czwartek, 19 kwietnia 2012

Radnemu Karkutowi odbiła palma.

Magiel to magiel różne rzeczy może napisać.Jeśli jednak na oficjalnym blogu radnego miejskiego ukazuje się  taka notkato oznaka że Michałowi Karkutowi odbiła palma.

Ze specjalną dedykacją, dla naszego wciąż jakże ulubionego ulubieńca.


17 komentarzy:

 1. Zaraz palma... chłopak tylko troszeczkę za dużo wypił z panem Kopaczem i tyle.

  OdpowiedzUsuń
 2. Typowy efekt migotania u wiejskiego tupeciarza.

  OdpowiedzUsuń
 3. Młody niewyżyty ,bez kobity to i ma ciśnienia i parcie na ekran.;)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest oficjalna wiadomość od poważnego radnego,czy tez Karkut, zaczął znowu chodzić w krótkich spodenkach?

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeżeli to prawda, wszystko poszło bez konsultacji społecznych. Jeśli pamięć ludzi na Górnej i Weryni będzie równie dobra, jak wielkie będzie na tych wioskach wkurwienie, to dla paru osób będzie to ostatnia kadencja w tym samorządzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To głupia prowokacja niezbyt rozgarniętego radnego.
   Jedynie co teraz może powstać, to tylko tymczasowe maszty do zbadania wietrzności.
   Napisanie tej notki, to ze strony radnego Karkuta przejaw chamstwa,brak szacunku dla nas mieszkańców.

   Usuń
  2. dobrze, że nie wieczności

   Usuń
 6. Mówię na podstawie tego, com widział w Korczowiskach, a w tym roku w Mazurach, Zielonce i Staniszewskiem. Ludzie pamiętliwi są, jak się cóś robi siłowo.

  OdpowiedzUsuń
 7. To na 90% nie jest żart Radnego M. Karkuta. Z tego co wiem, to w Weryni inwestor z Łodzi uzyskał już pozwolenie na budowę co najmniej 1 turbiny i prace mogą ruszyć... Ale na Górnej???

  A, że bez konsultacji społecznych się to odbyło to już inna sprawa. "Głowy" nie tylko powinny, ale nawet muszą za to polecieć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli to zrobiono to z naruszeniem prawa.

  1. Gdzie jest decyzja środowiskowa?
  2.Gdzie jest zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego?
  3.Gdzie jest pozwolenie wydane przez Starostę?

  Karkut z Kopaczem wypuszczają balon co by sprawdzić reakcję mieszkańców.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na 100%, cyt. z Korso Kolbuszowskie, 15.02.2012:

  "(...) Jak się okazuje, spółka Aquilo nie jest jedynym inwestorem, jaki chce budować wiatraki w gminie Kolbuszowa. Jak informuje Wojciech Cebula, wicestarosta kolbuszowski, w lipcu minionego roku starostwo wydało pozwolenie na postawienie wiatraka, którego budowa rozpocznie się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Obiekt ten ma powstać w Weryni. Jego wysokość to 50 metrów - wyjaśnia wicestarosta. Jak się okazuje prywatny inwestor z Łodzi miał w planach budowę trzech takich wiatraków. Ostatecznie dostał pozwolenie na postawienie jednej turbiny".

  Wie ktoś może gdzie dokładnie to powstanie? Wie ktoś coś o turbinie na Górnej i gdzie będzie zlokalizowana? Zaczęli nas łyżeczkować z naszej ojcowizny. Skoro na 1 turbinę nie potrzeba konsultacji, zmiany planów zagospodarowania, itd. to postawienie np. 50 turbin jedna po drugiej też jest możliwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawa jest ciekawa bo tak czy siak musiało to przejść przez urząd gminy.Kto i kiedy zmienił plan zagospodarowania? Gdzie jest decyzja środowiskowa?
   dlaczego tych informacji nie ma na stronach internetowych tych urzędów?

   Usuń
  2. Zrobili to na "eksperta":
   http://nowa-stepnica.x25.pl/2012/04/20/jak-ekspert-wiatrak-budowal/

   Pocieszające jest to, że budowę można zablokować:
   http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,7648233,Sad_wstrzymal_budowe_wiatrakow.html

   Straszą gigantyczne fundamenty i wystające zbrojenie. Zrobię fotki to wstawię na: www.kolbuszowa-wiatraki.com

   Usuń
  3. Tylko uważaj co piszesz bo widziano jak panowie z rady i gminy kupowali duże ilości tuszu.

   Usuń
 10. Pojawił się niezwykle emocjonalny wpis na blogu Radnego M. Karkuta. Odniosę się do niego tutaj, gdyż na Jego stronie są wyłączone komentarze - a szkoda!

  Proszę Pana, na ul. Piaskowej i na pd. od Pana domu są zainstalowane przydomowe mikroturbiny (ta druga ostatnio jest chyba w naprawie, bo zniknęła mi aktualnie z oczu). Ze względu na dużą prędkość obrotową i małą rozpiętość łopat nie generują infradźwięków, a efekt migotania jest zminimalizowany do obszaru kilku metrów kwadratowych, przy padaniu promieni słonecznych pod dużym kątem. Występuje za to efekt stroboskopowy, jednak na równie małym obszarze. Obszar omiatany łopatami turbiny przemysłowej o średnicy 117m wynosi(pomogę w rachunkach) 10 568 m2. To jest ten drobny NIUANS.

  Osobiście mam zainstalowaną w domu pompę ciepła powietrze-woda i odzyskuję deszczówkę. Pracuję nad układem rekuperacji do wentylacji, w przyszłości rozważam instalację kolektorów słonecznych, a może i przydomowej mikroturbiny (ale tylko i wyłącznie o pionowej osi wirowania). Nie wspomnę o kompostowaniu i segregacji śmieci. A jak Pan dba o NASZE WSPÓLNE ŚRODOWISKO w życiu codziennym? Warto świecić przykładem wobec nas, potencjalnych wyborców! Może mały wpis na swoim blogu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawdopodobnie oblizuje talerz po jedzeniu żeby się nic nie zmarnowało.

   Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.