poniedziałek, 22 czerwca 2026

Czy w kolbuszowskim szpitalu jest salonik dla VIP?



 Od kilku lat jestem stałym bywalcem miejscowej lecznicy, przychodni i różnych gabinetów lekarskich. Głównie nie ze swoimi problemami. Człowiek swoje odczeka, to i posłucha.

W poczekalniach przewija się cały przekrój społeczeństwa. Emeryci, rodzice z dziećmi, pracownicy, oraz drobni przedsiębiorcy jednoosobowej działalności gospodarczej.
Taka lokalna giełda informacji: kto, gdzie, kiedy, za ile i do którego specjalisty warto sprzedać nerkę, żeby się dostać szybciej.



Azaliż… jest jednak pewna zagadka. Przez te wszystkie lata ani razu nie spotkałem w kolejkach naszego starosty, burmistrza, posła ani całkiem pokaźnej grupy miejscowych samorządowców i członków ich rodzin.

I teraz się zastanawiam. Albo są okazami zdrowia i powinni zostać objęci ochroną gatunkową, albo leczą się wyłącznie prywatnie, albo mają jakiś tajny portal do służby zdrowia, o którym zwykłym śmiertelnikom nikt nie powiedział.

Bo przecież nie uwierzę, że istnieją dwa systemy. Jeden dla mieszkańców i drugi dla ważniejszych mieszkańców.







15 komentarzy:

  1. Najciekawsze jest to że u nas tak źle i tak fatalnie a wszystkie niby francuzy amerykany i inne zjeżdżają tłumnie do nas żeby a to badania a to leczenie podjąć. Skoro tu tak źle a tam inaczej to może jednak odpuśćcie leczenie w Polsce i leczcie te zęby i inne członki gdzie mieszkacie ? Nie wolno też zapominać o darmowych sanatoriach z których też korzystają choć tam pracują całe życie a tu płacą sobie grosze na KRUS.To jest dopiero skandal i skur.syństwo.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mnie najbardziej śmieszą ci co siedzą lata w USA a mieszają się nam do polityki. Jak już tam są to niech głosują na Trumpów, Obamów, Regana czy wuj wie kogo ale w polskie sprawy się nie mieszają

      Usuń
    2. Ciekawe, że nie było to śmieszne, gdy trzeba było poparcia do przyjęcia Polski do NATO . Wtedy Polonia była dobra.

      Usuń
    3. Poparcie Polonii amerykańskiej, jest bezcenne. Bez jej poparcia polityka USA wobec Polski byłaby inna.

      Usuń
    4. Tu akurat o zabraniu głosów Polonii komentatorze się z Tobą nie zgodzę. Oni głosując budują często i swoją przyszłość bo myślą o powrocie do kraju. Tu mają też swoich bliskich i dobrze że mają prawo głosu.
      Ale korzystanie z darmowej służby zdrowia sanatoriów i zajmowanie kolejek bo tu tanio to powinno być zabronione. Tam robisz tam płacisz podatki tam się lecz.

      Usuń
    5. Nie skorzystasz z „darmowej służby zdrowia”, jeśli nie dasz odpowiedniej sumy w łapę. Kto więc w tej sytuacji jest bardziej winny? Pacjent czy lekarz?

      Usuń
    6. Sanatorium masz bez łapówki, po skierowanie idziesz do lekarza darmo i darmo masz badania. Jak ktoś tam pińć euro czy dolara rzuci lekarzowi to tylko po to żeby pokazać jaki niby pełny portfel ma.

      Usuń
    7. Tak z ciekawości.Jakim sposobem te osoby mają od ręki wizyty u specjalisty, badania na które czeka się miesiące?

      Usuń
  2. Realia są takie same wszędzie.Na państwowym robią, byłe było, i nikt się nie przyczepił.Jednak odpowiednio zmotywowani wychodzą z portek.Jest to żenujące.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zrobiono w szpitalu prywatną klinikę która nie przynosi strat. Ludzie mają robotę i gównie obsługuje ludzi spoza powiatu. Czy to jest nam najbardziej potrzebne?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak jesteś zdrowa/y to siedź w domu. i nie szczekaj. Zaczniesz płakać i na kolana przychodzić do tego szpitala jak coś Ci się doczepi chorobowego. Będziesz dziękował/a za szybką diagnozę i wyleczenie problemu zdrowotnego

      Usuń
    2. Podobno się zdarza.Ludzie mają szczęście.Wejdź jednak na recenzje w Google i tam tych szczęśliwców nie ma.Poumierali czy co?

      Usuń
  4. Zapytajcie Buczka czy coś znalazł w szpitalu. Bo słabe te argumenty na tego Starostę ma.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szukał i nie mógł znaleźć oddziału położniczego i dziecięcego.

      Usuń
    2. A może niech sprawdzi, ile miesiecznie godzin dyżurów lekarze mają?

      Usuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.