wtorek, 3 listopada 2015

Giuseppe w Kolbuszowej

Pod moimi wpisami sprzed kilku lat, o pogromie  w Kolbuszowej pojawiły się nowe komentarze.

"drogi polaki anonimowy, do you know that it is a real great shame for all poles in the world the hate against jewish? even today withaut jewish in Poland (around 4000 in all poles territory) every day i visit my lovely Poland i see written in the wall !jebac zydow or zabic zydow" this is criminal and me, travelling a lot in many countryes, i see this only in my lovely Poland.....shame on you Poles!!!
I feel to be a bit poles, even if i am italian, when i talk to the people i say i feel to be only 25% italian...20% poles (my whife was born in Kolbuszowa) and abit french, spanish, portugues, russian, german, zydow and arab just 1% but when i see writted in the wall or at bus stop such a criminal assassin worlds i shame on my 20% poles and i feel much more close to jewish and arab.......shame on you! i see this only in Poland and nowhere else....please change and open your mind, travel and open your etes and sometimes open your heart....."


W (bardzo) wolnym (zajęło mi to tydzień) tłumaczeniu:

Drodzy anonimowi Polacy. Czy wiecie, że cały świat położył hańbę na  wszystkich Polaków, za waszą nienawiść wobec Żydów? Nawet dzisiaj to robicie, bez Żydów w swoim kraju (4 tysiące na całym terytorium Polski).
Za każdym razem kiedy odwiedzam moją kochaną Polskę widzę napisy na murach "Jebać Żydów, czy Zabić Żydów" . To jest przestępstwo. Podróżuje po wielu krajach i widzę to tylko w mojej kochanej Polsce... wstydźcie się Polacy!Czuję się trochę Polakiem, mimo iż jestem Włochem. Jeśli rozmawiam na ten temat mówię że jestem tylko w 25% Włochem... 20% Polakiem (moja małżonka urodziła  się w Kolbuszowej), trochę Francuzem,Hiszpanem, Portugalczykiem,Rosjaninem, Niemcem, Żydem,  i Arabem -tylko 1%.
Jednak kiedy widzę na murach i na przystankach autobusowych napisy które naruszają prawo, to wstydzę się za moje 20% bycia Polakiem. I czuję się więcej Żydem i Arabem.... wstydźcie się!

Widzę to tylko w Polsce, nigdzie więcej.
Proszę, zmieńcie się, otwórzcie się, podróżujcie, otwórzcie oczy i czasami swoje serce.


No... tak jesteśmy widziani.

Tylko nie piszcie że Włosi wcale nie są lepsi, nie oto tutaj chodzi.

13 komentarzy:

 1. Pozwoliles żeby tu robić szambo więc nie dziw się że z komentarzy wypływa jad.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie popieram takich napisów, bo nie popieram w ogóle takiej "radosnej" twórczości na murach. Ale Giuseppe drogi, musiałeś się sporo nachodzić po mieście i okolicy żeby takie napisy znaleźć. Mieszkam tu od lat, nawet nie wiem gdzie jest chociaż jeden.
  Skoro Ty nazywasz nas głupimi w innym wpisie, ja muszę cię nazwać rozhisteryzowanym.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Jebać Żydów, czy Zabić Żydów" to jest po polsku. W jakim kraju chciał Giuseppe widzieć taki napis w tym języku?
  bez przesady, ale wiadomo że Włosi to krew mają gorącą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. On nie pisał o Kolbuszowej a o Polsce. U nas nie ma takich napisów tylko Narodowa Kolbuszowa bazgroli coś o umiłowanie do siarki. Również nie mądre

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On pisał na kolbuszowskim blogu. Chyba że wszędzie to wkleja albo wierzy, że jak wklei tu to cała reszta Polski czy śwaita szybciutko się dowie ;)

   Usuń
  2. Wydaje mi się, że ten Włoch był w Krakowie i opacznie zrozumiał napisy dotyczące kibiców cracovii. Była nawet sprawa w sądzie o antysemickie okrzyki kibiców wisły i sąd uznał, że nie jest to wyraz antysemityzmu bo nie chodzi o nienawiść na tle narodowościowym, a konflikt między kibicami tej samej narodowości :) pozdrawiam wszystkich Kolbuszowian

   Usuń
 5. Magiel, w tym roku na Maglu były dwie dyskusje na temat Żydów. Z pierwszej wnioski Anonimowi wynieśli trzy:

  1) Polacy żadnych Żydów nie zabijali.
  2) Jak zabijali, to bardzo mało
  3) W sumie to im się należało.

  Z drugiej wniosek Anonimy wyciągnęły taki, że za maliny na kirkucie w Kolbuszowej odpowiada Jan Tomasz Gross. Jesteś pewny, że chcesz zaczynać trzecią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzecia może być najciekawsza, bo z gościem można poklikać tylko po włosku, albo angielsku.

   Usuń
  2. Puknij sie w czerep, Radwanski.

   Usuń
  3. Tylko po włosku albo po angielsku? To on to robi w tajemnicy przed żoną Polką z Kolbuszowy?
   słusznie się Giuseppe wstydzi tych 20%, słusznie.

   Usuń
 6. Maglu jak widać rozpocząłeś karierę międzynarodową. Józek makaroniarz odkrył Cię dla Świata.
  Wiedzieliśmy,że Twe wpisy o Żydostwie mają jakiś cel 🎯.
  Strach 😱 się bać, co będzie dalej?

  OdpowiedzUsuń
 7. Temat żydów w Kolbuszowej i nie tylko, w pobliskim Głogowie, Rzeszowie, Sędziszowie jest zapomniany. Po co bełkotać bez celu?
  W Rzeszowie jeden kirkut został zniszczony w 42 roku, upamiętniony kamieniem i tablicą jest park, a drugi na Rejtana otwiera jedna osoba, nie do konca jest uporządkowany, czyli niewykoszona trawa, oraz rosnące drzewa. Na palcach jednej ręki można wyliczyć macewy. Znaduje się w nieciekawej okolicy, wśród gwarnego miejsca, słynnej Dołowej.
  Nasz, kolbuszowski jest w lesie, tak to można skomentować.
  O kirkuty zazwyczaj dbają gminy żydowskie. Może one mają taki "kaprys", żeby oddać hołd zmarłym i zostawić ich w spokoju? Nie wierzę w to, że nie stać ich na zamówienie profesjonalnej firmy porządkującej i wycinającej drzewa oraz konserwatorskiej. Na takie coś trzeba mnóstwo zezwoleń. I pieniędzy.

  Autor, ten Włoch bardzo uogólnił wszystko.
  Z czyjej ręki, kto wydał decyzję o ich śmierci, kto umieścił ich w obozach powinniśmy znać z historii. Sam Kazimierz Wielki chronił bezpieczeństwa i interesów Żydów, przygarnął ich jak nikt w Europie...
  Gównażeria pisze dla szpanu przed kolegą, niekoniecznie to co ma na myśli. Brak kultury to pewne. http://demotywatory.pl/3137499/Polska-gownazeria

  Prawdę powinniśmy znać my, że też łatwo z żydami nie było, byli bogatsi, sprytniejsi, a my zawistni i jednocześnie naiwni....
  Ale to nie my wydaliśmy na nich wyrok śmierci. Holocaust.
  Tego się trzymajmy.

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.