodnicy Kolbuszowej na DK9 (lub drogi szybkiego ruchu stwarzającej ten sam efekt)?
7.Gdzie jest tablica z nazwą miejscowości Kolbuszowa przy ul. Jana Pawła II ?. Po remontach zniknęła została tylko tablica z napisem - Kolbuszowa Dolna.
8.Jakie byłby koszty budowy piętrowego parkingu w dolinie Nilu koło dużego ronda ? Mógłby służyć pacjentom ,,nerki", przedszkola, klientom centrum handlowego, sklepów na rynku . Jakie są możliwości dofinansowania takiego przedsięwzięcia z zewnątrz?
9.W jaki sposób gmina zamierza pomóc rolnikom, żeby nie stracili dojazdu (przez tory) do swoich pól? Czy coś w tej sprawie się dzieje?
10.Czy (i kiedy) przy boisku Sokoła w Kolbuszowej Dolnej powstaną toalety?
11.Czy Urząd Miasta ma plany urządzenia nowoczesnego placu targowego w Kolbuszowej.Jakie są możliwości wsparcia finansowego z zewnątrz takiego przedsięwzięcia?
2.Jak wygląda na dzień dzisiejszy sprawa przebudowy kolbuszowskiego dworca i jego otoczenia?
3. Kiedy zostaną wyremontowane toalety w Zespole Szkół nr2?
4.Czy Urząd Miasta rozważa możliwość zniesienia podatku od nieruchomości od ZOZ Kolbuszowa, w zamian za ponowne otwarcie oddziału położniczego? Jakie byłyby to koszty?
5.Czy w związku z planowanymi podwyżkami cen energii elektrycznej, planowane są jakieś obniżenia kosztów przedsiębiorców w Naszej Gminie ? W jaki sposób gmina Kolbuszowa zamierza w najbliższych latach wspierać lokalnych przedsiębiorców?
6.W jaki sposób Urząd Miasta zamierza lobbować na rzecz przyspieszenia budowy dużej obwodnicy Kolbuszowej na DK9 (lub drogi szybkiego ruchu stwarzającej ten sam efekt)?
7.Gdzie jest tablica z nazwą miejscowości Kolbuszowa przy ul. Jana Pawła II ?. Po remontach zniknęła została tylko tablica z napisem - Kolbuszowa Dolna.
8.Jakie byłby koszty budowy piętrowego parkingu w dolinie Nilu koło dużego ronda ? Mógłby służyć pacjentom ,,nerki", przedszkola, klientom centrum handlowego, sklepów na rynku . Jakie są możliwości dofinansowania takiego przedsięwzięcia z zewnątrz?
9.W jaki sposób gmina zamierza pomóc rolnikom, żeby nie stracili dojazdu (przez tory) do swoich pól? Czy coś w tej sprawie się dzieje?
10.Czy (i kiedy) przy boisku Sokoła w Kolbuszowej Dolnej powstaną toalety?
11.Czy Urząd Miasta ma plany urządzenia nowoczesnego placu targowego w Kolbuszowej.Jakie są możliwości wsparcia finansowego z zewnątrz takiego przedsięwzięcia?
12.Na
rynku w Kolbuszowej znowu trudno zaparkować. W jaki sposób Urząd
Miasta ma zamiar rozwiązać ten problem?
całość kliknij tutaj
całość kliknij tutaj
niedziela, 9 grudnia 2018
Gmina teoretyczna
To złudzenie pryska po bliższym przyjrzeniu się prawdziwej rzeczywistości.Wystarczy ślipnąć w Statut miasteczka. Sklecony bez ładu i składu, szyty grubymi nićmi, pisany na kolanie, byle było.
W paragrafie 4 punkcik 3 urzędnicy naskrobali, a radni przegłosowali:
Przewodniczący Rady Miejskiej w trakcie sesji zakłada łańcuch z herbem gminy.
Burmistrz Kolbuszowej nosi łańcuch z herbem gminy w trakcie: reprezentowania gminy na międzynarodowych spotkaniach w kraju i zagranicą, uroczystych imprezach, akademiach i pochodach.
Po co to zrobiono, skoro ani przewodniczący rady, ani burmistrz nigdy nie nosi tego łańcucha z herbem?
