Od kilku lat jestem stałym bywalcem miejscowej lecznicy, przychodni i różnych gabinetów lekarskich. Głównie nie ze swoimi problemami. Człowiek swoje odczeka, to i posłucha.
W poczekalniach przewija się cały przekrój społeczeństwa. Emeryci, rodzice z dziećmi, pracownicy, oraz drobni przedsiębiorcy jednoosobowej działalności gospodarczej.
Taka lokalna giełda informacji: kto, gdzie, kiedy, za ile i do którego specjalisty warto sprzedać nerkę, żeby się dostać szybciej.
Azaliż… jest jednak pewna zagadka. Przez te wszystkie lata ani razu nie spotkałem w kolejkach naszego starosty, burmistrza, posła ani całkiem pokaźnej grupy miejscowych samorządowców i członków ich rodzin.
I teraz się zastanawiam. Albo są okazami zdrowia i powinni zostać objęci ochroną gatunkową, albo leczą się wyłącznie prywatnie, albo mają jakiś tajny portal do służby zdrowia, o którym zwykłym śmiertelnikom nikt nie powiedział.
Bo przecież nie uwierzę, że istnieją dwa systemy. Jeden dla mieszkańców i drugi dla ważniejszych mieszkańców.
Najciekawsze jest to że u nas tak źle i tak fatalnie a wszystkie niby francuzy amerykany i inne zjeżdżają tłumnie do nas żeby a to badania a to leczenie podjąć. Skoro tu tak źle a tam inaczej to może jednak odpuśćcie leczenie w Polsce i leczcie te zęby i inne członki gdzie mieszkacie ? Nie wolno też zapominać o darmowych sanatoriach z których też korzystają choć tam pracują całe życie a tu płacą sobie grosze na KRUS.To jest dopiero skandal i skur.syństwo.
OdpowiedzUsuńMnie najbardziej śmieszą ci co siedzą lata w USA a mieszają się nam do polityki. Jak już tam są to niech głosują na Trumpów, Obamów, Regana czy wuj wie kogo ale w polskie sprawy się nie mieszają
UsuńCiekawe, że nie było to śmieszne, gdy trzeba było poparcia do przyjęcia Polski do NATO . Wtedy Polonia była dobra.
UsuńPoparcie Polonii amerykańskiej, jest bezcenne. Bez jej poparcia polityka USA wobec Polski byłaby inna.
UsuńTu akurat o zabraniu głosów Polonii komentatorze się z Tobą nie zgodzę. Oni głosując budują często i swoją przyszłość bo myślą o powrocie do kraju. Tu mają też swoich bliskich i dobrze że mają prawo głosu.
UsuńAle korzystanie z darmowej służby zdrowia sanatoriów i zajmowanie kolejek bo tu tanio to powinno być zabronione. Tam robisz tam płacisz podatki tam się lecz.
Nie skorzystasz z „darmowej służby zdrowia”, jeśli nie dasz odpowiedniej sumy w łapę. Kto więc w tej sytuacji jest bardziej winny? Pacjent czy lekarz?
UsuńSanatorium masz bez łapówki, po skierowanie idziesz do lekarza darmo i darmo masz badania. Jak ktoś tam pińć euro czy dolara rzuci lekarzowi to tylko po to żeby pokazać jaki niby pełny portfel ma.
UsuńTak z ciekawości.Jakim sposobem te osoby mają od ręki wizyty u specjalisty, badania na które czeka się miesiące?
UsuńSkierowanie do specjalisty jest ważne wiele miesięcy. Więc prosta sprawa. Do dentysty umawiamy się dużo wcześniej. Tak że ten.
UsuńImplantów nie robią na fundusz
UsuńImplanty? No jeszcze co na fundusz chcesz może botoks i nadmuchane wary no i paznokcie oczywiście. Nie stać cię to możesz mieć sztuczną szczękę darmo raz na pięć lat.
UsuńTo było do sugestii że amerykańce latają tutaj do dentysty. Latają ale do prywatnego i płaca 25% tego co w Stanach i popierają polski biznes. Można?
UsuńMożna. Płacą i wszyscy są zadowoleni.
UsuńRealia są takie same wszędzie.Na państwowym robią, byłe było, i nikt się nie przyczepił.Jednak odpowiednio zmotywowani wychodzą z portek.Jest to żenujące.
OdpowiedzUsuńZrobiono w szpitalu prywatną klinikę która nie przynosi strat. Ludzie mają robotę i gównie obsługuje ludzi spoza powiatu. Czy to jest nam najbardziej potrzebne?
OdpowiedzUsuńJak jesteś zdrowa/y to siedź w domu. i nie szczekaj. Zaczniesz płakać i na kolana przychodzić do tego szpitala jak coś Ci się doczepi chorobowego. Będziesz dziękował/a za szybką diagnozę i wyleczenie problemu zdrowotnego
UsuńPodobno się zdarza.Ludzie mają szczęście.Wejdź jednak na recenzje w Google i tam tych szczęśliwców nie ma.Poumierali czy co?
UsuńZapytajcie Buczka czy coś znalazł w szpitalu. Bo słabe te argumenty na tego Starostę ma.
OdpowiedzUsuńSzukał i nie mógł znaleźć oddziału położniczego i dziecięcego.
UsuńA może niech sprawdzi, ile miesiecznie godzin dyżurów lekarze mają?
UsuńA ja bym sprawdził efekty buczka w Brukseli. Czy ktoś zna jakieś?
UsuńStruktura europarlamentu jest taka że może sobie pogadać i nic poza tym.
UsuńTo dobra synekura. Efekt? Z 50 tysięcy do kieszeni. Część tych środków wyda w naszej gminie.Jest więc jakiś zysk.
Hi, hi, ha, ha.
UsuńZ własnych, POdobnie, jak BB nie wyda nic.
Jeszcze swojszczyznę wyniesie ze wsi. 🤑🤪🤣
Magiel Ty zasługujesz na Nagrodę Pulitzera, poruszyłeś trafnie kolejny ważny, a może najważniejszy temat, służby zdrowia w Kolbuszowej i w powiecie,
OdpowiedzUsuńno właśnie dlaczego w kolbuszowskim szpitalu, czy w ośrodkach nie leczą się radni, starostowie, burmistrzowie ,posłowie i cała ta sitwa, może by przejrzeli jak to działa o lat
OdpowiedzUsuńporodówka zlikwidowana w kolbuszowej , nowej dębie, a pomyśleć że kiedyś porodówka była w lipnicy, w cmolasie, czy ktoś może to przypomnieć gdzie jeszcze, a mówi się że kiedyś była kiepska służba zdrowia,
OdpowiedzUsuńa może napiszcie ile zarabia dyr szpitala, a ile ludzie w solbecie, fabryce mebli, rolnicy,
OdpowiedzUsuńa skąd będą dzieci , jak tu młodzież nie ma przyszłości, wszystko wyjeżdżą, jak władza i poseł postawili na młodzież z kgw ,średnia 70 lat . to samo ze strażakami, co to za zachęta blaszka od posła,
OdpowiedzUsuńVipy sobie poradza jak była potrzeba tak mysle to Staroste wozili gdzies podobno pod Ukrainska granice ,w czasie pandemi.I chłop żyje i ma sie dobrze,a niech żyje
OdpowiedzUsuń