środa, 15 maja 2013

Czy w Kolbuszowej biora łapówki?

59 proc. polskich menadżerów, biznesmenów, bankowców przyznaje, że korupcja w ich otoczeniu gospodarczym to zjawisko powszechne, a wielu z nich dodaje, że dla osiągnięcia sukcesu, byliby skłonni dopuścić się działań korupcyjnych. Z badań przeprowadzonych przez Ernst & Young wynika, że w skłonnościach do nadużyć i korupcji wyprzedziliśmy Turcję i obecnie plasujemy się wśród takich krajów jak: Rumunia, Południowa Afryka, Hiszpania, Arabia Saudyjska, Indie, Portugalia czy Egipt.

całość

NIK pomaga Komisji Europejskiej w raporcie o korupcji
© SXC

Podczas spotkania publiczni audytorzy przedstawili własną ocenę największych zagrożeń korupcyjnych w Polsce. Wiedza zgromadzona w NIK oparta jest na systematycznych i metodycznie przeprowadzanych kontrolach. Wynika z nich, że obecnie korupcją najbardziej zagrożone są trzy obszary funkcjonowania państwa. Po pierwsze, jest to dowolność postępowania urzędników na szczeblu samorządowym, dotycząca m.in. zamówień publicznych.

 całość

Na tym tle Kolbuszowa to oaza spokoju ,tu nic się nie dzieje a szybkie pozwolenia wydawane dla "dużego obiektu" przy skansenie,czy też farmy wiatrowej to tylko wyraz bezinteresownej przychylności miejscowych władz dla biznesu.

20 komentarzy:

  1. Biogazownia w Dzikowcu bez jakichkolwiek konsultacji społecznych,bez raportu oddziaływania na środowisko ,a nawet użyczenie swojego własnego domu przez wójta na siedzibę spółki to też pewnie wyraz bezinteresownej przychylności miejscowych władz dla biznesu.:) żałosne

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Sama nazwa to już smród. Opóźniona w stosunku do reszty kraju elektryfikacja to nie przypadek.To Etno Eko Konopielka.

      Usuń
  2. W Kolbuszowej nie ta skala,najczęściej wymienia się korzyści.Ty mi zatrudnisz córkę a ja ci siostrzeńca.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Im niżej tym mniejsze pieniądze,ale zastanawia też kilka dużych inwestycji takich jak Tesco i Biedronka.

      Usuń
    2. Dwanaście boćków na znak protestu rozbiło się o weryński wiatrak. Polecamy go również zwolenniczkom przerywania ciąży godzinny pobyt przy wiatraku działa na nienarodzony płód podobnie jak na bociany.

      Usuń
  3. Problem tkwi gdzie indziej.W pańszczyźnianej mentalności lubimy dawać, prosić, błagać. Afery którymi zajmują się służby
    są przykrywką spraw, które są naprawdę istotne.Zawsze łatwiej złapać bidoka na rowerze niż VIPa w Mersie. Tak jak w polityce
    wypuszcza się motyla a przechodzi wół. Taki system.

    OdpowiedzUsuń
  4. Może odwróćmy protest skałki przeciw obiektowi przy skansenie nie jest spowodowany tym że skałka ma tam z hektar działki.Bo nowy biurowiec MKL jeszcze bardziej będzie pasował do otoczenia niż kryte strzechą warsztaty albo skutery do brzydkiego bo polskiego tylko z XVII wieku starego dworu.

    OdpowiedzUsuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  6. Biogazowna w Dzikowcu powstanie, i to pewno w tym roku rozpoczną budowę, takie słuchy dochodzą ze starostwa. Trudno w to uwierzyć ale cała masa ludzi jest uzależniona od władz w gminie i powiecie. Dla nich taki porządek jest na rękę. Potrzebujesz zatrudnić brata? Prosto ze stolarni do gminy, nie ma problemu, utworzy się nowy etat, potrzebujesz zatrudnić córkę wystarczy być radną, weszła nowa ustawa śmieciowa, kilku swoich się zatrudni, UE da pieniądze na zmianę numerów w Dzikowcu znów ktoś w urzędzie będzie musiał to obsłużyć( Przedziwna sytuacja całe zebranie wiejskie zgadza się na zmianę numerów mimo że poniesie spore koszty).Na tym to polega, sieć powiązań ja tobie ty mi. Ja ci pomogę dostać pracę ty za to poprzesz wniosek o sprzedaż działki i udziałów Bioenergi, by mogli dokończyć swój projekt. W zamian można dostać stołek prezesa w spółce, gdyby wybory nie poszły po myśli. Tak wygląda polska lokalna, a krnąbrnych można postraszyć znajomościami w US lub sądem. To się nie zmieni, nawet gdyby udało się usunąć głównego rozgrywającego „układ zamknięty” wystawi następnego, niby obecnie z opozycji, ale tak naprawdę swojego ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Również doszły mnie słuchy o stolarzu z "plecakiem" któremu Klecha stworzy nowy etat . Nie rozumiem dlaczego nikt nie dobierze się mu do dupy. Uzależnił od siebie całą radę gminy ,wszystkich sołtysów i bezkarnie robi co mu się podoba. Przypomnę jeszcze raz biogazownia zostanie wybudowana bez zgody mieszkańców Dzikowca ,bez jakichkolwiek konsultacji społecznych, bez raportu oddziaływania na środowisko za to powiązania wójta z bioenergią dzikowiec nie pozostawiają żadnych wątpliwości o co tak naprawdę chodzi................

      Usuń
    2. Masz całkowitą rację ,ale w miarę możliwości trzeba z tym walczyć ,choć nie jest to łatwe po tym jak przekonaliśmy się do czego zdolny jest Klecha ,aby wyeliminować niepokornych.

      Usuń
  7. Fryc na mieniu gminnym pracuje jako wolontariusz?

    OdpowiedzUsuń
  8. Problem to nasze prawo i terminy jakie są w nich zapisane , każda decyzja urzędowa musi nabrać mocy, bo przecież „Pani Krysia” nie ma czasu wydać Ci papierka w ciągu jednego dnia skoro ma na to 7 dni, to dostaniesz decyzję w takim terminie. Jeżeli ktoś buduje dom cała papierkowa uganianie się po urzędach to ponad rok, przez durne terminy w papierach, a strach myśleć o większych inwestycjach.

    Łapówki to przyspieszacze które skracają terminy, wskutek inwestycja jest szybciej realizowana a wpływy do budżetu Państwa pojawią się o wiele wcześniej .

    Im większe liczba przepisów tym więcej ludzi chce je ominąć bo utrudniają życie, i hamują rozwój, i co za tym idzie zwiększa się tendencja to dawania i brania.


    Likwidacja łapówek=uproszczanie przepisów i skracanie terminów, jak i najmniejsza ingerencja aparatu Państwowego w nasze życie

    OdpowiedzUsuń
  9. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  10. Nuda, nuda a rejs transatlantykiem trwa dalej rita hej i dureń furrke...

    OdpowiedzUsuń
  11. Magiel - żyjesz??? Pisz coś bo nudno

    OdpowiedzUsuń
  12. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  13. Paluszek starosty Kardysia c.d. O tym ,iż siostra Paluszka również pracuję od niedawna w geodezji wszyscy wiemy mino ,iż nie ma nic wspólnego z geodezją.Ale podobnie jak Panu Paluszkowi wujek załatwi posadkę. Trzeba tylko odbyć staż i napisać odpowiednio konkurs właśnie z takim stażem. Jak donoszą" wtyczki" posadka już czeka trzeba tylko ukończyć owy staż, Wszyscy narzekają ,że nie ma pracy ,praca jest trzeba tylko mieć wujka burmistrza. Za to w Dzikowcu wujek Kle..cha ma trochę inne priorytety ,tutaj nawet nie ogłasza się konkursów ,najlepiej mieć kogoś w radzie i poprzeć budowę biogazowni -praca murowana .Ewentualnie mieć na nazwisko Rze..szut również duże prawdopodobieństwo dostania pracy. Reszta hołoty się nie liczy.

    OdpowiedzUsuń
  14. Kabaret.A Wiącek o sobie ani mru mru.

    OdpowiedzUsuń
  15. If your firm is growing rapidly, highly leveraged and unable to meet bank covenants, or is you
    just have curse of growing too quickly (. At the
    end of this period, if you choose to buy, the money you have paid will go
    towards the deposit. Opportunities vary by area and other factors, so visit their website to determine which grants, tax credits, or loans you are eligible
    for. The expense of a kitchen remodeling project can be pretty high and
    many people wonder how they can afford it.

    OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.