Azaliż....Podobno zaginął kilkanaście lat temu na jakimś wyjątkowo udanym wiejskim festynie.Od tego czasu burmistrz z przewodniczącym łamią Statut miasta nie używając tego atrybutu władzy.
![]() |
zdjęcie- Radio Leliwa.pl |
piątek, 7 grudnia 2018
Stypendia dla uzdolnionej młodzieży
Z polskiego na nasze- zaproponuje obniżenie diet radnych.
Jak obiecał , tak zrobił. Niestety reszta radnych nie po to trudziła się, żeby dostać się do rady-propozycję zignorowano.Im się należy jak chłopu ziemia, za cholernie ciężką pracę raz w miesiącu.
Dlatego pan Mirosław zaproponował na sesji rady, trochę inny pomysł.
Chce stworzyć fundusz stypendialny, na który radni wpłacaliby część swoich diet. Z niego wypłacana byłyby pomoc finansowa dla ambitnej uzdolnionej młodzieży.Kilka osób w Maglu by się nawet na to załapało.Co jak co, ale ambicji to nam przecież odmówić nie można.
Radny Kaczmarczyk zasugerował, żeby radni wpłacali przynajmniej po 400 złotych miesięcznie od łebka.
Cool!
Po tej propozycji nastała jednak na sesji rady miejskiej cisza jak makiem zasiał. Nawet radny emeryt Józef Fryc, zawsze mający coś do powiedzenia jakby się skurczył i udawał że go nie ma.Nikt nie poparł propozycji, nawet nikt się nie odezwał.
To wiele mówi o intencjach naszych (jakże) drogich radnych.
Wszystko spisała, a nawet opisała, miła naszym sercom , nadzieja kolbuszowskiego dziennikarstwa (z Rzeszowa)- pani Anna Pocałuń w Korso Kolbuszowskie.Teraz rozumiemy, dlaczego redaktor Paweł Galek, zaczął nagle pojawiać się na sesjach miasta i powiatu.Jesteśmy tego samego zdania.Sami liczymy na jakie sowite stypendium od radnego Kaczmarczyka, aby zaprosić panią redaktor na obiad w Galicji.
Azaliż...
Nie tak (przecież) dawno temu, młodzi gniewni, chcący zmienić stare układy w kolbuszowskim samorządzie, obiecywali że jak tylko zostaną jakimi radnymi to zrezygnują z przyjmowania diet.Bo przecież to nieetyczne pracować społecznie za piniądze.
I co?
czwartek, 6 grudnia 2018
Kolbuszowscy radni wiedzą wszystko?
Z polskiego na nasze. Nie można teraz ględzić bez ładu i składu o byle czym, tylko trzeba myśli sklecić do kupy i (w miarę ) ładnie to napisać.
Z tym u naszych drogich (900+) radnych jakby gorzej , poobrażali się i pytań już nie mają.
Najbardziej nie spodobało się to radnemu Dorianowi Pikowi, który zamiast pisać walałby zaśpiewać, a Szpinak dopiero w czerwcu.
Azaliż...w związku z powyższym. Założyliśmy w Maglu Biuro pisania zapytań i interpelacji dla kolbuszowskich radnych. Kasujemy 100 złotych za jeden papier (do trzech pytań).
poniedziałek, 3 grudnia 2018
Maszt telefonii komórkowej w środku osiedla
Można się podśpiewywać z urzędników miejskich, którzy nie potrafią napisać byle dokumentu, tak żeby nikt do tego się nie przyczepił.Albo że nowoczesny radny, obudzony na sesji nie wie dlaczego nie może składać ustnych interepelacji. Ta nieudolność i niekompetencja ma jednak dla nas konkretne konsekwencje.
Dlatego każdy kto chce może sobie postawić w środku osiedla mieszkaniowego nawet maszt telefonii komórkowej, bo miejscowi urzędnicy nie potrafią tego zablokować.
Po cichu wydano pozytywną opinię środowiskową budowy masztu przy Biedronce. Po tym pójdą następne pozwolenia.
kliknij tutaj
Nikt nie wpadł na pomysł , aby (chociażby) w miejscowym planie zagospodarowania ograniczyć wysokość budowli.
Możliwości jest wiele , ale nie w głowach kolbuszowskich urzędników.
Dlatego każdy kto chce może sobie postawić w środku osiedla mieszkaniowego nawet maszt telefonii komórkowej, bo miejscowi urzędnicy nie potrafią tego zablokować.
