poniedziałek, 20 lutego 2012

Karkut udaje Greka

Nasz ulubiony przewodniczący,a nawet radny Michał Karkut znowu (jak to on) szokuje.Na swoim blogu,  tym razem załamuje ręce, nad fatalna sytuacją finansową Grecji.
Święte słowa...
Radny pracuje w mocno zbiurokratyzowanej instytucji pobierając za przewalanie  papierów 48 tys rocznie-co warte jest nie więcej jak 40 tys . (jeśli w ogóle).Głośno domaga się zaś ograniczenia biurokracji u Greków.Wiemy jednak że Unia wymaga  kontroli 5 proc. gospodarstw. Po rządami PO i PSL doszliśmy do 10 proc. W Województwie Świętokrzyskim podobno skontrolowano co czwarte gospodarstwo. Efekty? Opóźnienia w realizacji kontroli i, co gorsza, opóźniania w realizacji płatności..Kontrolna nadgorliwość, prowadzi do chęci zatrudnienia większej liczby osób w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Chociaż już dziś zatrudnia ona przeszło 11 tys. pracowników.
Grecja coraz bliżej. 
Tego jednak nasz ulubiony Przewodniczący,Radny  Michał Karkut raczy nie zauważać i wiernie naśladuje Greków, objadając się w pracy  pączkami .
Finanse naszej gminy wcale nie są w lepszym stanie niż Grecji,Mamy do spłacenia ponad 32 miliony złotych pożyczki .To prawie połowa przychodów gminy.Teraz trzeba zacisnąć pasa,obcinać wydatki,zwiększyć dyscyplinę finansową.Zamiast tego  Michał Karkut  (wraz z kolegami z rady) taktuje je jak dojną krowę i w tak trudnej sytuacji finansowej podwyższają sobie nawet apanaże.(To z kolei  niezwykle oburzyło -i słusznie wiceburmistrza Gila ,za drobne 114.5 tys zł rocznie).
 W samych odsetkach obsługa długu kosztuje nas co najmniej 1500 000 zł !!!Czyli co roku płacimy bankom tyle, ile starczyło by jedną dużą inwestycję.A kiedy za i z czego spłacimy sam dług?
Mimo tego, dalej zaciągamy kolejne kredyty .Powtarza się w małej skali to co się dzieje w Grecji.Gmina nie zbankrutuje -najwyżej podniesie się podatki od nieruchomości.Wtedy dopiero zaczną się jęki  i rozpacze.Pora się chyba opamiętać teraz,i wymagać oszczędności od samych radnych i urzędników.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.