wtorek, 5 lutego 2013

Szaleni samorządowcy z Raniżowa

Lubimy sobie czytać w maglu stare kawałki,także z blogu radnego Michała Karkuta.Prawie 2 lata temu machnął on był taki  oto wpis:

Czyli już 2 lata  temu było wiadomo czym Raniżów śmierdzi.Przez te 2 lata miejscowy PiS którego członkiem jest wójt Fila nie zrobił nic, aby pomóc mieszkańcom tej gminy.
Przewodniczącym Zarządu powiatowego tej partii jest starosta Józef Kardyś.Z  racji swojego stanowiska w administracji samorządowej wie dokładnie co się tam dzieje i... nic.Żadnej reakcji.To samo robi poseł Zbigniew Chmielowiec,  dzięki któremu wójt Fila zrobił taką oszałamiającą karierę.Jak zaklęty milczy też przewodniczący rady powiatu Mieczysław Burek ,polityczny przyjaciel wójta.Ludzie ci udzielili poparcia Fili podczas wyborów,to z ich rekomendacji jest teraz wójtem.
Prawo i Sprawiedliwość jednak umyło ręce-róbta teraz co chceta.
Warto o tym pamiętać w następnych wyborach.

35 komentarzy:

 1. A co na to poseł Stanisław Ożóg, prezes okręgu nr 23, do którego należy powiat kolbuszowski?

  OdpowiedzUsuń
 2. Niech teraz PiS pokaże jak się walczy z nepotyzmem.Macie panowie bardzo dobry do tego poligon doświadczalny.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak to jest? Z trybuny sejmowej poseł Ożóg apeluje:Polacy obudźcie się!!! A w Raniżowie-morda w kubeł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy więc posła Ożoga do Raniżowa.Niech tutaj powie:Polacy obudźcie się.

   Usuń
 4. Ciekawe czy wójt jest taki głupi czy Indyk taki cwany i chytry.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czemu ten Kardyś trzyma tego Filę w PiS?
  Już dawno powinien go pogonić. Przez Kardysia to Gmina Raniżów się rozpadnie. Skowrońska coś zaczyna śpiewać o POdziale Gminy Raniżów. Cieszy się konkurencja jak PiS popada w niebyt w powiecie kolbuszowskim. Poseł Chmielowiec kręci z Lewicą, do PSL się uśmiecha,Kardyś zadowolony, upaja się władzą. A Fila spuszczony z łańcucha nadzoru, rozkłada Raniżów od środka gospodarczo i moralnie.

  Panie Ożóg taki jest obraz powiatu Kolbuszowskiego . Taki jest obraz PiS-u kolbuszowskiego. Oficjalnie pokazywany jest fałszywy obraz struktur PiS w Kolbuszowej. Kardyś nie daje sobie rady z tym wszystkim. Robi dobre wrażenie na zewnątrz, a struktury pisowskie rozłożone na łopatki.
  Ale najważniejsze dla Kardysia to spinki u koszuli i sygnety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. analiza kogoś zupełnie oderwanego od rzeczywistości :)
   ale zabawna :)

   Usuń
 6. Tak, to prawda. Co dzieje się w Raniżowie to niestety prawda. Prywata i nepotyzm. Teraz zlikwidowali 2 szkoły (ładniej brzmi dla filii przekształcenie) bo za duże straty przynosiły. Proszę Was bardzo obserwujcie dlasze działania wojta i jego dworu. Co zrobi z nauczycielami? którzy takie straty przynosili. On nie zwolni nikogo, tak jak nie zwolnił nikogo po likwidacji ZUP-u. Do tego przyjął do Urzędu Gminy jeszcze jednego człowieka. To skandal!!!!! A jaka sytuacja w Gimnazjum, któe nosi piękne imię : Jana Pawła II. Tam dopiero nepotyzm. Poza zatrudniła pewnie z połowę swojej rodziny, a nawet swatową. Pani dyr Matuła z jednej strony ma męża ktory jest glownym ksiegowym w ranizowskiej oswiacie, ktory placi jej faktury, a z drugiej ma wsparcie Kręgu Rodzin do którego Matułowie nalezą, czyli Indyków i Proboszcza. Do gimnazjum dokłada się pół milona złotych, mimo ze jest tam 170 uczniow i to jakoś nikogo nie razi. Ani Indyka, który jest przew. Komisji Finansow, ani pana przewodniczacego Oświaty Stanisłąwa Kobylarza. Czyli małe wioski ma się gdzies a w gimnazjum wszystko wolno. Fila się ich boi jak diabeł wody święconej :).
  Tak po chrzescijansku tych Państwa pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc to jednak prawda że dla jednej pani od dawna w szkolnictwie nie było miejsca chociaż ma skończone trzy kierunki. Widocznie nie należy do rodziny pani Matułowej, Indykowej i nie podlizuje się proboszczom.

   Usuń
  2. no niestety praca w ranizowie jest tylko dla wybranych ito od lat.

   Usuń
  3. Prawda jak nic , powiedziała że pytała dwóch radnych czy to prawda że jej nazwisko zostalo podanę na spotkaniu radnych jako tej do zwolnienia i potwierdzili że tak było, żaden z radnych nie zaprzeczył na sesji czyli tak było.

   Usuń
 7. Wiącek sądzisz,że chłopcy z placu broni Ci to wybaczą?