Po cichu wydano pozytywną opinię środowiskową budowy masztu przy Biedronce. Po tym pójdą następne pozwolenia.
kliknij tutaj
Nikt nie wpadł na pomysł , aby (chociażby) w miejscowym planie zagospodarowania ograniczyć wysokość budowli.
Możliwości jest wiele , ale nie w głowach kolbuszowskich urzędników.
Nowoczesna Kolbuszowa
Burmistrz Zuba nie będzie miał łatwego życia z nową Radą Miejską. Pierwsza próba sił przyszła przy głosowaniu nad planem zagospodarowania terenów pod zabudowę jednorodzinną pod kurnikiem w Nowej Wsi.
Radny Paweł Michno odkąd załatwił sobie etat w szkole na Górny stał się taki jakiś bardziej odważny i ... zagłosował przeciw.
Mirosław Kaczmarczyk zajadając kolejną porcję paluszków, wstrzymał się od głosu i padł niespodziewanie remis 9 do 9 . Uchwała nie przeszła.
Burmistrz Zuba tylko uśmiechał się przez zęby, zapisał cosik w kajecie, a redaktor Galek pstryknął (nową lustrzanką) pamiątkową fotkę.
Gładko to Michnie jednak chyba nie przejdzie. Czmychnął ze spuszczoną głową po angielsku przed zakończeniem sesji.
Ciekawe, co chce jeszcze załatwić?
Burmistrz Zuba (ze łzami w oczach) podziękował, że radni pozostawili mu pensję na tym samym poziomie. Fakt, przecież mogli obniżyć jak staroście Kardysiowi do 5 tysięcy złotych.Co ciekawe podczas głosowania burmistrz wyszedł z sali- niepewność i nerwy dały znać o sobie.
Przy okazji dowiedzieliśmy się od wiceprzewodniczącego Krzysztofa Wójcickiego, że ferma lisów jego rodziców śmierdziała tak, że głowę chciało urwać.Wiemy także, że Dorian Pik nie przeczytał artykułu 24 ustawy o samorządzie. Przewodniczący Wilk nie rozróżnia IP od adresu e-mailowego.Józef Fryc nie wie kto mieszka w pierwszym domu na Jana Pawła II.
A radny Piotr Panek żyje w 21 wieku.
Ciąg dalszy nastąpi 10 grudnia.
Wszystko to można zobaczyć na własne oczy w internetach, nawet z plaży w Honolulu.
kliknij tutaj
Radny Paweł Michno odkąd załatwił sobie etat w szkole na Górny stał się taki jakiś bardziej odważny i ... zagłosował przeciw.
Mirosław Kaczmarczyk zajadając kolejną porcję paluszków, wstrzymał się od głosu i padł niespodziewanie remis 9 do 9 . Uchwała nie przeszła.
Burmistrz Zuba tylko uśmiechał się przez zęby, zapisał cosik w kajecie, a redaktor Galek pstryknął (nową lustrzanką) pamiątkową fotkę.
Gładko to Michnie jednak chyba nie przejdzie. Czmychnął ze spuszczoną głową po angielsku przed zakończeniem sesji.
Ciekawe, co chce jeszcze załatwić?
Burmistrz Zuba (ze łzami w oczach) podziękował, że radni pozostawili mu pensję na tym samym poziomie. Fakt, przecież mogli obniżyć jak staroście Kardysiowi do 5 tysięcy złotych.Co ciekawe podczas głosowania burmistrz wyszedł z sali- niepewność i nerwy dały znać o sobie.
Przy okazji dowiedzieliśmy się od wiceprzewodniczącego Krzysztofa Wójcickiego, że ferma lisów jego rodziców śmierdziała tak, że głowę chciało urwać.Wiemy także, że Dorian Pik nie przeczytał artykułu 24 ustawy o samorządzie. Przewodniczący Wilk nie rozróżnia IP od adresu e-mailowego.Józef Fryc nie wie kto mieszka w pierwszym domu na Jana Pawła II.
A radny Piotr Panek żyje w 21 wieku.
Ciąg dalszy nastąpi 10 grudnia.
Wszystko to można zobaczyć na własne oczy w internetach, nawet z plaży w Honolulu.
kliknij tutaj
Subskrybuj:
Posty (Atom)