sobota, 2 sierpnia 2014

Patrioci szczerzy

Wielu kolbuszowian spodziewało się, że nasze lokalne władze  wykażą się większą wrażliwością  i przynajmniej odwiedzą wczoraj mogiły i pomniki ku czci tych co polegli w walce z hitlerowskim okupantem.
Wystarczyło przyjść posprzątać, chwilę się pomodlić i złożyć skromne wiązanki kwiatów.Mało kto by ten gest zauważył, i nie było by fotek dla Korso, Przeglądu Kolbuszowskiego czy też Ziemi Kolbuszowskiej.Czy jednak oto chodzi?
Rocznica powstania przypada z reguły w środku tygodnia, akurat są wakacje i nie da się zorganizować widowni na jaką nasi lokalni kacykowie zasługują.Dlatego co roku te obchody konsekwentnie odpuszczają.


W niedziele w Porębach Kupieńskich mało się nie pozabijali, aby zmieścić się na jakże patriotycznych zdjęciach.


zdjęcie-kolbuszowa.pl

Co ciekawe w tym roku w hołdzie powstańcom syreny alarmowe wydawały dźwięk ciągły 1 minutę.



Trzy lata temu było  3 minuty.



Burmistrz Zuba doszedł do wniosku że to za długo.Minuta wystarczy, w przyszłym roku będzie to 10 sekund, a za kilka lat ludzie o tym zapomną.

10 komentarzy:

  1. Rzecz to niesłychana. Na zdjęciu nie ma naszego posła.

    OdpowiedzUsuń
  2. Profesor Miodek zgrzyta zębami bo przesłałam mu link do Magla. Anonymous, Okay, Cool i inne Yesy i Siury powalają na kolana. P.s. W całej Polsce syreny były włączone na 1 -ną minutę. Honory oddane a i oszczędność w skali państwa . Największą wymowę ma cisza!

    OdpowiedzUsuń
  3. Co profesor na Twoją pisownię PS?
    bo z Twojej pisowni (PiSowni?) to można dopiero pęc!

    OdpowiedzUsuń
  4. Bez posła ZbyCha słońce w Kolbecie nie wstaje...\

    OdpowiedzUsuń
  5. Maglu, zapomniałeś o tym, że Rudy urodził się na Nowym Mieście w Kolbuszowej. Kolbuszowa z niego chyba jest duma, bo jest patronem LO. Szkoda, że o tablicy Rudemu poświęconej na Nowym Mieście i o nim samym nikt nie pamiętał i 1 sierpnia wspomniał. Szkoda... Czyżbyś też o nim zapomniał? Adam

    OdpowiedzUsuń
  6. Jest patronem LO, LO - SZKOŁA, nie pamiętała o swym patronie? Wstyd. W takim razie jak tam matura z języka polskiego u nas?

    OdpowiedzUsuń
  7. Janek Bytnar Rudy: 6 maja 1921 Kolbuszowa - 30 marca 1943 Warszawa
    R.I.P.

    Adamie, obywatelu prawy i sprawiedliwy, to tak na przyszły rok: nawet w malutkiej Kolbuszowej korzystamy z poczty kwiatowej.

    OdpowiedzUsuń
  8. taka jest świadomość mieszkańców że kojarzą Bytnara z Powstaniem Warszawskim podczas gdy on dawno już nie żył

    OdpowiedzUsuń
  9. To świadomość pana Adama, kakofonio, nie mierz wszystkich jego miarą. On dawno tu nie mieszka, to i daty śmierci na tablicy pamiątkowej nie widzi.
    Obok domu Bytnara mieszka chyba pani historyczka, pana Adama rodzina - że też jej pan Adam Zatroskany nie zostawił kilku złotych na świeczkę.

    OdpowiedzUsuń
  10. ostatnio pojawiło się wielu piewców historii którzy wiele nie wiedzą ale krzyczą głośno, pamiętam jak kiedyś sam Magiel wrzucił gdzieś zdjęcie Alka podpisane ze to Janek Bytnar, tak to właśnie wygląda, jeśli to wymaga ciągłego patrzenia na tablicę by pamiętać do kiedy kto żył i czym się wsławił to chyba nie tędy droga

    OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.