  OdpowiedzUsuń
 8. oj Ci dziwni pisowcy, takiśmieszny człowiek jak Karkut mówi wam co macie robić. Powinniście się wstydzić ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ludzie Prawa i Sprawiedliwosci wszem i wobec tropia ukłay, tylko zapomnieli co wyrabia ich człowiek w Ranizowie??? Ciekawe co na to Prezes Kaczyński, zapewne powie: Ranizowie nic nie nie stało!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyjade chętnie na spotkanie.

  OdpowiedzUsuń
 12. No i sprawa się wyjasniła panowie zmienią tylko partie i znowu będą przy korycie a wy na dole dalej się rzryjcie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 14. tak własnie niech poseł Ozóg wreszcie powie co ma zamiar zrobić w Ranizowie? (...)

  OdpowiedzUsuń
 15. Jak to co ,wiadomo że nic ,tu rządzą święci nietykalni

  OdpowiedzUsuń
 16. Burek po znajomości ma zatrudnioną córkę w oświacie więc co sie bedzie odzywał ,jemu jest dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Burek to dobry kolega Fili -krzywdy sobie panowie nie zrobią.W następnych wyborach PiS wystawi nowego jeszcze lepszego kandydata Mieczysława Burka.Brawoooo!!!
   Świeżo upieczony wójt (na prośbę Chmielowca) zatrudni File w gimnazjum w Raniżowie. Tak to sobie panowie ułożyliście?

   Usuń
 17. Panie Radwański!!!!!!!!! czemu nie można was komentować????? Wstydzisz się pan krytyki???

  Magiel czemu chamskie wpisy puszczasz a moje nie? Cenzura jak za PRLu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ?! Kasowane są tylko inwektywy ,bardziej osobiste wycieczki,oraz spamer który 10 razy dziennie "udowadnia" że Magiel to Wiącek.

   Usuń
  2. Co to za Wiącek?

   Usuń
 18. Powinieneś kasować wszystko co nie jest w temacie Twojego wpisu. Zrobił ci się tutaj śmietnik z głupimi komentarzami.

  OdpowiedzUsuń
 19. Jakie jest prawdziwe (nie to co podaje skarbnik) zadłużenie gminy Raniżów?

  OdpowiedzUsuń
 20. Stanislaw Ozog5 lutego 2013 20:42

  Drogi ,,Maglu". Drodzy...Anonimy. Nie ukrywajmy się ze swoimi poglądami w tej i innych bardzo ważnych dla naszych ,,Małych Ojczyzn" sprawach. Jestem gotowy spotkać się z zainteresowanymi w uzgodnionym czasie i miejscu i przedstawić swoje zdanie. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i zachęcam do konkretnego, odpowiedzialnego i mającego odzwierciedlenie w konkretnej sytuacji działania.

  OdpowiedzUsuń
 21. Drogi Staszku, my w Raniżowie już podjęliśmy decyzję. Daniel nie będzie naszym wójtem i nie chcemy żadnego jego kolegi. Zawiedliśmy się na PiSie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Drogi ,,Anonimie". Ja nie mowie o wyborach. Pan Daniel nie startował w wyborach dzierżac sztandar PiS w swojej prawicy. Jest problem !!!??? Są mieszkańcy Twojej? Gminy, którzy chcą odliczenia sołectw(nie jednego) od Ranizowa, spotykali się ze mną. Podobne zdarzenie miało miejsce w 1994 roku (byłem wtedy burmistrzem Sokolowa). Aby była jasność, spotykam się z każdym kto życzy sobie takiego spotkania. Chciałbym bardzo aby gmina Ranizow rozwijała się podobnie jak inne. Wielokrotnie dałem o to w sposób wymierny jako Starosta Rzeszowski czy tez jako poseł . Pozdrawiam wszystkich, szczególnie tych, którzy nie bedą ,,anonimami". Drogi ,,Maglu". Tak ciagle daleko do ,,Społeczeństwa obywatelskiego".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Pośle jak tu nie pozostawać anonimowym?
   Jeden kolbuszowianin walczył o to by nie być anonimowym, wyrażając przy tym swoje zdanie, to jeden z Posłów Pańskiego ugrupowania, "NASZ POSEŁ", złożył mu nietypową propozycję: zaprzestań swoich działań bo masz małe dzieci?

   Usuń
 23. Zycze wszystkim ,,anonimom" dobrej nocy. Pozdrawiam piękna gminę Ranizow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Małe wsie mogą rozwijać się pod nazwą iinnej gminy

   Usuń
  2. Panie Stanisławie dziękujemy za pozdrowienia dla Raniżowa. Fila to niewypał demokracji i z tym musimy się zmierzyć jako mieszkańcy Gminy Raniżów. Proszę jednak zrozumieć rozgoryczenia mieszkańców wszystkie gminy idą do przodu, a Raniżów pozostaje w tyle i afera aferę goni. My też chcemy żyć normalnie.

   Usuń
 24. Śmieszny ten poseł, jakby NASZ :)
  to że Fila nie startował pod szyldem PiSu to nic, ale w końcu we władzach wojewódzkich jest!!!!

  głupków z ludzi pan Staszek robi czy z siebie? :)

  OdpowiedzUsuń

Komentarz ukaże się po akceptacji przez administratora.